Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: O problema!!!

Data înscrierii
    19.06.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Mi-am depus actele pt emigrare in Quebec...si acolo am declarat ca am o cunostinta in Quebec...si intr-adevar exista numai ca problema e ca s-a mutat in partea engleza...si eu mi-am depus actele pt partea franceza...asa ca am sanse mari ca dosarul meu sa fie respins pt ca nu am o cunostinta acolo....problema mea e cum sa iau legatura cu cineva din Quebec care ma poate ajuta?
    Cu multumiri...

Data înscrierii
    27.02.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    607
    Putere Rep
    15

Implicit

Salut Marian.In momentul cand ai trimis actele la Viena,prietenul care statea in Quebec a apucat sa-ti trimita Declaration d'un ami au Quebec? Deci poti sa stai linistit in privinta asta,in mod cert nu vei fi refuzat daca nu ai un prieten sau o cunostinta in Quebec.Acest lucru nu este eliminatoriu,faptul ca ai un prieten acolo iti aduce 1 punct la calculul punctajului.Atat. Cu punctajul cum stai?Ai un punctaj linistitor?

Oricum tie iti va trebui aceasta declaratie in original la interviu asa ca mai e timp sa gasesti pe cineva sa-ti trimita....in ce luna ai depus DCS-ul?Te intreb ca poate cine stie..in 6 luni de la DCS pana la interviu,poate intindem antenele si primesti aceasta declaratie...
    Mandria si prostia....

Data înscrierii
    06.05.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    28
    Putere Rep
    0

Implicit

Ovex
    Eu am primit Declaratia de la prietena mea dar intr-un singur exemplar si acesta nu trebuie atasat la dosarul pt Viena??? sau trebuie legalizat??

Data înscrierii
    27.02.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    607
    Putere Rep
    15

Implicit

gabi39,daca deja ai primit-o,inainte ca sa trimiti dosarul,ii faci o copie pe care o pastrezi si in dosar pui originalul declaratiei-asa vei lua acel punct sigur.La interviu,declaratia in original va fi in fata consilierului care va avea in fata dosarul trimis de tine,deci implicit si acea declaratie.Ptr. cei care primiesc declaratia de prieten dupa ce au trimis dosarulla Viena,acestia trebuie sa o aiba la interviu....nu e vitala dar e importanta.Numai bine!
    Mandria si prostia....

Data înscrierii
    06.05.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    28
    Putere Rep
    0

Implicit

Ovex
    Multumesc.Bafta tuturor.

Subiecte similare

1. problema
    De Horia1984 în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 21.02.2008, 22:23
  2. O problema spinoasa
    De tuca în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 10.05.2007, 23:44
  3. problema cu scoala
    De inzahaos în forumul Nou veniti in America/SUA/Statele Unite-Ghidul incepatorului
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 23.01.2007, 11:50
  4. problema sau nu
    De Senior_a în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 02.06.2006, 00:04
  5. problema!
    De roxyonce în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 31.05.2006, 11:30

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •