Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 17 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 169

Subiect: Cafelutza de California

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.509
    Putere Rep
    10

Implicit

In incercarea de ai ajuta pe cei din California care ar vrea sa se intalneasca in grup mai mare pe la un restaurant, sau pe unde s-o putea, pentru a se cunoaste si a-si face noi prieteni, am deschis acest topic unde am mutat mesajele

Data înscrierii
    21.12.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    192
    Putere Rep
    15

Implicit

Chiar m-ai facut sa rad Kiki. You made my day. [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Cam la fel este si baietelul meu de 6 luni, tot ce prinde vrea sa bage in gurita, dar cred ca la el e perioada de teething.[img]smileys/smiley17.gif[/img]

Mai ai si acum aceleasi indeletniciri, mai esti asa pofticioasa?!

Data înscrierii
    20.10.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    350
    Putere Rep
    16

Implicit

Ceapa imi place si acum foarte mult ...spre disperarea bietului meu sot [img]smileys/smiley36.gif[/img] ... si usturoiul e la rang inalt ...Nu mai sunt atat de pofticioasa, dar m-a binecuvantat mama natura cu un metabolism excelent asa ca deocamdata pot manca tot ce imi vrea sufletelul. Asta-i doresc si baietelului tau... ca de inceput a inceput ca si mine ...adica BINE!!! [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Dar si cand am o fixatie pe un anumit produs alimentar ... de abia astept sa pap din nou. Acum sunt in perioada "popcorn". Merg la orice film ruleaza numai sa pap popcorn [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Data înscrierii
    21.12.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    192
    Putere Rep
    15

Implicit

Kiki, se pare ca ai suficient timp liber. Imi dai si mie putin?[img]smileys/smiley18.gif[/img]

Eu de cand Eric a venit pe lume nu mai stiu ce e aia timp liber sau o noapte dormita de la cap la coada. Dar cand se trezeste si zambeste sau intinde manutele sa ma mangaie cand ajung acasa de la servici uit de toata oboseala si sunt toata numai a lui, spre disperarea sotiorului meu.[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Noi spre exemplu avem niste cupoane gratuite sa ne alegem un film si sa mergem, dar...noroc ca sunt valabile 100 ani.

Abia astept sa mai creasca putinel ca sa putem sa mai mergem si noi pe la petreceri, sa mai iesim undeva.

Voi cum va distrati si unde stati?!

Si se pare ca vreti sa va faceti cununia religioasa anul acesta in RO, ca si noi. De unde sunteti din RO, poate facem nunta in aceeasi perioada?![img]smileys/smiley2.gif[/img]

Data înscrierii
    20.10.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    350
    Putere Rep
    16

Implicit

Niste pprieteni de-ai nostrii au si ei o fetita de 1 an si 6 luni. In primul an al ei ii vedeam doar cand ne faceam noi vreme sa tragem o fuga pana la ei. E greu, dar e o greutate minunata.

Cand stii ca esti pregatit sa devii parinte?

Dimineata ies din casa la ora 5:30 si ajung acasa doar seara dupa 6. Acum si daca as vrea nu as putea avea un copil al meu. Imi place slujba mea si sper ca in anii care vin sa imi construiesc o cariera mai stabila ca sa pot sa-mi faca programul mai flexibil (sau sa pot lucra de acasa cum multe mamici fac). Asta ar fi planul meu, dar am invatat pe propria-mi piele ca oricat planuiesti si ceea ce pare foarte sigur se poate schimba.

De iesit, imi scot sotul la film vinerea seara. OBLIGATORIU!! Stau toata saptamana si astept sa vina vineri sa pap popcorn [img]smileys/smiley36.gif[/img]. Sambata si duminica e vremea prietenilor. Iesim la filme (popcorn, popcorn), teatru, la un meci de baseball sau basket -la privit nu jucat- [img]smileys/smiley2.gif[/img], plaja, plibarici cu bicicletele, vizite, etc

Sambata asta m-am oferit voluntar la o scoala, dar spre seara mergem cu o colega de serviciu a sotului meu si cu sotul ei (nu-i cunosc) la a Comedy Club. Am mai fost de multe ori si mi-a placut extrem de mult si mi se pare the perfect ice breaker. Daca nu merge treaba, putem sa radem la comedianti, daca ne intelegem...ne mai intalnim si in viitor. E ca dating-ul. [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Stam in Los Angeles, chair langa Santa Monica, deci nu suntem departe de ocean.

Voi unde stati?

PS Idea cu intalnitul la un restaurant romanesc e excelenta. Din pacate romanii de California sunt mai greu de urnit dintr-un motiv sau altul

Data înscrierii
    21.12.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    192
    Putere Rep
    15

Implicit

Hi Kiki, noi locuim in Anaheim, cam la 1 ora distanta de voi.

E adevarat ca e tare greu sa iesi undeva cu un copil atat de mic, dar...mai reusim cateodata. Am fost de cateva ori chiar in <st1:City><st1:place>Santa Monica</st1:place></st1:City>. E orasul meu preferat din tot ce am vazut aici in <st1:State><st1:place>California</st1:place></st1:State>, e genul de oras european dupa care tanjesc. Prima data cand am venit in State am crezut ca am nimerit la <st1:place>tara</st1:place>, undeva. Dupa ce am fost prima data in Santa Monica, visez mereu sa ne mutam intr-un astfel de oras.

Din pacate, sotul meulucrand in domeniul marinei ( a fost 10 ani capitan de vas, iar acum lucreaza la o agentie maritima)trebuie sa locuiasca undeva aproape de un port ca sa gaseasca ceva de lucru (acum lucreaza in Long Beach), iar eu mi-am gasit de 2 luni un job intr-o banca in Aliso Viejo, in Sudul Californiei. Am stat acasa 4 luni dupa ce am nascut si cand am gasit job-ul asta am fost tare fericita. Acum Eric sta cu soacra mea (stiu, nu sunt o fericita dar ce sa-i faci, e mai bine de 1000 de ori decat day-care).

Si eu ma scol la 5:3o dimineata, ca traficul e infiorator pe 5 Sud si conduc 1 ora-1 1/2 dimineata si la fel si seara, asa ca ajung acasa si eu pe la 6. Cu toate astea, insa nu exista minune mai mare decat copilul tau. Asa am zis si noi la inceput, sa ne facem o cariera, sa ne luam o casa, dar crede-ma, cand am aflat ca sunt insarcinata am fost cei mai fericiti. IS WORTH!!! Si mai este vorba si de varsta, eu am 32 in cateva zile, sotul meu 36, deci am crezut ca este cam timpul si daca tot s-a intamplat...acum e minunat. Asa ca nu fii speriata, daca e sa se intample...crede-ma ca nu o sa regreti niciodata.

M-as bucura daca am putea sa ne intalnim, sa ne cunoastem. Poate asa se urnesc si alti romani de aici din Calif si ne intalnim mai multi. </v:stroke></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></script>

Data înscrierii
    18.08.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    225
    Putere Rep
    16

Implicit

Hei, va tot urmaresc cum incercati sa va intalniti si nu reusiti. Daca reusiti vin si eu doar sa nu ma ocup eu de organizare ca nu sunt buna la asta.

Totusi Carmen, cand mai ai timp si de intalniri ca nu prea te vad prea libera pe acasa?

Oricum o sa-ti faci tu timp. La fel cum sper ca o sa-si faca si sotul meu care vrea sa ma tina acasa si in weekend ca el are de lucru. [img]smileys/smiley19.gif[/img]

Numai bine si sper sa ne vedem curand in gasca mai mare.

Data înscrierii
    18.08.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    225
    Putere Rep
    16

Implicit

Am uitat sa spun ca Santa Monica e si orasul meu preferat,din ce am vazut pana acum. Mai ales seara cand sunt aprinse luminitele de la copacii din centrul comercial, parca e plin de viata si lumina. Si miscarea care e acolo, locul unde orice artist(maitalentat sau mai putin talentat)isi poate da frau liber imaginatiei.

Poate doar San Diego sa-i faca concurenta.... inca nu ma pot decide cu siguranta.

Data înscrierii
    21.12.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    192
    Putere Rep
    15

Implicit

Hei Kiki, ce zici mai esti dornica de niste prieteni?![img]smileys/smiley1.gif[/img]

Eu si Danielle ne dorim noi prieteni, chiar daca eu nu prea am timp din cauza baietelului meu, iar Danielle nu prea poate din cauza sotului care e tot un "baietel" mai mare, ca toti barbatii de altfel.[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Data înscrierii
    20.10.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    350
    Putere Rep
    16

Implicit

Exact acelasi lucru subliniam si eu in topicul "Ce filme ati mai vazut in ultimul timp" cand vorbeam de "Finding Neverland" [img]smileys/smiley36.gif[/img]

De prieteni noi sunt dornica oricand. Tu esti cea super ocupata asa ca noi, mamelein devenire, te lasam sa-ti scotocesti un petic de vreme pt noi si apoi ne dam si noi cu parerea dupa ce ne-am scremut bine sa nefacem zona libera in programca sa coincida cu al tau [img]smileys/smiley9.gif[/img]

Pagina 1 din 17 12311 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Cafelutza(2)
    De sorin în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 241
    Ultimul post: 04.04.2007, 05:01
  2. California
    De bestsmoky în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 06.03.2006, 18:35
  3. Cafelutza de Chicago
    De sorin în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 124
    Ultimul post: 28.02.2006, 01:13
  4. ...unde-i cafelutza?
    De Fethoden în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 255
    Ultimul post: 28.04.2005, 04:22

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi