Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 7 din 7 PrimulPrimul ... 567
Rezultate 61 la 68 din 68

Subiect: Firme, agentii pt plecarea in state

Data înscrierii
    14.07.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    130
    Putere Rep
    14

Implicit

Citat Postat în original de hanseatic69
    Salutare, dragilor!Nimeni nu da un raspuns?Nu stiu ce sa fac....m-am programat pt.interviu si la Palmer Consult dar in ultima saptamana din august....va rog,dati-mi un sfat!!

nu te inscrie la ei, sunt o firma de tepari, daca te-ai fi uitat printre niste discutii mai vechi pe forum ai fi vazut cati au luat teapa chiar recent de la ei.
    Home is where love is.

Guest

Implicit

ms pt sfat.eu intrebam de petrina group, nu de palmer.stiu de palmer cum sunt am pierdut o multime de bani cu ei..

Data înscrierii
    04.11.2007
    Locație
    Romania
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

salut....................
    ce sa va zic fratilor e naspa cu firmele astea :am apelat prin sept 2005 la ameritrex si un angajat de al lor pe nume marius ma dus la firma adira , acolo mi au prezentat niste oferte de munca si am fakut dosarul am platit dupa cateva zile si 1350 de usd ca trebuia sa fiu dupa spusele lor in max 1 sapt . la ambasada ..................si iaca suntem in noiembrie 2007 si nu am plekat dar nici banii nu i am mai vazut scosi decat 500 de usd ..............apropo actele care m au pus cei de la adira sa le semnez au fost pe numele firmei blazon.............face ti o legatura intre cele 3 firme.....daca vreunul dintre voi are nr de tel al IRINEI POPA de la blazon va rog sa mi l dati. ms moolt

Guest

Implicit

Firma la care am apelat eu acum in 2007 pentru h2b este "Promointernational", a mai plecat cineva cu ei?[img]smileys/smiley6.gif[/img]In momentul de fata am ajuns la culmea disperarii cu petitiile astea....tot ce mi se spune este "sa astept" [img]smileys/smiley19.gif[/img].

Cat despre alte firme pot sa va spun ca cei de la "Brown Elephant" nu sunt tocmai de incredere cel putin eu am dat-o in bara cu ei, am fost cu ei cu viza j1 si cand am ajuns in locul cu pricina in Usa, nici tu job nici tu angajator. Poate acum sunt mai seriosi, de la caz la caz nu pot sa generalizez, ghinionu meu.

Data înscrierii
    28.08.2011
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna,
    a auzit cineva de firma Infomunca? Sunt seriosi? Vreau sa plec cu ei si as dori sa aflu daca cineva a mai plecat cu ei si daca totul a fost ok. I-am verificat si sunt acreditati de ITM...dar stiu eu...?Astept sugestii

Data înscrierii
    08.05.2013
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de magdel Vezi post
    Buna la toti!!!!
    Multi dintre voi au trecut deja pe la portile unei agentii, firme care se ocupa cu plasarea fortei de munca in state. Va rog sa postati experientele voastre cu diferitele firme la care a-ti apelat, fie ele bune sau rele. Nu vreau sa fac reclama dar numele firmelor trebuie cunoscut de noi toti pentru a ne orienta pe viitor. Si eu vreau sa plec, am intrat pe site-urile mai multor firme (Ameritrex, Adira, Promo Int, Worldwide, Globalwork etc) asta nu m-a convins cu nimic, doresc sa aud pareri si experientele celor care au trecut prin asa ceva, care au reusit sa plece in state dar si a celor care au fost refuzati. Va multumesc!!!
    Salut,
    Anul trecut 2012 am facut un exchange program in agriculture in USA, daca esti inca cointeresat contacteazama tofan.aliona@rambler.ru

Data înscrierii
    08.05.2013
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de magdel Vezi post
    Buna la toti!!!!
    Multi dintre voi au trecut deja pe la portile unei agentii, firme care se ocupa cu plasarea fortei de munca in state. Va rog sa postati experientele voastre cu diferitele firme la care a-ti apelat, fie ele bune sau rele. Nu vreau sa fac reclama dar numele firmelor trebuie cunoscut de noi toti pentru a ne orienta pe viitor. Si eu vreau sa plec, am intrat pe site-urile mai multor firme (Ameritrex, Adira, Promo Int, Worldwide, Globalwork etc) asta nu m-a convins cu nimic, doresc sa aud pareri si experientele celor care au trecut prin asa ceva, care au reusit sa plece in state dar si a celor care au fost refuzati. Va multumesc!!!
    Salut,
    Exchange Program in Agriculture,, daca te intereseaza pe 6-12 luni in USA. E-mailul meu este tofan.aliona@rambler.ru

Data înscrierii
    01.02.2016
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

Mare atentie la agentia de emigrare VISACANADA - visacanada.ro . Intial cei de la firma (sediul la rond la Alba Iulia, Bucuresti) iti vor promite asistenta si consultanta la orice ora (fireste la ore de bun simt) ajutorul cu toate necesare, inclusiv un contract de munca, cursuri specializate pentru sustinerea examenului de engleza IELTS ,completarea cvului in asa fel incat acesa sa corespunda cerintelor canadienilor si orice alta poveste frumoasa pe care doresti sa o auzi,inclusiv faptul ca au contracte cu firmele de recrutare din Canada si cu un avocat canadian care se va ocupa cu precadere de orice problema pe care o vei intampina in procesul tau de emigrare. Suna perfect nu ? Mai ales cand nu ai idee exact cu ce se mananca toata treaba si ai nevoie de cineva priceput. Ei bine,2400 de euro mai tarziu, in schimbul carora am primit o factura facuta in word fara prea multe detalii am primit urmatoarele lucruri :
    1. mi s-a spus ca imi pot echivala diplomele la unul din siteurile de profil (sunt vreo 4)
    2. am completat impreuna un formular
    3. am mai completat un formular - pe care evident l am platit inca 400 de euro

Buna afacere,nu ?

Povestea continua, cu mai multe ocazii domnul Eric Ayalon mi-a inchis telefonul in nas,pe motiv ca il deranjez la o ora nepotriva (cum ar fi luni la ora 12 ) sau ca insist cu telefoanele,in ziua in care am facut imprudenta de a-l suna de 2 ori in aceiasi zi. Au urmat amenintarile in care mi sa zis ca mi se va retrage profilul de pe siteul canadian, daca mai deranjez. Negarea oricarei promisiune facuta la inceput, ca mai apoi sa ma asigure ca daca imi va gasi job,va percepe o taxa de 2000 de euro - ca doar ei nu lucreaza pe gratis.

Am reusit sa obtin rezidenta. Costul total ? 6000 de euro ,dintre care 2400 aruncati pe geam pe o inselatorie.
    De asemenea, daca ajungeti pe acolo, va va flutura vreo 2 contracte,unul de apicultor si unul de sofer de tir,ca dovada ca intr-adevar agentia trimite oameni in Canada. Daca il vedeti pe cel de apicultor,sa stii ca are minim 2 ani.

Gasiti toate informatiile pe http://www.cic.gc.ca/english/ si pe forumuri.
    Succes !

Pagina 7 din 7 PrimulPrimul ... 567

Subiecte similare

1. predarea I 94 la plecarea din sua
    De otilia5 în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 03.02.2008, 09:39
  2. agentii romanesti - bilete de avion
    De usdream în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 01.09.2007, 17:37
  3. agentii de turism romanesti!
    De Andera în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 03.07.2005, 11:32
  4. agentii romanesti in State
    De darcy în forumul Info diverse,bilete avion,posturi tv/radio,cluburi,juridic
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 14.01.2005, 06:20

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •