Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: DULCIURILE PE 2006- ANGELA

Data înscrierii
    09.06.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    1.332
    Putere Rep
    18

Implicit

Aici am sa insir poze, retete si multe altele. Doar dulciuri Orice observatie e binevenita, cine va face retetele pe care le postez sa imi spuna si mie daca au fost bune sau daca se poate aduce vreo imbunatatire unei anumite retete.

Eu am aceste retete datorita unei prietene cu maini de aur, gateste extraordinar si m-am inspirat foarte mult si din cartile pe care mi le-a trimis. Numele ei este Vi si ii multumesc inca odata pe aceasta cale.

Data înscrierii
    09.06.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    1.332
    Putere Rep
    18

Implicit

Sa incepem sa punem niste poze ca am facut si din alea[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Cam asa arata untul frecat cu branza

Umplutura

Aici e bila mare de care va spuneam mai inainte

Asa arata una dintre cele 3 bile dupa ce au iesit din frigider

Se intinde foaia

Se pune umplutura

Se aseaza in tava si vor intra in cuptor

Se scot dupa 15 minute si se ung cu margarina topita

Si voila, sunt gata

Sectiune

Sunt foarte fragede, sunt bune si nu sunt foarte dulci. Va doresc pofta mare si sper sa le faceti cat mai repede[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Data înscrierii
    09.06.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    1.332
    Putere Rep
    18

Implicit

Si pentru ca nu mai am timp de postat retete prea multe mai bine zis nu am timp de tradus am sa le postez in lb engleza si daca isi prinde careva nasucul la vreun cuvant va rog sa intrebati

Am facut o budinca de banane care e o minunatie, nu necesita mai mult de 30 min si e extraordinara. Reteta ii apartine unui chef drag mie si anume Paula Dean

Si acum reteta si dovada ca am facut-o

Not Yo' Mama's Banana Pudding

2 bags Pepperidge Farm Chessmen cookies
    6 to 8 bananas, sliced
    2 cups milk
    1 (5-ounce) box instant French vanilla pudding
    1 (8-ounce) package cream cheese, softened
    1 (14-ounce) can sweetened condensed milk
    1 (12-ounce) container frozen whipped topping thawed, or equal amount sweetened whipped cream

Line the bottom of a 13 by 9 by 2-inch dish with 1 bag of cookies and layer bananas on top.
    In a bowl, combine the milk and pudding mix and blend well using a handheld electric mixer. Using another bowl, combine the cream cheese and condensed milk together and mix until smooth. Fold the whipped topping into the cream cheese mixture. Add the cream cheese mixture to the pudding mixture and stir until well blended. Pour the mixture over the cookies and bananas and cover with the remaining cookies. Refrigerate until ready to serve.

Si acum pozele

Biscuitii

Crema

Eu am pus un strat de crema si dupa aceea am pus banane si inca un strat de crema

Biscuitii de deasupra

O sectiune

Si aici dupa ce am avut musafiri

Sper sa va placa si voua

Data înscrierii
    30.09.2008
    Locație
    Augsburg De
    Posturi
    2.278
    Putere Rep
    30

Implicit

Citat Postat în original de angela Vezi post
    Si pentru ca nu mai am timp de postat retete prea multe mai bine zis nu am timp de tradus am sa le postez in lb engleza si daca isi prinde careva nasucul la vreun cuvant va rog sa intrebati

Am facut o budinca de banane care e o minunatie, nu necesita mai mult de 30 min si e extraordinara. Reteta ii apartine unui chef drag mie si anume Paula Dean

Si acum reteta si dovada ca am facut-o

Not Yo' Mama's Banana Pudding

2 bags Pepperidge Farm Chessmen cookies
    6 to 8 bananas, sliced
    2 cups milk
    1 (5-ounce) box instant French vanilla pudding
    1 (8-ounce) package cream cheese, softened
    1 (14-ounce) can sweetened condensed milk
    1 (12-ounce) container frozen whipped topping thawed, or equal amount sweetened whipped cream

Line the bottom of a 13 by 9 by 2-inch dish with 1 bag of cookies and layer bananas on top.
    In a bowl, combine the milk and pudding mix and blend well using a handheld electric mixer. Using another bowl, combine the cream cheese and condensed milk together and mix until smooth. Fold the whipped topping into the cream cheese mixture. Add the cream cheese mixture to the pudding mixture and stir until well blended. Pour the mixture over the cookies and bananas and cover with the remaining cookies. Refrigerate until ready to serve.

Si acum pozele

Biscuitii

Crema

Eu am pus un strat de crema si dupa aceea am pus banane si inca un strat de crema

Biscuitii de deasupra

O sectiune

Si aici dupa ce am avut musafiri [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Sper sa va placa si voua.
    In cautare de retete noi,cea de sus ar fi pe gustul meu.Chiar daca nu reusesc sa transform unciile,as reusi s-o fac "la ochi".Spune-mi te rog,doar daca ai pus banane si in crema(desi imi pare prea alba ca sa fie si banane in ea).Multumesc.
    Eu sint si bun si rau ,asa cum sint,
    Nu-mi tin rabozul la cusururi."

Data înscrierii
    09.06.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    1.332
    Putere Rep
    18

Implicit

Ce bine ca ai readus reteta asta la viatza, chiar vroiam sa fac si nu gaseam reteta )

Da am pus banane in crema, doar ca le-am dat cu putina lamaie ca sa nu se inegreasca )

Data înscrierii
    30.09.2008
    Locație
    Augsburg De
    Posturi
    2.278
    Putere Rep
    30

Implicit

Multumesc Angela,cred ca simbata va intra "in lucru".
    Eu sint si bun si rau ,asa cum sint,
    Nu-mi tin rabozul la cusururi."

Subiecte similare

1. H-1 Cap Reached on May 26, 2006!
    De Raneeth în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 13.06.2006, 20:43
  2. World Cup 2006
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Ultimul post: 06.06.2006, 03:39
  3. ANGELA’S BABY SHOWER
    De evelyn în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 40
    Ultimul post: 16.11.2005, 13:37
  4. Angela du-te in Publicitate /Anunturi
    De mikisade în forumul Comunitatea romaneasca din West
    Ultimul post: 18.03.2005, 06:59
  5. DV 2006
    De în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 08.12.2004, 01:26

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •