Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 36

Subiect: Cum se alege o cartela telefonica?

Guest

Implicit

Cartelele sunt cele mai bune de cand tot folosesc , vreau sa intreb numai cat timp va fi valabil creditul cumparat cu ocazii genul Valentines Day?

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.421
    Putere Rep
    10

Implicit

claudiunj, creditul cumparat e acelasi cu singura diferenta ca platesti cu 10% mai putin. de expirat, teoretic orice cartela expira la un an de la ultima folosire, dar depinde si ce fel de cartela iti iei, pentru ca unele au "maintainance fee" si altele nu si practic daca incepi sa folosesti o cartela si apoi o uiti pe undeva, ar putea sa se termine singura dupa un anumit timp.[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Guest

Implicit

Mersi Sorine, ma gandeam ca poate sta treaba altfel daca cumperi cand sunt la reducere. [img]smileys/smiley20.gif[/img]

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.421
    Putere Rep
    10

Implicit

Stai linistit ca nu e asta nici prima nici ultima reducere. [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Data înscrierii
    01.06.2006
    Locație
    "The Spirit of America"
    Posturi
    2.964
    Putere Rep
    26

Implicit

Sorin, mii de multumiri pentru ajutorul in procurarea unei cartele telefonice. Merge super fain,liniile sintexcelente, customer service e top class. Nu-mi pot imagina ca nu m-am gindit la asta mai devreme. Inainte eram legata de telefonul de acasa si implicit de orele de munca si diferenta de fus orar. Trebuia sa astept sa vina weekend-ul ca sa vorbesc cu parintii. Acuma am numarul de la Nobel programat in speed dial la celular si sun acasa oricind am chef, pe o suma de nimic as zice. E grozav ca iti recunoaste numarul de la care suni si nici nu trebuie sa mai tii minte PIN-ul.

Pina acuma am avut mai tot ce se poate in materie de "international carrier", inclusiv VoIP. Nimic nu se compara cu libertatea de a-ti suna parintii oricind ai chef. He he..nu stiu daca si mamei ii convine ca o sicii asa des[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Inca o data, multumesc frumos pentru ajutor!

PS Am uitat sa mentionez reincarcarea automata. SUPER SUPER!!
    "Nu spera când vezi miseii * La izbânda facând punte, * Te-or întrece nataraii, * De ai fi cu stea în frunte; * Teama n-ai, cata-vor iarasi * Intre dânsii sa se plece, * Nu te prinde lor tovaras: * Ce e val, ca valul trece." Eminescu-Glossa

Data înscrierii
    15.07.2007
    Posturi
    17
    Putere Rep
    0

Implicit

Sorin, ma poti lamuri si pe mine? Am luat o cartela Nobel cu 2.4 centi/min. Problema este ca nu am vorbit deloc minutele promise, nu am fost nici macar pe aproape. La fel am patit si cu cea cumparata special pt cellular. Vad ca toata lumea este multumita de aceste cartelele prepaid, deci sunt sanse mari ca vina sa-mi apartina, dar nu-mi dau seama ce fac aiurea, am respectat intru totul indicatiile primite pe mail. Ai vreo idee? </span>

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.421
    Putere Rep
    10

Implicit

Iti dau explicatii pentru cartela

Data înscrierii
    15.07.2007
    Posturi
    17
    Putere Rep
    0

Implicit

Mersi mult de informatii. M-am documentat mai bine si totpentru cartela cu taxare la secundama gandeam si eu. Sper sa nu ma dezamageasca.

Data înscrierii
    19.08.2007
    Locație
    Romania
    Posturi
    112
    Putere Rep
    12

Implicit

As intreba si eu ce se recomanda pentru cineva care este nou sosit in Canada si doreste , sa zicem sa is sune in fiecare saptamana parintii o data? Ce solutie ar fi optima? Ma scuzati daca probabil raspunsul il gasesc mai sus dar sunt atatea informatii ca nu pot decide dintre ele......

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.421
    Putere Rep
    10

Implicit

daca folosesti cartela pentru a suna odata pe saptamana, din Canada, asta inseamna ca te va tine mai multe saptamani, chiar luni, asa ca iti recomand cartela nobelcom cu taxare la secunda (1 Second Romania), care nu are taxe de intretinere si expira la un an de la ultima folosire. acesta cartela o gasesti aici.

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Cine alege? Barbatul sau femeia?
    De în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 26
    Ultimul post: 07.08.2007, 04:47
  2. CE FIRME WORK AND TRAVEL VOM ALEGE?
    De Andra9 în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc
    Răspunsuri: 33
    Ultimul post: 28.01.2007, 17:30
  3. Care este cea mai ieftin cartela de sunat in si din Romania
    De bigman în forumul Nou veniti in America/SUA/Statele Unite-Ghidul incepatorului
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 21.04.2006, 05:53
  4. Telefon mobil cu cartela SIM???
    De BUTTERFLY în forumul Info diverse,bilete avion,posturi tv/radio,cluburi,juridic
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 03.04.2006, 01:17

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •