Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 7 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 68

Subiect: Firme, agentii pt plecarea in state

Data înscrierii
    06.12.2005
    Posturi
    97
    Putere Rep
    14

Implicit

Am primit rapid raspuns de la Adira, de ei stiam ca lucreaza cu Interexchange dar mai sunt firme care pretind ca colaboreaza cu Interexchange...astept sa vad daca si ei dau semne de viata sau nu...se pare ca Adira e printre putinele firme serioase

Guest

Implicit

salut

eu am fost in state de2 ori: odata cu J1 pt studenti si apoi cu h2B. mi-au fost recomandati cei de la Promo (www.promointernational.ro) si au fost OK. Pt J1 mi-am ales contractul si nu mi-au bagat unul pe gat si la H2B mi-au rezolvat in aceea zona in care am fost cu J1, adica Vermont.

este important sa se lucreze in zone in care se mai gasesc 2-3 job-uri si ei cam in asemenea zone trimit. Au birouri in Cluj si Tg. Mures si mai nou si in Craiova

mai stiu de ICEX si theorg care sunt in regula

Data înscrierii
    31.01.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

salut !poate mai aveti ceva informatii despre blazon

Guest

Implicit

salut prastie

am aflat despre blazon ca au ceva probleme; actele de viza sunt in ambasada de cateva luni; si se pare ca ambasada nu le va accepta daca de atata timp nu au acceptat la interviu

printre cele mai bune firme din cunostintele mele: promo intl si adira; am un prieten care s-a inscris la h2b la promo si s-a retras din anumite motive si a primit toti banii inapoi; stiu ca in general se pierd cateva sunte de $$$

bafta

Data înscrierii
    10.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    24
    Putere Rep
    0

Implicit

Stati departe de Blazon, Oradea.

Data înscrierii
    16.03.2006
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0

Implicit

Stati departe de Blazon, Adira, Promo si alte firme de apartament. Sugestia mea e sa mergeti pe la biroul fiecareia. Eu si cu prietena mea asa am facut. Va dau mai jos o lista cu cele mai serioase:

1. american experience www.americanexperience.ro-profesionisti, cu imagine f buna, sediusuper misto, eu am fost in cluj, insa am inteles ca sunt si in bucuresti si iasi. numarul 1 la mine pe lista. pacat ca nu ofera isic.

2. GTS - www.gtsturism.ro - o firma din cehia sau polonia, are sedii in romania, sediul de la cluj e super nasol, insa vin cu experienta de afara si au si isic carduri, bilete de avion ieftine, etc. personalul din cluj camslabut iar in birou daca sunt doi oameni nu ai cum sa respiri

3. student travel - www.studenttravel.ro - sunt printre cei mai vechi, la fel cu isic si bilete pentru studenti. buna pentru cei care au jobul lor, pentru ca nu prea au oferte.

Guest

Implicit

Citat Postat în original de oneJ1

Stati departe de Blazon, Adira, Promo si alte firme de apartament.

Pe langa acestea, in varful topului esteasa numita "firma"Ameritrex. Sute de persoane au fost inselate.Daca nu vreti sa ramnaneti cu banii luati, evitati-i.Am inteles ca urmeaza sa fie dati injudecata de sutele de persoane inselate. Deci, mare grija! Mai bine sa stiti dinainte in ce va bagati.

Data înscrierii
    30.06.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0

Implicit

Nu stiu ce firme stiti voi da eu le-am gasit pe astea din cluj napoca
    datele is cam vechi da in principiu astea is in cluj acuma nu am incercat pe toate pe rind dar sunt intre ele cu faima mai buna shi altele mai rele. Sfatul meu este sa mergeti la o firma prin care ati mai auzit ca a mers cineva shi bun inteles la aceea firma unde nu se plateste mult si nu se pierde atita in caz de refuz de visa.

Data: 17/09/04 16:12

Data înscrierii
    10.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    24
    Putere Rep
    0

Implicit

Good work Valysoft. Keep editing.

Data înscrierii
    16.03.2006
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0

Implicit

salut valysoft, multumesc de mesaj in ceea ce priveste locurile de munca.

vreau sa-ti atrag atentia asupra unui lucru, ca sa nu inducem oamenii in eroare: lista de firme pe care tu ai pus-o mai sus cuprinde doar acele firme care au sediul social la cluj napoca. probabil ca le-ai luat de pe site-ul itm-ului sau al camerei de comert. insa, atentie, ai scapatfirmele care nu au sediul social in cluj dar au puncte de lucru acolo (adica firmele mari). din lista ta doar student travel e mai mare, celelate sunt firme de apartament si recomand tuturor o masura de precautie in plus.intr-adevar, si eu m-am uitat pe site-ulitm inainte, insa batutul la poarta e cel mai eficient[img]smileys/smiley1.gif[/img]

recomandarile mele le aveti mai sus. de altfel cele trei firme recomandate de mine (american experience, gts si student travel duc peste 50% din numarul de studenti pe programul work and travel. am fost la o prezentare a ambasadei americane la cluj si am vazut datele statistice, comparandu-le cu numerele raportate de agentii.. here we come

oricum multumim de lista!

Pagina 2 din 7 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. predarea I 94 la plecarea din sua
    De otilia5 în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 03.02.2008, 08:39
  2. agentii romanesti - bilete de avion
    De usdream în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 01.09.2007, 16:37
  3. agentii de turism romanesti!
    De Andera în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 03.07.2005, 10:32
  4. agentii romanesti in State
    De darcy în forumul Info diverse,bilete avion,posturi tv/radio,cluburi,juridic
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 14.01.2005, 05:20

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •