Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 7 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 68

Subiect: Firme, agentii pt plecarea in state

Data înscrierii
    06.12.2005
    Posturi
    97
    Putere Rep
    14

Implicit

Buna la toti!!!!
    Multi dintre voi au trecut deja pe la portile unei agentii, firme care se ocupa cu plasarea fortei de munca in state. Va rog sa postati experientele voastre cu diferitele firme la care a-ti apelat, fie ele bune sau rele. Nu vreau sa fac reclama dar numele firmelor trebuie cunoscut de noi toti pentru a ne orienta pe viitor. Si eu vreau sa plec, am intrat pe site-urile mai multor firme (Ameritrex, Adira, Promo Int, Worldwide, Globalwork etc) asta nu m-a convins cu nimic, doresc sa aud pareri si experientele celor care au trecut prin asa ceva, care au reusit sa plece in state dar si a celor care au fost refuzati. Va multumesc!!!

Data înscrierii
    18.12.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    82
    Putere Rep
    14

Implicit

As vrea sa postez si eu o intamplare urata avuta cu una dintre cele mai SUPER FIRME din romania cu cea mai mare reclama pe net etc!!

Am sunat la ei prin sept 2005 si mi-au zis ca au locuri de munca pe viza h2b vreo 400 valabile din octombrie ,ne-a trimis niste oferte pe mail ,am facut dosarul ,m-am imprumutat de bani ca plecarea era prin 10 octom,ne-a pus sa dam avans la avion, si suntem in decembrie si nu am plecat!!!

Am vb cu ei si au zis ca au locuri prin martie aprilie 2006 (s-ar putea sa aiba a zis),nu am avut ce face si a trebuit sa imi retrag banii de la ei dar bineinteles mi-au oprit 200 RON adica 2000000lei ca am renuntat la contract au zis ei! Va dati seama ce jegosi de oameni si chestia asta au facut-o la peste 100 de persoane inmultit cu 200Ron da peste doua sute de milioane care le-a ramas in buzunar pe degeaba ,niste nesimtiti si gunoaie !! In viata mea nu mai apelez la ei si nu sfatuiesc pe nimeni ,stiu ca au plecat multi prin ei dar iti promit intr-o luna si te duc intr-un an asa ca asta nu e treaba mai ales ca iti zic la telefon ca saptamana asta mergi la viza ca ailalta si tot asa ,intelegeti e nasol e !! Sper ca am fost de folos pt cineva!

Daca vrei sa pleci in state u o firma serioasa scriemi pe privat ,nu vreau sa zica lumea ca bag o firma in jos si ridic pe alta!

Data înscrierii
    18.12.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    82
    Putere Rep
    14

Implicit

Este vorba de firma AMERITREXdin CJ si alte cateva orase!

P.S. De plecat se pleaca cu aceasta firma dar nu intr-o luna cat zic ei ,ci intr-un an! Te amana foarte frumos (sunt educati sa faca asta)la telefon din saptamana la saptamana de incepi sa numeri zilele!![img]smileys/smiley7.gif[/img] Aceasta este o experienta avuta de mine si de multi altii!

Data înscrierii
    17.12.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    40
    Putere Rep
    0

Implicit

eu am venit in America printr-o astfel de firma pentru mai multe detalii vizitati site-ul www.dematta.ro sinu sunt tepari,asta e sigur ,numai sa te incadrezi in meseriilepentru care au nevoie ei,ex.spatari,bucatari,
    Wo ein Wille ist, da ist auch ein Weg.- Where there's a will, there's a way

Data înscrierii
    02.01.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    77
    Putere Rep
    15

Implicit

citeste la statusul "ameritex atentzie" ostat de bigman...am scris acolo cateva firme serioase...

www.adira.ro

www.promointernational.ro

pt viza J1 sunt cele mai bune firme...eu personal am fost prin a2a dar am multzi prieteni care au fost si cu prima si e ok...Din pc meu de vdr ar trebui sa incerci la a2a pt ai mai multe avantaje in legatura cu contractul de munca.Aici te lasa ei sa'ti alegi contract dintre cele care le au ...Alte firme iti dau un contract la intamplare...si poate ca nu o sa'ti convina jobul,zona etc

Data înscrierii
    26.10.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    115
    Putere Rep
    15

Implicit

eu am fost de 4 ori cu student travel din cluj (dar au sedii si in bucuresti,Bv...in mai multe orase ..pe care din pacate eu nu le stiu).Oricum eu cred ca sunt printre cei mai seriosi.
    Alta firma la fel de serioasa este inter exchange(am avut colegi care au plecat prin aceasta firma)

Data înscrierii
    13.01.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    19
    Putere Rep
    0

Implicit

CE stiti despre Mike's Agency? Ma gandeam sa ma inscriu la ei, dar nu prea stiu cum sunt...

Va rog sa imi spuneti si mie ceva de ei.

Multumesc

Data înscrierii
    07.01.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    256
    Putere Rep
    14

Implicit

Ultima data cand am auzit de Mike's agency, aveau ceva job-uri destul
    de bine platite, dar munca era foarte grea. Mai concret job-urile erau
    in domeniul transporturilor, in sensu ca trebuia sa muti mobila( piane,
    dulapuri, etc). Partea buna a lucrurilor este ca erai platit foarte
    bine, in jurul a 20 $ / ora. Partea si mai buna este ca prin Mike's
    agency merg niste grupuri relativ compacte de oameni, care in fiecare
    an s-au intors la timp. Pe tine te-ar include in unul din aceste
    grupuri si astfel primesti mai usor viza la ambasada. Inca nu am auzit
    nimic rau despre ei, avand in vedere ca lucrurile rele ajung primele la
    urechile clientilor, este un lucru bun.

In rest multa bafta !!!

Totul este posibil, imposibilul ia doar mai mult timp...

Data înscrierii
    06.12.2005
    Posturi
    97
    Putere Rep
    14

Implicit

Dar de Student Adventure ce spuneti? A plecat cineva prin intermediul lor?

Data înscrierii
    06.12.2005
    Posturi
    97
    Putere Rep
    14

Implicit

M-am saturat de ceea ce se intampla cu firmele noastre de intermediere. Am scris mailuri direct la Interexchange si Cultural Home stay International, le-am scris ca ma intereseaza viza H2B si sa-mi spuna care sunt colaboratorii lor din tara noastra....ia sa vedem cu cine spun ei ca lucreaza...cand voi primi raspunsuri am sa le postez pe forum.

Pagina 1 din 7 123 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. predarea I 94 la plecarea din sua
    De otilia5 în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 03.02.2008, 08:39
  2. agentii romanesti - bilete de avion
    De usdream în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 01.09.2007, 16:37
  3. agentii de turism romanesti!
    De Andera în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 03.07.2005, 10:32
  4. agentii romanesti in State
    De darcy în forumul Info diverse,bilete avion,posturi tv/radio,cluburi,juridic
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 14.01.2005, 05:20

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •