Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 7 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 68

Subiect: Firme, agentii pt plecarea in state

Data înscrierii
    16.03.2006
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0

Implicit

btw valysoft, am pierdut mesajul tau, poti sa mi-l mai trimiti o data te rog?

Data înscrierii
    23.04.2006
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna,

Stie cineva ceva despre Romanian Brown Elephant? A plecat cineva cu ei cu visa H2B?

Data înscrierii
    24.03.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

Vreau sa aplic si eu la o firma.

Puteti sa-mi spuneti care are inscrieri si interviuri in lunile care urmeaza (mai-iulie) ? Va rog sa spuneti si cat de seriosi sunt si cat costa.

Data înscrierii
    30.06.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0

Implicit

Haideti sa spunem fiecare ceva despre firmele asetea intermediare de locuri de munca sa scoatem in evidenta plusurile shi minusurile fiecareia.
    Daca s-ar putea sa facem un clasament care este mai serioasa firma shi sa dam o nota fiecare de la 1 la 10 ca shi la un sondaj.

Data înscrierii
    04.05.2006
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna ce stiti de Petrina Group International care are adresa de web: http://petrinagroup.com/home.html .Sunt seriosi sau nu ca pe mine mau dezamagit complect pina acuma .Nu respecta termenele stabilite de 'iei' nu de mine shi nu se tin de cuvint .Aduna banii de la oameni amagindui ca au ceva contracte shi dupa un preinterviu trebuie sa le dai banu,iar in caz ca nu iti gaseste de munca ramii shi fara 125 de dolari.

Data înscrierii
    06.12.2005
    Posturi
    97
    Putere Rep
    15

Implicit

Buna, la Petrina am scris si eu mai demult un email, dar nu mi-a placut raspunsul si am renuntat nu am mers mai departe. Eu personal mi-am dus dosarul la Promo Int'l, nu am platit nimic la inscriere. Si ma mai inscriu la una din firmele Student Travel sau American Experience, sa vad care primeste prima oferte de munca. Le-am scris si lor si nu trebuie sa merg cu dosarul, nu trebuie platit nimic numai dupa ce vin ofertele si imi aleg eu ceva. Asa mi se pare corect. De aceste firme am auzit lucruri bune, acum fiecare isi alege "drumul" eu va doresc la toti bafta, si eu sper sa ajung in state la toamna.

Data înscrierii
    04.05.2006
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

Da nici la Petrina nu am platit la inscriere numai dupa ce am dat interviul cu ei si cu confirmare de job.Bun inteles ca acest contract ce se semneaza intre parti are atitea portite de a lua banii de pe tine si tu nu ai aproape nici o scapare ,iti shi indica sa citesti da nu spune nici un cuvint cind e vorba dece se percep acele taxe fara nici un rezultat final mai ales dece ia taxele dupa tine cind in definitiv ei nu au reush*t sa duca la sfirsit un angajament facut fata de tine.Bun am zis ca le dau banu in momentu cind mi sa promis un job(am dat 500 $ urmind sa platesc in state restul de bani care bun inteles sa perceput si dobinda le iei astefel ca la o suma a programului de 1025$ platiti 500 mai trebuia sa platesc in state in rate saptaminale aproximativ 750 deci tot in cistigul lor) care apoi sa dovedit a fii doar o amagire (a invocat nu stiu ce articol din acel contract care zpunea ca in caz de 'forta majora' ramii fara o suma din bani dati cam 350 de dolari,shi ca sa se deie in favoarea ta iti retine 'numai' 125 )Bun intels ca au zis ca angajatorul din state are probleme, dar nu sa facut nici un interviu cu angajatorul shi nici nu sa primit nici oferta de munca de la acesta numa ca ar avea iei o oferta shi cam atit .Si eu pot sa arunc in ochii cuiva o hirtie in care zic ca am cumparat jumate de glob ca e falsa su nu nu ai de unde stii ca nu ai posibilitatea sa o verifici.Zice ca ar fi fost refuzat angajatorul din USA pt ca nu ar fi oferit joburi cu carater temporar.Bine da pe mine dece ma taxeaza ca doar nu e din vina mea.Acest caz este deja de competenta politiei si cred ca daca nu isi cer scuze acolo o sa ajung.
    Daca puteti spuneti fiecare ce stiti despre toate firmele astea de intermediari sa nu mai tepuiasca pe nimeni si care au probleme sa fie ocolite de toti.Dece sa isi faca reclama pe spatele nostru mai bine sa facem noi reclama la firmele intradevar serioase si sa o facem de placere si cu increderea ca intradevar nu va tepui pe nimeni.

Data înscrierii
    22.05.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    83
    Putere Rep
    14

Implicit

Salutare!

Stie cineva ceva despre "Transatlantic Centre".Sunt seriosi?A plecat cineva cu ei? Am primit o oferta de la ei si nu stiu ce sa fac.
    We are enlightened human beings, not a rough matter

Data înscrierii
    28.05.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Societatea comerciala S.C. COLABORARE S.R.L. denumita in continuare furnizor, cu punct de lucru in
    Cluj-Napoca, STR. I.C.Bratianu nr.24 ap.7 avand sediul social in Cluj-Napoca, str. Dacia nr.5 ap.12,
    inregistrata la Oficiul Registrului Comertului sub nr. J/12/305/2002, cod fiscal 14460270, reprezentata prin
    domnul CRISAN CALIN SEBASTIAN avand functia de Administrator
    Stie cineva cat este sau nu este de serioasa firma aceasta ? Sunt programat la interviu pe 1 iunie 2006 si as vrea sa stiu cat de mare e riscul pe care vreau sa mi-l asum.

Data înscrierii
    28.05.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    16
    Putere Rep
    0

Implicit

De ce nu va cautati singuri firmle americane angajatoare si pe urma va luati viza. Nu mai bateti la poarta tutror sarlatanilor ca de astia nu ducem lipsa. Mai bine sa cautam angajatori pt inceput si pe urma viza.

Pagina 3 din 7 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. predarea I 94 la plecarea din sua
    De otilia5 în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 03.02.2008, 09:39
  2. agentii romanesti - bilete de avion
    De usdream în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 01.09.2007, 17:37
  3. agentii de turism romanesti!
    De Andera în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 03.07.2005, 11:32
  4. agentii romanesti in State
    De darcy în forumul Info diverse,bilete avion,posturi tv/radio,cluburi,juridic
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 14.01.2005, 06:20

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •