Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 12

Subiect: emigrare

Guest

Implicit

buna, sunt ioana si doresc sa emigrez in canada- quebec impreuna cu sotul meu. am trimis dosarul la ambasada canadei din viena. am primit accuse de reception. e ok. am o intrebare: sora sotului meu este in sua. putem avea probleme din cauza asta. trebuie declarat si daca o facem se poate sa fim respinsi.astept raspuns. multumesc mult.

Data înscrierii
    27.02.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    607
    Putere Rep
    15

Implicit

Salut.

Nu o sa aveti niciun fel de probleme din aceasta cauza,acest fapt nu are cum sa influenteze procesarea celor 2dosare,cel care e acum la Viena si respectiv cel pe care-l veti depune dupa interviu.Un singur lucru va trebui sa facetiupa ce veti trece de interviu,la acele IMM-uri pe care va trebui sa le completati in dosarul al 2-lea, cel pe care va trebui sa-l trimiteti la Ambasada Canadei din Bucuresti,veti intalni o rubrica in care va trebui sa dati informatii despre membrii familiei.Acolo va trebui sa mentionati clar unde locuieste cumnata ta.Sa scrieti cu exactitate adevarul si totul va fi ok.Ati primit de mult accuse?
    Mandria si prostia....

Guest

Implicit

salut.

multumesc mult pentru raspuns. chiar avem emotii pentru chestia cu cumnata mea (sa nu fim respinsi sau intrebati de ce canada si nu america).

am primit accuse de reception in 28 mai. stii, am fost cam distrati, ca sa nu spun altfel, si am uitat sa includ in dosar unele acte. ei au solicitat diferenta, pe care am trimis-o 19 iunie , iar in 27 iunie am primit accuse de reception complementaire.

asa ca totul e ok. sper ca anul asta sa fim chemati la interviu.

Data înscrierii
    27.02.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    607
    Putere Rep
    15

Implicit

Citat Postat în original de ionutza

aceste intrebari se adreseaza ambilor aplicanti?

pe ei ii intereseaza cunostintele de lb frnceza, nu-i asa?

daca nu raspundem la intrebarile in lb engleza pe masura asteptarilor lor, e posibil sa te respinga?
    Ai pus intrebarea aceasta la intrebari ptr. interviu.
    Deci nivelele de franceza si engleza la care trebuie sa ajungeti voi trebuie sa fie teoretic acelea declarate in DCS.Daca nu este asa,puteti sa fiti depunctati la interviu si Doamne fereste sa nu-l luati.Pe ei ii intereseaza nivelul de cunostinte la ambele limbi straine,insa aici trebuie subliniat ca aplicantul secundar NU va fi intrebat nimic in engleza.Asta e regula,ptr. aplicantul secundar nici nu exista punctaj la lb engleza.
    http://romanian-portal.com/forum/que....11.pag103.gif

Mandria si prostia....

Data înscrierii
    04.05.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    45
    Putere Rep
    0

Implicit

Scuze, am inteles bine?..

"Aplicantul secundar NU va fi intrebat nimic in engleza"??

Guest

Implicit

se pare ca da. e inca o chestie noua pe care o aflu... bine ca se intampla lucrul acesta inainte de interviu.

Data înscrierii
    27.02.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    607
    Putere Rep
    15

Implicit

http://romanian-portal.com/forum/que....11.pag103.gif

Daca intri pe linkul de mai sus,ai sa vezi ca la punctajul acordat ptr. engleza,DOAR APLICANTUL PRINCIPAL IA PUNCTE!Acest tabel,il vei vedea la interviu pe masa consilierului.Deci aplicantul secundar NU este punctat la lb. engleza.Asa ca ptr. AS-franceza cat cuprinde!

Bafta!
    Mandria si prostia....

Guest

Implicit

am inteles. multumesc.

mai am o intrebare: daca in DQS am scris ca nu am prieteni in quebec, iar intre timp am aflat ca niste cunostinte stau chiar in montreal, mai conteaza la interviu?

Data înscrierii
    27.02.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    607
    Putere Rep
    15

Implicit

Daca ai declaratia de la ei pana la interviu,atunci iei punctul...daca nu,nu.
    Mandria si prostia....

Guest

Implicit

Salut!

Am ointrebare,la care va rog sa ma ajutati sa gasesc raspuns.

Sa spunem ca am trecut cu bine de interviu. (Doamne Ajuta!)In cazul in care sotul meu nu mai doreste sa continue, pot sa depun dosarul la Ambasada Canadei din Bucuresti doar cu actele mele?

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Emigrare SUA
    De corina88 în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 05.03.2007, 04:07
  2. emigrare
    De luise în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 02.10.2006, 02:33
  3. Emigrare
    De BLACK-JACK în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 07.04.2006, 01:14
  4. emigrare
    De adipostasu în forumul Comunitatea romanilor din Australia si Noua Zeelanda
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 06.02.2006, 09:52
  5. emigrare prin firma de emigrare
    De Adrian05 în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 10.09.2005, 10:54

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •