Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 11

Subiect: Carti

isabela Guest

Implicit

Dar de "Aminitirile in Dialog", cartea scrisa de Ion Vianu si Matei Calinescu in care fiecare povesteste de aminitirile din casa bunicilor, de lecturile in limba franceza , de orele cand fliosofau , de intlanirilie generatiilor anilor'80 ale generatiei lui Paul Goma, Nichita Stanescu,I.Negoitescu ,Ion Vianu , Matei Calinescu, ce spuneti?

Guest

Implicit

wow, tacere deplina in zona

asta necesita timp pentru raspuns la intrebare.

nu merge de la servici pe furate.

Data înscrierii
    07.12.2004
    Locație
    Ireland
    Posturi
    65
    Putere Rep
    15

Implicit

eu am citit ceva foarte interesant " THE DAVINCI CODE" sunt sigura ca a fost tradusa si in romaneste, e o carte extraordinara merita citita...momentan citesc ANGELS and Demons by Dan Brown este la fel de interesant ca THE DAVINCI CODE!!!!

Data înscrierii
    15.11.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    161
    Putere Rep
    15

Implicit

...depinde de genurile de literatura pe care fiecare persoana indrageste a citi...

Ultima carte ce am citit-o ( am apucat a o cumpara din aeroportul Otopeni inainte sa urc spre State, si regret ca nu mi-am cumparat mai multe carti..) este "Al noualea Buddha " scrisa de Daniel Eastermen...mi-a placut foarte mult....!

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.333
    Putere Rep
    30

Implicit

Citat Postat în original de YANNA

eu am citit ceva foarte interesant " THE DAVINCI CODE" sunt sigura ca a fost tradusa si in romaneste, e o carte extraordinara merita citita...momentan citesc ANGELS and Demons by Dan Brown este la fel de interesant ca THE DAVINCI CODE!!!!

Cine doreste aceasta carte i-o pot trimite in format doc prin e-mail, scutindu-va sa o mai cumparati. Cartea este in romaneste.
    Despite that it is written on the signpost "Do not pick-up the flowers" it is useless against the wind that does not know to read. (Hindu Poem)

Data înscrierii
    14.10.2004
    Locație
    Romania
    Posturi
    24
    Putere Rep
    0

Implicit

Vreau sa va recoamnd "The moon under her feet", by Clysta Kinstler este de fapt the story of Mari Magdalene in the service of the Great Mother.

Guest

Implicit

Data înscrierii
    28.03.2005
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de christianT

Sunt interesat sa primesc aceasta carte in format doc. Cum te pot contacta?

Cine doreste aceasta carte i-o pot trimite in format doc prin e-mail, scutindu-va sa o mai cumparati. Cartea este in romaneste.

Data înscrierii
    11.12.2014
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

VIZITATI
    www ,,,,

PE PAGINILE MENTIONATE MAI SUS PUTETI GASI CARTI DISPONIBILE PRIN POSTA SI

OFERTA SPRE VANZARE
    1. CARTE DE VANZARE: THE TALENT MANAGEMENT SYSTEM OF THE UNDERGROUND MODELLING AGENCY: TUTORIAL ON CHEEKY MODELS
    O carte excelenta pentru cititorii pasionati!
    Cartea este bogat ilustrata si trateaza un subiect de actualitate din lumea modellingului.
    Scrisa in limba engleza, cartea este ideala pentru iubitorii uimitoarei lumi a modellingului.
    2. CARTE DE VANZARE: ORIGINAL NEW DESIGN CONCEPTS FOR GLOBAL HUBS: WEBINAR ON BIKINI MODELS FOR TRANSBORDER COMPANIES
    ISBN 978-606-8142-47-0
    O noua carte pentru cititori isteti!
    Scrisa in limba engleza, cartea prezinta informatii inedite despre impresionantii bikini.
    Carte disponibila pe M-disc.
    Relatii suplimentare despre carte se obtin la LIBRARIE CATALIN GAFENCU, in incinta COMPLEXULUI COMERCIAL TATI din BOTOSANI, Chiosc 20.
    Ultima modificare făcută de sorin; 11.12.2014 la 06:46. Motiv: sters linkuri. citeste regulamentul de postare. numere tf sau emailuri pt contact se admit

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de 0752289926 Vezi post
    ... de vanzare ... CARTE despre: THE UNDERGROUND MODELLING AGENCY
    Ce topic interesant de carte, cred ca lumea comanda cate doua pentru cadou de Craciun.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. carti romanesti, va rog
    De browneyes în forumul Discutii despre Cultura si Literatura /Cultural & Literature
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 19.01.2015, 10:20
  2. Carti
    De isabela în forumul Discutii despre Cultura si Literatura /Cultural & Literature
    Răspunsuri: 29
    Ultimul post: 12.06.2008, 02:13
  3. Din ce carti invatati franceza.....
    De ovex în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 19
    Ultimul post: 08.04.2006, 06:08
  4. carti de citit
    De ancanemes în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 14
    Ultimul post: 05.04.2006, 06:29
  5. carti romanesti
    De aspaula în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse