Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Cum facem?

Data înscrierii
    30.06.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna forum.am luat si noi viza(eu si sotia mea),iar in 2 -3 luni vom pleca spre Chicago. Vom pleca cu escala la New York,iar de acolo spre Chicago. Actele le vom preda pe primul aeroport pe care am aterizat in Sua,adica la New York sau cand vom cobora in Chicago? Nu prea ne descurcam bine cu engleza si am inteles ca va trebui sa le predeam la un office de emigrari. Cum trebuie sa procedam?

Si mai avem o intrebare : la interviu am avut Aos de la o ruda din State,dar am avut si 10000 $ pusi in banca. Este vreo problema daca ii scoatem in cateva zile? Este vreo problema daca nu o sa luam cu noi toti banii si vom lua doar 5000,ptr ca restul erau de la o ruda din Romania? adica mai pot fi probleme,daca nu vom ateriza in SUA cu banii pe care i-am avut in banca cand am fost la interviu?

Va multumim anticipat ptr ajutorul acordat!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.509
    Putere Rep
    10

Implicit

Actelese predau pe primul aeroport prin care intri in SUA, deci in cazul tau in New York. Nu-ti fa griji, ca te iau cei din aeroport si te duc direct la biroul de imigrari. NU ai cum sa iesi din aeroport fara sa treci pe laimigrari.

Nu te intreaba nimeni cati bani ai cand intri in SUA, asa ca poti sa iei cati vrei cu tine (numai daca ai mai mult de $10,000 trebuie sa-i declari), dar sa ai suficienti sa te descurci pana incepi sa faci ceva bani.

Data înscrierii
    17.10.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    306
    Putere Rep
    16

Implicit

Pot sa confirm asta,si eu am fost in aceeasi situatie ca si voi,nu o sa intrebe nimeni de bani

Subiecte similare

1. cum sa facem?
    De mos nickulash în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 09.11.2009, 12:34
  2. La ce si cum facem economie?
    De Roxana1979 în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 71
    Ultimul post: 30.01.2009, 11:19
  3. Ce sa facem?
    De Ditzah în forumul Vize imigrare, vizitator-Canada-Ontario-Alte regiuni
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 12.11.2007, 11:29
  4. ce ne facem cu celulita?
    De Kitsilano în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse