Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 7 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 62

Subiect: Rusine lui Tiriac!!!

Data înscrierii
    18.12.2003
    Locație
    Canada
    Posturi
    1.392
    Putere Rep
    28

Implicit

Citat Postat în original de marian42 Vezi post
    Viu si-ntreb: care-i problema, pupa-v-ar mosu, pe cine si cu ce deranjeaza paranghelia mea? Ca nu dau drumu' pestilor 'napoi in lac? Pai sunt ai mei, manca-v-as gura, i-am platit si fac ce vrea muschiu meu, pot sa-i pun si-mpaiati in sufragerie.
    Chestie de nuanta mon ami. Nu acelasi lucru ar fi daca in loc de iaz ti-ai face un tarc pe care sa-l umpli cu lighioane carora sa le dai la gioale, pretinzand ca le vanezi. Si sa mai dai si-un comunicat de presa, ca sa aflam si noi.
    When the going gets tough, the tough get going
    Nu stiu ce-nseamna, da'mi place cum suna.

Data înscrierii
    28.05.2005
    Locație
    Republica Nerva Traian, colt cu Anastasie Panu
    Posturi
    2.835
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de encore Vezi post
    ... pe mistreti.
    Coane, n-am auzit, macar nu pana azi, de vreun mistret care sa-si verse oful pe forumuri, s-apara cu luari de pozitie pe la tv sau sa-nfiereze cu manie proletara apucaturile burgheze ale lu' Tiriac si clicii lui de imbuibati.
    Auzi, nu cumva tu bati vreun apropo?

Citat Postat în original de kiddy Vezi post
    Chestie de nuanta mon ami. Nu acelasi lucru ar fi daca in loc de iaz ti-ai face un tarc pe care sa-l umpli cu lighioane carora sa le dai la gioale, pretinzand ca le vanezi. Si sa mai dai si-un comunicat de presa, ca sa aflam si noi.
    Nenica, ie banii lui, ie curtea lui, ie mistretii lui, din partea mea poa' sa-i impuste si cu sare-n cur, dac-asa-i face placere.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.503
    Putere Rep
    10

Implicit

Nenica, ie banii lui, ie curtea lui, ie mistretii lui, din partea mea poa' sa-i impuste si cu sare-n cur, dac-asa-i face placere.
    pai nu-i chiar asa dom'le. vanatorii care se respecta joaca dupa niste reguli de bun simt si acorda si animalelor o sansa. ce face tiriac este masacru pur si simplu si numai vanatoare nu e aia, as putea spune ca e mai mult tragere la tinta.

Data înscrierii
    28.05.2005
    Locație
    Posturi
    2.835
    Putere Rep
    32

Implicit

Coane, chestie de semnificat si semnificant... Ca ei ii spun "vanatoare" da' nu e, treaba lor.
    Crezi ca m-ar incalzi pe mine, pe tine sau pe mistreti daca i-ar spune din capu' locului "masacru"? Tot aia-i si daca asa le place lor sa se distreze, care-i problema mea? Ca doar nu ma impusca pe mine, nici pe soacra-mea, ba nici macar porcu' meu sau banii mei.

Data înscrierii
    12.08.2009
    Posturi
    392
    Putere Rep
    13

Angry

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    pai nu-i chiar asa dom'le. vanatorii care se respecta joaca dupa niste reguli de bun simt si acorda si animalelor o sansa. ce face tiriac este masacru pur si simplu si numai vanatoare nu e aia, as putea spune ca e mai mult tragere la tinta.
    pai chiar e...
    "În ziua vânatului, gonacii adună prada într-un spaţiu îngrădit, iar „puşcaşii” trag ca la tir. Un îngrijitor al domeniului de la Balc spune că mistreţii împrejmuiţi acolo sunt aproape domestici, pentru că s-au obişnuit să dea târcoale maşinilor când vin cu mâncare. Aşadar, vânătoarea este un prilej de distracţie, pentru că niciun animal nu mai fuge din calea omului."

si asta e legal in Romania?? nu-mi vine sa cred! cita cruzime! infiorator...
    mie mi s-a facut rau.

chiar nu-i poate opri nimeni, oare?

Data înscrierii
    28.05.2005
    Locație
    Posturi
    2.835
    Putere Rep
    32

Implicit

Dom'le, mai da-o dracului de treaba, ca de m-apuc sa detaliez tot ritualu dupa care tai porcu', o sa ziceti ca mistretii aia au fost atinsi de aripa unui inger, nu impuscati.
    ... bine, ar mai fi varianta sa devenim cu totii vegetarieni, insa io zic pas sau piua-ntai, cum vreti voi.

Data înscrierii
    07.05.2007
    Posturi
    3.757
    Putere Rep
    36

Implicit

Citat Postat în original de Felicity Vezi post
    pai chiar e...
    "În ziua vânatului, gonacii adună prada într-un spaţiu îngrădit, iar „puşcaşii” trag ca la tir. Un îngrijitor al domeniului de la Balc spune că mistreţii împrejmuiţi acolo sunt aproape domestici, pentru că s-au obişnuit să dea târcoale maşinilor când vin cu mâncare. Aşadar, vânătoarea este un prilej de distracţie, pentru că niciun animal nu mai fuge din calea omului."

si asta e legal in Romania?? nu-mi vine sa cred! cita cruzime! infiorator...
    mie mi s-a facut rau.

chiar nu-i poate opri nimeni, oare?
    Si daca unul ii da in cap unui maidanez care sare sa-l muste cand trece omul pe trotuar in drum spre casa sau cand vrea sa intre la el in bloc, atunci e urmarit penal pt. cruzime fatza de animale.

Tiriac in schimb e vanator.

Cruzime fatza de animale, eh?
    Everything the same; everything distinct. (Zen)

Data înscrierii
    28.05.2005
    Locație
    Posturi
    2.835
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de Raven Vezi post
    Si daca unul ii da in cap unui maidanez care sare sa-l muste cand trece omul pe trotuar in drum spre casa sau cand vrea sa intre la el in bloc, atunci e urmarit penal pt. cruzime fatza de animale.

Tiriac in schimb e vanator.

Cruzime fatza de animale, eh?
    Mon vieux, legea si morala sunt ca liniile paralele, se intalnesc la infinit, iar justitia e antonim pentru dreptate, asta-i clar, asa ca despre ce vorbim noi aici?

Data înscrierii
    12.08.2009
    Posturi
    392
    Putere Rep
    13

Implicit

Dom'le, mai da-o dracului de treaba, ca de m-apuc sa detaliez tot ritualu dupa care tai porcu', o sa ziceti ca mistretii aia au fost atinsi de aripa unui inger, nu impuscati.
    ... bine, ar mai fi varianta sa devenim cu totii vegetarieni, insa io zic pas sau piua-ntai, cum vreti voi.

marian42,
    mi-e foarte greu sa-ti urmaresc modul de exprimare, insa voi face un efort - e pentru o cauza nobila... :)

ritualul acela al taierii porcului, pe care tu observ ca-l folosesti drept referinta (?) aici, mi s-a parut dintotdeuna extrem de barbar - chiar ii reprezinta pe romani? sintem noi asa de cruzi?

nu zice nimeni ca ar fi necesara o... 'vegetarienizare' a intregului univers, nici n-ar fi de dorit, dar nu-nteleg de ce unii maltrateaza cu atita cruzime bietele animale, inainte de a le ucide, doar pentru placerea lor! cu ce drept o fac?
    ca sa nu mai spun ca adunatura aceea tiriatica o mai numeste si 'sport'! e strigator la cer!

...
    tu sigur vrei doar sa provoci, recunoaste-o... nu poti fi atit de dezumanizat... nici macar tu! :)

Data înscrierii
    07.05.2007
    Posturi
    3.757
    Putere Rep
    36

Implicit

asa ca despre ce vorbim noi aici?
    Despre cine nu despre ce.

Despre aia care ie mai egali decat altii:
    investitorii strategici
    ministrii cu averea pe numele altora
    securistii integrati in uie, NATO si USofA
    tenismenii capitalisti-fesenisti
    etc.

PS: taierea porcului
    Comparativ cu abatoarele moderne, taierea traditionala a porcului e eutanasiere.
    Everything the same; everything distinct. (Zen)

Pagina 2 din 7 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Rusine clonelor!
    De fifi în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 55
    Ultimul post: 22.06.2007, 04:21
  2. Romani care ne fac de rusine :(
    De sorin în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 28
    Ultimul post: 18.12.2006, 19:35
  3. RUSINE OCTAVIAN PALER !
    De GNChicago în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse