Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 73

Subiect: Happy Valentine`s Day

Guest

Implicit

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.448
    Putere Rep
    29

Implicit

very happy Valentine's day ! Tuca si nu numai....

Sa fiti iubiti si sa iubiti !
    Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.332
    Putere Rep
    30

Implicit

..
    Despite that it is written on the signpost "Do not pick-up the flowers" it is useless against the wind that does not know to read. (Hindu Poem)

Guest

Implicit

@angeline...am primit praline...mon cherry/rafaelo/giotto....si flori....si iubire cum zici tu....[img]smileys/smiley27.gif[/img][img]smileys/smiley113.gif[/img][img]smileys/smiley2.gif[/img]

Data înscrierii
    28.04.2006
    Posturi
    2.254
    Putere Rep
    18

Implicit

...Nu ca se apropie Sf.Valentin,dar ce frumos ar fi daca cei care iubesc si sunt iubiti,ar continua sa le ureze celor dragi ,aici,tot ceace simt?...

Am descoperit acest topic,si chiar mi-a placut....

Ce le pot ura celor care iubesc?..Sa iubeasca in continuare,sa fie iubiti.....

Data înscrierii
    12.09.2007
    Locație
    Canada
    Posturi
    759
    Putere Rep
    0

Implicit

Sfintul Valentin e sarbatorit doar de cei care se numesc VALENTIN si atit ! De unde si pina unde este ....sarbatoarea indragostitilor ?
    Noroc ca de mine nu se indragosteste nimeni , si nici eu nu mai iubesc , ca am trecut de virsta dragostei la 20 de ani [img]smileys/smiley2.gif[/img]
    Hmm , a devenit si sfintul acesta unul comercial [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Data înscrierii
    13.09.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    181
    Putere Rep
    13

Implicit

Imi pare rau sa te contrazic Lordule, nu numai cei ce poarta numele de Valentin sarbatoresc Ziua Indragostitilor.[img]smileys/smiley2.gif[/img].. De unde si pana unde?

Legenda spune asa ca a existat un tanar preot roman cu numele de Valentin, care ajuta tinerii sa se casatoreasca in ascuns deoarece Claudius interzisese casatoria. Valentin a fost inchis si eventual executat. Cat timp a fost in inchisoare s-a imprietenit si indragostit de fiica temnicerului pe care a facut-o sa creada in Dumnezeu si nu in zeitatile pagane. In ziua executiei, 14 februarie, Valentin i-ar fi lasat o scrisoare, pe care ar fi semnat-o "al tau Valentin" desi unii zic ca nu ar fi semnat-o.

C-am 200 de ani mai tarziu Papa Gelasius schimba sarbatoarea pagana Lupercalia( ziua indragostitilor), care se sarbatorea pe data de 15 februarie pe data de 14...Lupercalia se sarbatoreste in continuare numai ca este marcata ca ziua Sfantului Valentin, Acesta devenind protectorul indragostitilor....

Hmm zici tu ca nu te indragostesti... dragostea nu are varsta... Atunci cand te astepti mai putin o sa te indragostesti...[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Iti doresc sa fii iubit numai de cine vrei tu![img]smileys/smiley4.gif[/img]

Data înscrierii
    12.09.2007
    Locație
    Canada
    Posturi
    759
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de RaluT

Hmm zici tu ca nu te indragostesti... dragostea nu are varsta... Atunci cand te astepti mai putin o sa te indragostesti...[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Iti doresc sa fii iubit numai de cine vrei tu![img]smileys/smiley4.gif[/img]
    Multumesc mult RaluT</span> , nu cunoasteam istorioara .... Stii , cind ajungi la borna 40 nu te mai indragostesti lulea , fara discernamint precum la 20 :[img]smileys/smiley2.gif[/img] , se poate sa mai iubim si acum , dar mai mult rational decit cu inima ... In orice caz , doamne fereste sa ma indragostesc prosteste si sa-mi pierd mintea ca un licean [img]smileys/smiley36.gif[/img].... ce-ar mai ride copiii de mine ! Mai bine nu iubesc si am mintea limpede ( sau cel putin , asa cred eu , ca e ...[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Guest

Implicit

Citat Postat în original de Lordul
    , se poate sa mai iubim si acum , dar mai mult rational decit cu inima ...
    Si totusi,ce frumos este cind iubesti cu inima si mai dai la o parte ratiunea.

Data înscrierii
    28.04.2006
    Posturi
    2.254
    Putere Rep
    18

Implicit

Citat Postat în original de Lordul
    Stii , cind ajungi la borna 40 nu te mai indragostesti lulea , fara discernamint precum la 20 :[img]smileys/smiley2.gif[/img] , se poate sa mai iubim si acum , dar mai mult rational decit cu inima ... In orice caz , doamne fereste sa ma indragostesc prosteste si sa-mi pierd mintea ca un licean [img]smileys/smiley36.gif[/img].... ce-ar mai ride copiii de mine ! Mai bine nu iubesc si am mintea limpede ( sau cel putin , asa cred eu , ca e ...[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Mai Lordyy...Eu zic sa nu zici hop,pana nu sari de 80 ani...Ca stii ce pericol te asteapta?[img]smileys/smiley4.gif[/img]...Hmmmm...Nici cand cu gandul nu gandesti,pac te pocneste iubirea in moalele capului,si iti pierzi uzul ratiunii...[img]smileys/smiley2.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]....Si sa vezi dans atunci..Ca te apuca asa fluturasii in stomacel,te apuca melancolia,gandul iti este departe,nu te mai poti concentra la nimic,si zambestii cate este ziua de lunga,vezi numai roz in fata ochisorilor..[img]smileys/smiley4.gif[/img]...Nu mai spun,de faza cu asteptatul,suna -nu suna,sau intra pe net-nu intra pe net(ca-i la moda)...[img]smileys/smiley36.gif[/img]....Eu zic asa...Zii Doamne ferseste,si nu te uita in stanga sau in dreapta,ca te poate astepta la colt iubirea,si te impiedici,si cazi in lacul cu amorrr si inimioare de plus....[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Cat despre sarbatoare,mie imi place sincer semnificatia,ma uit cu drag la cei indragostiti ,si le urez din inima sa se iubeasca toata viata ca in prima zii cand le-a batut inima (de sa le sparga pieptul)pentru cel drag....

Si le dedic cu drag,celor care iubesc,vor iubi,se vor indragosti,sau se vor reindragosti....

http://de.youtube.com/watch?v=t3AdRGcnI-Q

http://de.youtube.com/watch?v=UGLTeSn3I7Q

Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Happy Thanksgiving
    De garfield în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 24.11.2011, 13:05
  2. Happy Valentine’s
    De în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 23
    Ultimul post: 11.02.2008, 09:51
  3. Happy Labor Day!
    De light în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 02.09.2007, 10:50
  4. Looking for my Valentine in N California
    De sunshine în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 14.08.2007, 19:20
  5. Happy Valentine
    De în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 15.02.2005, 01:20

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •