Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 14

Subiect: CONSULTATII STOMATOLOGICE pe FORUM

Data înscrierii
    17.03.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

Sfaturi pe teme stomatologice
    Dr LUPU SEBASTIAN
    B-dul T.Vladimirescu 46
    700350 Iasi Romania
    0040744516551
    lupusebastian@gmail.com

Data înscrierii
    05.06.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

ce imi poti recomanda daca ma apuca o durere de masea?ce medicamente sa iau ca sa scap de durere?asigurarea medicala pe care o am in sua nu acopera asa ceva numai in cazul in care imi rup dintii la serviciu[img]smileys/smiley19.gif[/img]

Data înscrierii
    17.03.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

buna
    asa cum ti-am scris si in email pentru a putea calma durerea trebuie sa stii din ce cauza apare durerea respectiva, cat de mult dureaza, daca se diminueaza sau nu la calmante, daca doare mai tare la rece sau cald, sau dimpotriva se calmeaza la rece, daca are caracter pulsatil, daca dintele respectiv este sau nu mai inalt fata de ceilalti dinti.
    Incercati sa-mi descrieti durerea sau cel mai bine sa-mi trimiteti pe email o imagine scanata a dintelui in cauza pentru a-mi forma un diagnostic cat mai corect.
    In orice caz, daca nu sunt alte contraindicatii, puteti lua Nurofen Forte (e ibuprofen) 1comprimat la 8 ore.
    Cu stima,
    Dr LUPU SEBASTIAN
    B-dul T.Vladimirescu 46
    700350 Iasi Romania
    0040744516551
    lupusebastian@gmail.com

Data înscrierii
    09.07.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    30
    Putere Rep
    0

Implicit

As vrea sa cer si eu un sfat dar nu aici pe forum pentru ca este extrem de mult de discutat. Daca ai un id de yahoo sau MSN sa putem discuta in timp real, despre o complicatzie cu puroila nivelul unor masele cauzata de radacinile acestora te rog frumos posteaza aici
    Oficial Anti Manele!

Data înscrierii
    17.03.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

buna
    id pe yahoo e lupusebastian2003
    ideea e ca in perioada asta am compu stricat si trebuie inlocuit plus ca sunt in concediu si n-am acces la un alt computer
    Cred ca vom discuta pe email deocamdata sau am sa-ti trimit un email privat cand ma reintorc.
    OK?
    Dr LUPU SEBASTIAN
    B-dul T.Vladimirescu 46
    700350 Iasi Romania
    0040744516551
    lupusebastian@gmail.com

Data înscrierii
    27.06.2005
    Locație
    Saint Pierre
    Posturi
    32
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de lupusebastian
    Sfaturi pe teme stomatologice

[img]smileys/smiley1.gif[/img]Salut lupusebastian! te rog trimite mi adresa ta (daca ai) de pe yahoo messenger, precum si adresa de e-mail, pentru ca as dori sa-ti cer cateva sfaturi si nu as vrea s-o fac pe forum. Iti multumesc pt intelegere. Cu respect, anaroxi.[img]smileys/smiley32.gif[/img]adresa mea de e-mail este:roseroxi@yahoo.com

Data înscrierii
    17.03.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

id yahoo lupusebastian2003
    email: lupusebastian@gmail.com
    Dr LUPU SEBASTIAN
    B-dul T.Vladimirescu 46
    700350 Iasi Romania
    0040744516551
    lupusebastian@gmail.com

Guest

Implicit

lupusebastian

Am si eu o rugaminte la dvs.Am fost in romania si mi-am scos un nerv la un dinte pe care ulterior am pus o lucrare.Am ajuns in State si am inceput sa am dureri..nu prea mari..la cald la rece..dar sunt constante .Am fost la dosctor aici si mi-au facut radiografdie in urma careia mi-au spus ca opturatia nu a fsot facuta bine si tb refacuta pt ca pe radiografie se vede ca ar ma ifi un rest de nerv acolo si mi-au spus ca nici la maseaua din spate adica cealalta pe care se sprijina lucrarea nu e bine facuta opturatia(vreau sa spun ca nu am avut nici un fe l de probleme cu aceasta din urma niciodata aadica de 10 ani de cand am opturatia la el).Nu stiu ce sa fac si cat as mai putea sta asa..nu are infectie dar au spus ca s-ar putea sa apara si asta.Eu nu am incredere in ce spun doctorii de aici sub nici o forma ..asa ca scuza-mi indrazneala de a apela la sfatul tau.Multumesc anticipat.

Data înscrierii
    17.03.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

buna
    trimite-mi te rog radiografia scanata la rezolutie cat mai buna pentru a o putea vedea in conditii optime; astfel pot sa-mi formez o parere.
    Spuneti-mi va rog daca simtiti dintele mai inalt adica in momentul in care inchideti simtiti ca muscati intai pe dintele respectiv si apoi pe ceilalti.
    Dr LUPU SEBASTIAN
    B-dul T.Vladimirescu 46
    700350 Iasi Romania
    0040744516551
    lupusebastian@gmail.com

Guest

Implicit

Multumesc pentru raspuns.Nu , nu simt dintele mai inalt.Cum sa explic? Am o senzatie ca atunci cand mananci mere acre.Am o sensibilitate la cald si la rece.Nu este o durere pt care tb sa iau calmante ,dar ma jeneaza.Si nu apare tot timpul ,dar destul de des.Si senzatia de dinte inalt nu apare,pt ca stiu cum este si aceea.Dar atunci am avut infectie(vorbesc de alt dinte).Referitor la radiografie, ceea ce va pot spune,este faptul ca intr-adevar am vazut portiunea aceea alba care este,presunun, obturatia ,ca nu este chiar pana la baza dintelui...dar acelasi lucru l-am vazut si la celalalt dinte pe care se sprijina lucrarea.Ce ma sfatuiti sa fac?Va multumesc de ajutor

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. forum de vanzare
    De roooney7 în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 28.02.2008, 04:59
  2. Servicii stomatologice Timisoara
    De Dentador în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 27.02.2007, 11:18
  3. new forum
    De Gogule în forumul Sugestii, critici, pareri - parerea ta conteaza / Feedback
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 25.07.2006, 01:36
  4. Sunt cam nou pe forum
    De în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 177
    Ultimul post: 23.04.2006, 18:50

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •