Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Forumuri noi

Data înscrierii
    02.09.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    89
    Putere Rep
    16

Implicit

Sar si eu cu niste idei, de n-or fi bune, nu-i bai, nu le luati in seama si gata

Ce-ar fi sa existe un subforum separat unde sa isi publice forumistii incercarile literare? Pt asta, s-ar putea transforma "Discutii pe teme de religie" intr-un forum care sa se cheme ceva de genul "Hrana pt suflet" (sau orice alt titlu sugestiv), iar in el sa apara ca subforumuri "Cultura si literatura" (mutat de unde e acum), "Discutii pe teme de religie", plus "Incercari literare", plus orice altceva se mai iveste pe parcurs (filosofie, spiritualitate, istorie, arta, etc). Pt inceput, il avem pe Christian care ar putea sa isi posteze mesajele la "Incercari literare", parca le sta mai bine "gramada" decat imprastiate printre discutiile generale... E adevarat ca deocamdata el e singurul forumist care s-a hotarat sa isi publice incercarile literare pe acest site, dar poate pe parcurs mai indraznesc si altii. Imi amintesc ca mai era o persoana, Isabela cred, care isi manifestase la un moment dat dispozitia de a publica pe acest forum cateva din creatiile ei literare. Intre timp cred ca a parasit forumul (?)

Alta idee mi-a venit de la topicul de bilete de avion ieftine pe care tocmai l-am citit. Ar putea exista un subforum de gen "Tips" unde sa punem toate "ponturile" pe care le stim si vrem sa le impartasim si celorlalti forumisti: agentii care vand bilete de avion ieftine, cartele de tel ieftine, calatorii in diversele colturi ale lumii (unde e mai bine/ieftin de mers la munte/mare/ocean, restaurante, locuri faine de vazut, etc), cupoane, sale-uri, etc... Drept e ca nu imi vine acum nici un tip in minte, dar stiu ca sunt mereu in cautare de asa ceva[img]smileys/smiley36.gif[/img]de la altii.

Pe scurt, as sugera sa existe un loc separat pt "Incercari literare" si unul pt "Tips" . Nu e necesar sa tineti cont de structura sugerata de mine si nici de numele titlurilor (important e ca acestea sa fie sugestive).

Merci ca ati avut rabdare sa cititi tot ce am avut de zis [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Darcy, deviza noastra este: "forumistul nostru, stapanul nostru" [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Sugestia ta mi s-a parut excelenta si am facut "miscari de trupe" prin forum, modificand si adaugand noi forumuri. De asemeni am "pieptanat" forumul de discutii generale si am mai mutat unele topice prinforumurile nou create, iar cand mai gasesc cate unul il pun frumusel unde ar trebui sa fie. Mai verifica si tu si....gandeste in continuare[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Data înscrierii
    02.09.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    89
    Putere Rep
    16

Implicit

Multumesc, Sorin! Si eu ma bucur ca am putut fi de folos [img]smileys/smiley1.gif[/img]. Daca mai am idei o sa le scriu cu siguranta.M-au impresionat foarte tare receptivitatea si promptitudinea de care dau dovada administratorii forumului. Keep up the good work!!

Data înscrierii
    26.10.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna! Mi-as dori un subforum juridic, domeniul meu de lucru si de interes. Eventual si unul dedicat filosofiei.

Iar daca acest forum se doreste a fi unul al romanilor de pretutindeni, de ce nu o sectiune dedicata romanilor din jurul Romaniei (subcategorii: Vojvodina, Timoc, Croatia, Macedonia, Bulgaria, Grecia, R. Moldova, Ucraina, Ungaria). Studiez in mod special problematica romanilor din ex - Iugoslavia.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

cristinne, cam ce subiecte juridice ai vrea sa discuti? crezi ca ar fi suficienti forumisti interesati si suficiente subiecte de discutie care sa justifice un sub-forum separat? in legatura cu filosofia, ai putea sa incepi sa scrii pe sub-forumul de cultura deocamdata, sa vedem cum merge treaba.

Acest forum este dedicat in special romanilor din America de Nord si a celor din Romania si pretutindeni care sunt interesati in orice fel de America de Nord. Sunt foarte multe forumuri romanesti in Europa, chiar daca nu poate pentru tarile mentionate de tine. Nu cred ca s-ar justifica crearea de sub-forumuri pentru fiecare din tarile mentionate de tine, dar daca ar exista interes, poate ar merge un sub-forum pentru Europa in general.

Subiecte similare

1. Forumuri din Australia-NZ
    De Tsunami în forumul Comunitatea romanilor din Australia si Noua Zeelanda
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 10.09.2006, 16:17

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •