Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Ce sanse am ?

Data înscrierii
    06.06.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Ma numesc SORIN am 36 de ani si sunt casatorit si am un baiat de 8 ani,sotia mea are 30 de ani,si va rog sa-mi spune-ti ce sanse am pentru a emigra in canada in partea franceza,atita timp cat nici eu nici sotia nu avem studii superioare,sotia fiind manichiurist-pedichiurist iar eu am calificarea de ospatar.experienta in domeniu avem amandoi.

Data înscrierii
    27.02.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    607
    Putere Rep
    15

Implicit

In ce meserii ati lucrat in ultimii 5 ani?Intreb acest lucru deoarece sunt meserii a caror vechime nu se puncteaza,deci acest lucru e foarte important.Ce alte calificari aveti in afara liceului(daca aveti) si cat este durata lor?Aveti prieteni in Quebec?Cu franceza cum stati?
    Mandria si prostia....

Data înscrierii
    06.06.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Salut Ovex !In ultimi 5 ani sotia a lucrat in meseria de manichiurist-pedichiurist,in cadrul salonului pe care il avem,iar eu am calificarea de ospatar din 1992 dar am ideplinit si functia de administrator in cadrul societatii comerciale pe care o am.Cu limba franceza suntem la inceput,am inceput meditatii,la franceza si incepem si la engleza.Prieteni nu avem in QUEBEC,fratele si cumnata unei cunostintei de-a sotiei sunt plecati de doi ani in canada.I-ti multumesc pentru informatiile pe care mi-le dai,pentru ca vreau sa stiu daca varsta si lipsa studiilor superioare ma impiedica sa pot emigra! MERSI MULT! SORIN

Data înscrierii
    27.02.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    607
    Putere Rep
    15

Implicit

Ok.Incercati sa va faceti punctajul aici:

http://www2.publicationsduquebec.gou...namicSearch/te lecharge.php?type=3&file=/I_0_2/I0_2R3_01.HTM incepeti cu anexa 2 unde trebuie sa aveti minim 35 de puncte.Apoi la anexa 1,nu va punctati la pct. 4.Aceste puncte de la alin. 4 (Adaptabilite) vi le da consilierul la interviu.

Sa aveti in vedere si tabelul cu nivelele de limba:

http://romanian-portal.com/forum/que....11.pag103.gif
    Mandria si prostia....

Subiecte similare

1. Ce sanse am??
    De kiribati în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 03.03.2008, 05:27
  2. Ce sanse am!!!
    De Christina_23 în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 18
    Ultimul post: 14.09.2007, 13:04
  3. Am sanse ?
    De codrut în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 08.06.2006, 09:34
  4. Sanse
    De sonyrom în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 01.05.2006, 11:03
  5. H2B mai am sanse?
    De magdel în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 13.04.2006, 14:54

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •