Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: bagaje din Ro

Guest

Implicit

Buna, poate sa-mi dea cineva un sfat cum sa-mi transport bagajele din Ro pentru mutare definitiva in US?

Multumesc mult.

Data înscrierii
    04.08.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    15
    Putere Rep
    0

Implicit

Limita de bagaje de persoana este foarte mica (maxim 2 bagaje cu maxim 23 kilograme fiecare)...

Ce ai in plus poti sa trimiti CARGO. Asta ar fii cea mai siguravarianta...si cam singura de fapt... Ia legatura cu Aeroportul Otopeni si cauta o companie de Cargo sau chiar vorbeste cu cei de la compania aeriana cu care vii aici...si or sa iti spuna ei care este tariful si care sunt conditiile...

Succes...

Data înscrierii
    18.06.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.574
    Putere Rep
    20

Implicit

Titina, cam ce vrei sa aduci din Romania?

S-ar putea sa gasesti ca e mai avantajos sa-ti cumperi totul nou de aici cu mai putini bani decit banii dati pe transport.

S-ar putea ca odata trimis ceva din romania sa dai de o companie asa numita de " forwarding" care incarca sume exorbitante doar ca sunt license sa ia din vama si AM CONVINGEREA CA TE VEI FRIGE!

Cu vreo zece ani in urma am cerut o mostra fara valoare practic din germania si dupa vreo saptamina de la sosire am fost anuntat ca mostrele respective se afla la acea companie de forwarding si ca vor cinci sute de dollari pentru a mi le da si atunci i-am sfatuit sa le pastreze ei ca eu nu dau cinci sutare ptr niste mostre.....Am anuntat compania din germania de situatie si atunci au platit ei cele cinci sute ptrca eu le-am spus ca renuntz....

Ia-ti strictul necesar, tzoale gasesti si pe aici cite vrei... stiu ca europenii se imbraca mai frumos dar in timp o sa te adaptezi cu modul practic....si cind te duci in Romania iti mai aduci cite ceva ptrca atunci o sa sti ce trebuie sa aduci si ce trebuie sa le faci cadou pe acolo la prieteni sa sa le maritzi.....

SUCCES!

Subiecte similare

1. despre bagaje
    De cretzulina în forumul Nou veniti in America/SUA/Statele Unite-Ghidul incepatorului
    Răspunsuri: 14
    Ultimul post: 29.02.2008, 11:54
  2. Bagaje/cadouri pt USA
    De bita_zsr în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 16.06.2007, 23:53
  3. Bagaje spre casa
    De JulyaP în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 17
    Ultimul post: 14.03.2007, 08:21

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi