Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 19

Subiect: zboara cineva spre houston pe la sf. febr

Data înscrierii
    14.12.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    77
    Putere Rep
    14

Implicit

Salutare tuturor!!! Spre sfarsitul lunii februarie sper sa pot pleca la Houston.Vafiprima daca candvoi plecadin tara si am ceva emotii (de fapt imi este foarte frica), cu atat mai mult, fiindca voi pleca singura. Daca mai intra cineva pe acest forum care merge intr-acolo in acea perioada, il rog sa-mi scrie. De-asemenea astept sa-mi scrieti toti cei care ati ajuns acolo. Cum a fost drumul? Cum e acolo? Astept chiar si incurajari din partea voastra.

Multumesc anticipat. Larisa

Data înscrierii
    01.10.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    33
    Putere Rep
    0

Implicit

Hey Larisa,

daca vb putin engleza, nu ai de ce sa-ti faci probleme. Toata chestia e ca drumul e ff lung, da zborul cu transatlanticul e super (asta daca iti plac avioanele si nu tie frica de zbor). Daca ai loc langa geam sitraversezi oceanul in timpul zilei...ENJOY you're flight! It's great!

Daniela

Data înscrierii
    14.12.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    77
    Putere Rep
    14

Implicit

Multumesc mult de tot Daniela. Ma descurc cu engleza, in schimbmi-e frica de zbor . Sper sa-mi inving teama pana atunci si poate o sa cunosc pe cineva care merge acolo. As trece mai usor, poate,peste distanta asta uriasa.

Data înscrierii
    18.12.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    21
    Putere Rep
    0

Implicit

ceau larisa,stai linistita ca nu ste asa rau in avion,incearca sa te feresti doar de mincarea din avion,este oribila,iati de acasa ceva ce sa maninci pe avion,si daca ai ceva DvD sau un cd sa iti pierzi timpul pe avion,va fi lung din europa pina in houston in jur de 11 ore.eu iti doresc un zbur placut,drum bun si sper sa ne intilnim in houston!!! daca mai vrei sa sti ceva,cu cea mai mar placere iti raspund. daca vrei saciem pe adresa mrhayabsua25@yahoo.com numai bine!!! bye

Data înscrierii
    14.12.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    77
    Putere Rep
    14

Implicit

Salut gogles! Iti multumesc foarte mult pentru sfaturi. O sa tin cont de ele. Chiar ma gandeam sa-mi iau ceva Cd-uri dar nu eram foarte sigura ca am voie cu ele si cu Cd player-ul, in avion. Multam, sper sa ajung cu bine acolo si sa ne vedem.
    Numai bine,
    Larisa

Data înscrierii
    01.02.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    23
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna Larisa si "zbor placut"! Nu-ti fie frica de avioane....ca doar eu lucrez la ele:-)..opppss si mai mult ca sigur vi cu Continental Airlines cu care lucrez. Esti safe!!! Si eu am sa ma mut in Houston(din Ohio) sa sfirsitul la februarie. Daca doresti imi poti raspunde pe giorgioyz@hotmail.com WELCOME TO AMERICA!!!

Georgian

Data înscrierii
    18.12.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    21
    Putere Rep
    0

Implicit

Hey Larisa cum esti,tot cu frica de avion???de unde vi din romania?Drum bun iti doresc daca nu mai vb pina vi aici!!!!!!!!!!

Data înscrierii
    14.12.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    77
    Putere Rep
    14

Implicit

Citat Postat în original de gogles

Hey Larisa cum esti,tot cu frica de avion???de unde vi din romania?Drum bun iti doresc daca nu mai vb pina vi aici!!!!!!!!!!

Buna gogles! Cam da [img]smileys/smiley117.gif[/img], referitor la frica de avion. Deocamdata mai am ceva timp sa ma pregatesc sufleteste in primul rand, fiindca mi-am amanat calatoria. Sper sa ajung prin martie-aprilie acolo.

Da, din Romania vin si sper sa am un drum bun asa cum mi-ai urat. Multumesc mult. Larisa

Data înscrierii
    30.10.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    209
    Putere Rep
    14

Implicit

Nu are de ce sa-ti fie frica, pe cuvant! Calitatea zborului depinde mult de linia aeriana cu care zbori. Pe transatlanticul cu care am zburat eu (operat de KLM+Northwestern) zborul a fost deosebit de placut, linistit, cu insotitori de zbor simpatici (la economy class, desigur), multe multe filme, canale de muzica, albume de muzica cu diversi cantareti si trupe, desene animate, toate la dispozitia pasagerului.

Am avut zbor de zi, si cum batea soarele ca la balamuc toate obloanele erau strase, e imposibil sa tii un hublou deschis, iti lumineaza tot avionul![img]smileys/smiley36.gif[/img]

Drum bun si nu te mai gandi, trece repede, ia o carte, sigur o sa iti placa zborul[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Data înscrierii
    18.12.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    21
    Putere Rep
    0

Implicit

in aprilie pe la sfirsitu lunima intorc si eu din tara,plec acum in martie.Poate zburam impreuna????

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Doar berzele zboara la un pret mai bun decat cu (editat)
    De strenga în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 28.11.2009, 09:47
  2. Paste in Houston
    De Rica în forumul Comunitatea romaneasca din Southwest
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 04.04.2007, 13:47
  3. Zboara cineva la Denver pe 8 Aprilie?
    De gtnalexandru în forumul Nou veniti in America/SUA/Statele Unite-Ghidul incepatorului
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 13.12.2006, 00:57
  4. spre USA
    De în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 14.05.2006, 09:37
  5. New in Houston
    De giorgioyz în forumul Comunitatea romaneasca din Southwest
    Răspunsuri: 12
    Ultimul post: 05.05.2006, 11:57

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •