Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 11

Subiect: help :D

Data înscrierii
    04.05.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

buna,

sunt noua pe acest forum si nu reusesc sa imi uploadez o poza la
    avatar. am facut-o si ras-facut-o mica in photoshop si imi spune mereu
    ca e prea mare. [img]smileys/smiley19.gif[/img]

ceva sugestii? multumesc

</span>

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.520
    Putere Rep
    10

Implicit

Incearca si alta poza si vezi ce se intampla. Daca nu te descurci pana la urma, trimite un email la webmaster si intreaba-l ce si cum. [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Data înscrierii
    28.05.2005
    Locație
    Republica Nerva Traian, colt cu Anastasie Panu
    Posturi
    2.835
    Putere Rep
    32

Implicit

HELP !

De obicei folosesc Mozilla, insa azi mi-a fost imposibil sa ma loghez pe forum, imi tot zica ca-i necazul la oareshce cookies (oi fi scris corect ?) ! A trebuit sa trec pe Explorer si doar asa am reusit... Ma poate indruma careva ce si cum sa fac, ca mi-i peste mana saracia asta ; si cu scrisul si tot restul, ma descurc al dracului de greu...[img]smileys/smiley18.gif[/img]

Data înscrierii
    07.05.2007
    Posturi
    3.757
    Putere Rep
    36

Implicit

Citat Postat în original de marian42
    HELP !

De obicei folosesc Mozilla, insa azi mi-a fost imposibil sa ma loghez pe forum, imi tot zica ca-i necazul la oareshce cookies (oi fi scris corect ?) ! A trebuit sa trec pe Explorer si doar asa am reusit... Ma poate indruma careva ce si cum sa fac, ca mi-i peste mana saracia asta ; si cu scrisul si tot restul, ma descurc al dracului de greu...[img]smileys/smiley18.gif[/img]
    Coane, nu stiu ce mesaj iti apare acolo, dar incearca asta:- deschide Firefox
    - du-te in Tools --&gt; Options ('Tools' e pe bara de sus unde exista 'Help')
    - in Options fa click pe 'Privacy' --&gt; bifeaza 'Accept cookies from sites' (e in caseta de la mijlocul ferestrei) si in ferestruica de dedesubt unde zice 'Keep until' selecteaza 'Until I close Firefox'
    - verifica daca n-ai vreo excludere de la regula - click pe butonul 'Exceptions' situat imediat in drepta si asigura-te ca e gol peste tot (daca nu e, atunci sterge tot folosing butonul 'Remove site' sau 'Remove All Sites' si pe urma click pe 'Close')
    - click 'OK'
    - inchide si redeschide Firefox

Everything the same; everything distinct. (Zen)

Data înscrierii
    28.05.2005
    Locație
    Posturi
    2.835
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de Raven
    Citat Postat în original de marian42
    HELP !

Coane, nu stiu ce mesaj iti apare acolo, dar incearca asta:

- deschide Firefox
    - du-te in Tools --&gt; Options ('Tools' e pe bara de sus unde exista 'Help')
    - in Options fa click pe 'Privacy' --&gt; bifeaza 'Accept cookies from sites' (e in caseta de la mijlocul ferestrei) si in ferestruica de dedesubt unde zice 'Keep until' selecteaza 'Until I close Firefox'
    - verifica daca n-ai vreo excludere de la regula - click pe butonul 'Exceptions' situat imediat in drepta si asigura-te ca e gol peste tot (daca nu e, atunci sterge tot folosing butonul 'Remove site' sau 'Remove All Sites' si pe urma click pe 'Close')
    - click 'OK'
    - inchide si redeschide Firefox

Multumesc pentru indrumari, RAVEN, am facut exact tot ce mi-ai zis, da' tot nu merge...

Your login was un-successful due to a cookie problem.

Please ensure that all cookies are enabled on your web browser for this web site.

Asta-mi apare in continuare.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.520
    Putere Rep
    10

Implicit

incearca si sa stergi toate "prajiturelele" (cookies) folosing meniul "tools", apoi incearca din nou sa semnezi.

Data înscrierii
    28.05.2005
    Locație
    Posturi
    2.835
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de sorin
    incearca si sa stergi toate "prajiturelele" (cookies) folosing meniul "tools", apoi incearca din nou sa semnezi.
    A mers, frate !!!![img]smileys/smiley32.gif[/img]
    Coane Sorine,</span> dashtept iesti dom'le ! Daca nu te nasteai, cre' ca trebuia sa fii inventat !
    Ai pup iu si sa ai o zi buna !

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de snapshot
    Cristema... keep up the good work!...Un adevarat trip report..[img]smileys/smiley1.gif[/img]

de la aceasta postare s-a ajuns la:

[QUOTE=sorin]
    ...Tocmai ti-ai creat o clona astazi, pe nume snapshot, ceea ce este interzis. snapsot va fi suspendat definitiv (fiind clona), iar divo, tot definitiv (fara drept de reactivare), fiind la a doua suspendare. Pacat ca ne tratezi astfel si ne iei de fraieri, dupa ce ti s-a acordat a doua sansa de se uita totul si a reveni la normalitate. Cel putin una din cele 3 postari ale lui snapshot a fost pe un topic unde [b]s-a simtit iar un iz de

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.520
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de fifi
    p.s. ramane doar o parere a mea, nu trebuie neaparat sa conteze...pt ca vad ca din toti ceilalti de pe forum n-a spus nimeni nimic. [img]smileys/smiley18.gif[/img]

ba da, orice parere conteaza, dar de regula, avocatii isi pregatesc bine prezentarea, inainte de a prezenta acuzatiile. cel mai bine ar fi sa citesti regulamentul de postare, ca sigur nu l-ai citit din scoarta in scoarta. [img]smileys/smiley2.gif[/img]nu am nimic cu nimeni, dar nici bataia de joc nu o suport. exista anumite cercuri vicioase, inclusiv legatura intre mesajul tau de mai sus si mesajul tau ironic de pe topicul cristemei, care depune ceva efort sa posteze mesaje si poze de calatorie pe acel topic, pentru ea fiind o calatorie care a impresionat-o, chiar daca a fost, citez, "doar in america". la fel ca si aici, nimeni altcineva nu s-a gasit pe acel topic (in afara de snapfish care hodoronc tronc, a prins mare dragoste de acel topic imediat ce si-a facut cont) sa arate cat de gigi duru' e. si tot pentru linistea ta, pe topicul cristemei, in nici un caz nu e vorba de mine in acea "oda" a prieteniei de care faci tu bascalie. probabil ca nu ti-ar pica bine sa faca cineva misto de "bazaconiile tale", sau alte postari de ale tale.

in concluzie fifi, iti doresc multa inspiratie in postarile tale si s-o lasi mai moale cu a arata cat de dura poti fi tu cu administratia acestui forum, fara sa ia nimeni nici o masura, pentru ca daca ti-as fi sanctionat toate expresiile de cartier, erai probabil suspendata pana acum. oricum, astfel de comportamente nu vor fi tolerate la infinit, pentru ca ai reusit sa creezi multa tensiune pe acest forum, care indirect a avut repercursiuni si asupra mea. [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

domnule sorin, am vorbit asa de mult, si matale tot nu te-ai priceput, vorba lunga saracia omului, dar daca vrei sa vorbim vorbe, hai sa spunem lucrurilor pe nume:

io(sper sa nu consideri si asta tot vorba de "cartier") am cam cetit acel regulamet si, ca sa-ti spui drept cam din scoarta in scoarta, si ca sa-ti spui si mai drept m-am si minunat de fiecare data cand matale mai adaugai cate un punct acolo de-o sa ajungi sa ne speli aici pe toti la creieri dupa chipul si asemanarea matale. Si daca tot l-am cetit pe acel regulament, ma tot gandesc asa, c-un desti in nas de ce nu te supui si matale la acel regulament, sau daca nu la el, macar la normele eticii morale omenesti, adica eu iti spun ca asta e parerea mea, si matale a nu stiu a cata oara imi tot dai in frunte ca-s avocatul nustiucui. Pai domnule sorin, in afara de faptul ca nu-ti place moaca mea (a se citi stilul meu de cartier), cu ce poti sa-mi dovedesti mie sau celorlalti forumisti ca as fi eu avocata cuiva?! sau s-o luam pe alta parte, nu s-a plans nimeni de limbajul meu decat cateva cazuri disparate si cam efemere...tu cum ma convingi pe mine ca nu esti clona lor?!

despre cristema, la fel, de ce crezi ca trebuie sa iau apararea unuia sau altuia cand toata lumea, aici, pe forum a vazut cine e, poze de la paris ati mai vazut, asa ca ale mele?! pisiciti-va si voi si cuceriti paradisul asa cum am facut eu, daca va tine... dar apoi va, rog, cu respect, sa-mi inchideti topicele ca eu nu vreau comantarii "paralele", eu am o menire mult mai mare si tind un scop mult mai inalt decat voi, gandaci marunti...

cat bine a adus cristema acestui forum si pe cati i-a ajutat? de ce faci comparatie intre topicele, postarile mele si cele ale cristemei, oare nu ti-e teama de mania lui Dumnezeu?!

spui de "bazaconiile" mele, n-a facut nimeni mishto de ele pana acum, poate tu ai avut intentia si nu te-a lasat fonctia de admin/moderator, de ce n-o faci?! razi cat vrei, racoreste-te, dar de ce nu observi, tot in calitate de moderator, cate topice am cerut eu sa-mi fie inchise pana acum?! sau, tot in calitate de moderator de ce nu observi multe alte lucruri?!

nu stiu cu ce am creat tensiune pe acest forum, ca am spus ceea ce simt? ca nu am invatat sa mint frumos si sa scriu cu ocolisuri, asa cum propovaduiti dumneavoastra? ce vorbe de cartier domnul sorin? ca am raspuns pe limba lor la personaje ca May08 si alte fenomene? iaca eu nu pot altfel... daca va place bine, daca nu, puneti-ma in rand cu suspendatii, si-asa va stau ca o buba-n fund de mult timp, eu gandesc, dumneavoastra ma aburiti, pe mine si pe altii cu raspunsuri evazive si defel concrete, am mai si atentat la linistea dumneavoastra, chiar asa...

m-a cuprins o dezamagire si-o moleseala, demna de "bazaconii", ce ma patrunde pana-n maduva oaselor, pe aici, ori joci dupa muzica ce se canta, ori, fifi, treci in rand, la suspendari cu tine, ce trist e in lume...

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •