Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: VREAU SA VIN IN SUA

Data înscrierii
    27.01.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Daca gasiti o solutie viabila si eficienta material..ascult cu interes.

Eu sunt in romanica noastra..am fost ca ua-pair in Londra...6 luni...vreau sa vad si cum e in state si chiar sa raman acolo..ca aici nu se poate...vreau la mai bine...acolo muncesti dar stii ca poti sa mai si strangi un banut..sper ca ash ava fi...Am 25 de ani impliniti...am terminat facultatea ,am si master...mai stiu si engleza..nu pot zice foarte bien..dar ma descurc..si vreau s-o invat bine..deci vreau sa ajung acolo...

Merci anticipat si astept raspunsuri..chiar si la scarlatmimi@gmail.com pentru detalii concrete.

Data înscrierii
    26.01.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0

Implicit

cred ca la varsta asta ai putea incerca sa aplici la alt master sau phd in sua - depinde de domeniul anterior; Asta implica: toefl, gre sau gmat si aplicatii
    asta ar fi o cale eleganta care te-ar ajuta se te integrezi fara prea mari sacrificii in societatea americana.

Data înscrierii
    10.04.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Imi cer scuze nu stiu cum am postat asa ceva...am gresit[img]smileys/smiley9.gif[/img]
    Iar acum ca sa-ti raspund. Am trait in Londra 4 ani (2 in Edgware, 1 in Kenton si 1 in Kilburn) si imi lipseste cumplit...
    In USA exista posibilitati ce nu sunt in UK dar si acolo sunt desule lucruri pe care nu le gasesti aici.
    Serviciile medicale care in UK ti se ofera doar in urma platirii NIN aici costa foarte mult.
    Colegiile care in UK sunt de 4 ori mai scumpe pentru noi (si ce nemultumit eram de lucrul acesta) aici costa in general de 10 ori mai mult [img]smileys/smiley93.gif[/img]). Si diferentele pot continua. Insa pentru fiecare este o experienta personala atat UK cat si USA. Deci e bine sa fii informata, sa ceri sfaturi, si sa alegi ceea ce iti va folosi mai mult!
    Cu ocazia aceasta rog pe cei care au trait in UK si USA daca ar putea deschide un topic UK versus USA. Poate am avea cu totii de invatat cate ceva!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de pagady13
    Imi cer scuze nu stiu cum am postat asa ceva...am gresit[img]smileys/smiley9.gif[/img]
    ...scuze pentru ce?[img]smileys/smiley75.gif[/img]

Citat Postat în original de pagady13
    Cu ocazia aceasta rog pe cei care au trait in UK si USA daca ar putea deschide un topic UK versus USA. Poate am avea cu totii de invatat cate ceva!

...un topic nou poti deschide si tu[img]smileys/smiley32.gif[/img]...numai sa alegi Forumul la care se poate incadra subiectul[img]smileys/smiley2.gif[/img]...poate la Discutii generale[img]smileys/smiley4.gif[/img]

daca ai intrebari ma poti contacta pe pm[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Scuzele si le-a cerut pentru un mesaj gresit (service unavailable) scris cu litere mari, pe care i l-am sters eu [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Subiecte similare

1. vreau sa ma mut
    De profilerr în forumul Comunitatea romaneasca din Northeast
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 27.05.2008, 15:35
  2. vreau un job
    De profiler în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 12.06.2007, 17:35
  3. Vreau ?
    De în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 61
    Ultimul post: 19.09.2006, 19:53
  4. vreau sa ma mut
    De ovidiu 13 în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 22
    Ultimul post: 14.12.2005, 08:12
  5. VREAU IN SUA
    De Marian Ioan în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc
    Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 21.11.2005, 03:01

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •