Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: cum ajung cu familia in canada?

Data înscrierii
    05.06.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna!

As vrea sa aflu si eu din tainele stabilirii in Canada.Cum se poate pleca relativ sigur cu toata familia(sot-sotie si doi copii sub 4 ani)?Cu invitatie?Cu contract de munca?Ma intereseaza formalitatile din tara mai mult si cam cati bani sunt necesari pentru un trai decent?

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    11.796
    Putere Rep
    10

Data înscrierii
    05.06.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

multumesc de informatii,dar in cazurile de acolo este vorba de emigrare.Eu una mi-am pus in cap sa plec cat mai repede spre Canada.Am pe cineva acolo care e dispus sa ma ajute,si as vrea sa stiu ce sa-i cer sa faca.Imi poate gasi de munca si sa obtin un contract.Voi aplica astfelpentru permis de munca.Ce pot face ceilalti membri ai familiei(sot si doi copii mici)ca sa ma insoteasca?Pentru ce tip de viza sa aplice ei?Ce sanse am avea la ambasada?

Data înscrierii
    28.02.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    609
    Putere Rep
    10

Implicit

Cea mai sigura cale de a ajunge in Canada,ptr. o familie ca a voastra,este emigrarea.Asta e parerea mea,desigur.Eu nu contest ajutorul pe care-l poti primi de la cineva de acolo,dar ptr. ca o oferta de munca sau contract saprimeasca "unda verde" de la autoritatile canadiene,e cale lunga....nu e imposibil evident,insa,daca pui in balanta beneficiile pe care ti le aduce un contract(doar) si emigrarea,ai sa vezi(daca te documentezi)ce diferenta de drepturi ai avea in societatea canadiana.Decizia evident iti apartine.Bafta!
    Mandria si prostia....

Subiecte similare

1. Doresc sa ajung in canada
    De galina.reabova în forumul Oferte / Cautare locuri de munca SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 19.09.2010, 07:39
  2. Eu si Familia
    De genescuada în forumul Imigrare in Australia si Noua Zeelanda / New Zealand
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 15.02.2010, 09:06
  3. Ajutati familia Voichitei
    De sorin în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 31
    Ultimul post: 22.01.2009, 03:23
  4. vreau sa imi gasesc familia
    De caner în forumul Cautare persoane - Anunturi, intrebari, raspunsuri, sfaturi
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 17.07.2008, 09:00
  5. Familia STANULET CHIRION
    De Dan Olariu în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 07.02.2006, 16:01

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •