Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 6 din 7 PrimulPrimul ... 4567 UltimulUltimul
Rezultate 51 la 60 din 63

Subiect: Gasire persoane

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    11.602
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de lisab Vezi post
    hello
    im hoping there is someone on here that speaks english because i have no romanian at all. We are searching for a woman whose name is ioana malescu. she would be around 36 yrs old and was living in constanta in the early 1990's with her mother, Elizabetta. Ioana may be living in Bucharest now. If anyone knows her please have her email us.
    thank you
    lisa b.
    keyframe14 already gave you the info you need. i have also replied here (see post #19):
    http://www.romanian-portal.com/forum...ad.php?t=10520

call her if she speaks English.

Data înscrierii
    24.02.2009
    Locație
    colorado usa
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0

Implicit sorry

very sorry--not sure why its posting so many times--we are pushing buttons we do not understand..can you tell us what the time difference is -the best time to call there? thank you

lisa b

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    11.602
    Putere Rep
    10

Implicit eight hours difference between Bucharest and U.S. East Coast

Citat Postat în original de lisab Vezi post
    can you tell us what the time difference is -the best time to call there? thank you
    Bucharest is seven hours ahead of the U.S. East Coast. When it's noon on East coast, it is 7:00 PM in Bucharest as an example.

Data înscrierii
    03.03.2009
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna. Caut o persoana care locuieste in judetul Olt , cred ca in Slatina dar nu stiu sigur.Se numeste Ulmeanu sau Ulmean Gigica si are in jur de 60 de ani. Daca e posibil te rog sa ma contactezi pe mail la danascumpik@yahoo.com .mersi mult.

Data înscrierii
    20.07.2009
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit imi caut tatal

Indraznesc sa va scriu cu speranta ca ma puteti ajuta macar cu un sfat.
    Tatal meu a plecat din Romania in urma cu aproximativ 15 ani cu directia Spania si se pare ca s-a stabilit in Valencia.
    Parintii mei ai divortat cand eram destul de mica si orice relatie a incetat atunci. Acum doresc sa-l gasesc dar nu prea reusesc.
    Are aproximativ 67 ani, este saten cu ochi verzi si numele lui este Mihail Alexe.Stiu ca are probleme pulmonare, un TBC destul de avansat.
    Pot sa-l caut cu ajutorul politiei dar este prea dura metoda.
    Va multumesc

Data înscrierii
    22.07.2009
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit buna

am si eu o rugaminte la voi....as vrea sa ma ajutati dak se poate.....de foarte mult timp caut o persoana dar nu reusesc sa aflu prea multe date despre ea....am doar adresa ei de email....(care aqm nu pare sa mai fie activa)ii stiu numele(care sper k este cel real)si o locatie(care nu mai stiu dak este cea actuala sau nu)deci.....numele este irina batranu......iar locatia pe care o stiu eu este athena-attiki.....dak imi puteti oferi cateva informatii despre aceasta persoana v as fi f recunoscator....un nr de telefon,sau o adresa care sa contina strada etc....in fine......orice care m ar putea ajuta sa aflu ceva despre ea......va multumesc....

Data înscrierii
    22.07.2009
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit salutare.....

am o curiozitate......acest site mai functioneaza?am vreo sansa sa primesc raspuns la intrebarea mea?

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    11.602
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de emilian Vezi post
    am o curiozitate......acest site mai functioneaza?am vreo sansa sa primesc raspuns la intrebarea mea?
    siteul functioneaza perfect. daca nu ai primit raspuns, inseamna ca nimeni nu detine astfel de informatii.
    ideal era pentru tine sa deschizi un topic separat, in titlul caruia sa incluzi numele persoanei cautate, pentru ca este mult mai usor sa apara pe Google sau alte motoare de cautare, in cazul in care persoana respectiva cauta sa vada pe unde-i apare numele.

Data înscrierii
    24.05.2010
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Sall domnilor si doamnelor.
    Numele meu este Daniel Barbu si sunt din Bucuresti Romania.
    Am si eu o intrebare & rugaminte in acelasi timp.(asta in cazul in care cineva dintre voi ma poate ajuta.
    )
    Caut si eu o persoana plecata de foarte mult timp din Romania...
    Numele ei este Acum (dupa casatorie) Cristea Mariana
    Este nascuta in anul 1953, iar anul in care a plecat din tara,(legal) este 1986-1987.cred ca mai precis este 1987
    Din pacate nu stiu statul in care locuieste

Daca cineva ma poate ajuta sa o gasesc , mi-ar face un mare serviciu deoarece nu am mai vb cu acesta persoana de foarte multi ani , si as vrea sa-i spun ca are un nepotel , ca sunt bine , sanatos,sa-i trimit niste poze cu mine si nepotelul ei, etc.
    ok... ati dedus bine !!!
    persoana pe care o caut este MAMA mea
    Va multumesc anticipat
    Daniel Barbu
    In aventualitatea in care cineva dintre voi vrea sa-mi raspunda o poate face pe mail ..danutzz3@yahoo.com
    ( sunt nou pe forum si-mi cam prind urechile pe aici) ))

Data înscrierii
    13.10.2010
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Unhappy Eu,imi caut tatal!!!!!!

Ma numesc SINGER BEATRICE-LEONIE.In anul 1978 tatal meu a emigrat in .u.s.a.La putin timp dupa ce a ajuns, tatal meu a cerut azil politic.Un an de zile a locuit in N.y..apoi s'a mutat in chicago lucrand la o patiserie.Din anul 1994 nu mai stiu nimic de el.Imi este foarte greu sa dau de el din cauza numelui...care la ei este comun tatal lui fiind evreu.Il cheama SINGER ALEXANDRU.din orasul onesti.jud bacau.este nascut pe data de 3 martie 1959.Daca ati putea sa ma ajutati cu orice informatie va sunt vesnic recunoscatoare.Va multumesc

Pagina 6 din 7 PrimulPrimul ... 4567 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. gasire persoane
    De simok în forumul Cautare persoane - Anunturi, intrebari, raspunsuri, sfaturi
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 13.10.2010, 07:23
  2. posibilitate gasire job
    De eliza2005 în forumul Comunitatea romanilor din Australia si Noua Zeelanda
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 14.05.2010, 02:36
  3. Sfaturi pt gasire job in Yonkers/NY
    De Ana M. în forumul Comunitatea romaneasca din Northeast
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 15.01.2008, 15:36
  4. Persoane sub 21 de ani
    De în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2013, DV-2014, DV-2015 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 14.06.2006, 18:09
  5. posibilitate gasire job
    De Gogule în forumul Oferte / Cautare locuri de munca SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 03.06.2005, 00:41

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •