Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Asigurare medicala pt turisti

Data înscrierii
    06.06.2020
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Question Asigurare medicala pt turisti

Buna ziua,

Ma puteti ajuta va rog cu sugestii privind asigurare medicala pt turisti? Un membru al familiei in varsta de 70 de ani este venit in state pe viza de turist si acum asteapta sa se poata intoarce in tara. Dorim sa cumparam o asigurare medicala in caz de coronavirus avand in vedere costurile exorbitante de spitalizare in aceasta tara.De obicei venea cu asigurare de calatorie, dar de data aceasta nu si a cumparat. Am facut ceva research online privind asigurari pt turisti dar nu recunosc nici o comanie si nu stiu cat sunt de reliable. Ne puteti sugera o optiune sau o companie? Va scriem cu speranta ca v ati mai intalnit cu aceasta situatie si ne puteti ghida.

Va multumim.

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.694
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de ALEX22 Vezi post
    Buna ziua,

Ma puteti ajuta va rog cu sugestii privind asigurare medicala pt turisti? Un membru al familiei in varsta de 70 de ani este venit in state pe viza de turist si acum asteapta sa se poata intoarce in tara. Dorim sa cumparam o asigurare medicala in caz de coronavirus avand in vedere costurile exorbitante de spitalizare in aceasta tara.De obicei venea cu asigurare de calatorie, dar de data aceasta nu si a cumparat. Am facut ceva research online privind asigurari pt turisti dar nu recunosc nici o comanie si nu stiu cat sunt de reliable. Ne puteti sugera o optiune sau o companie? Va scriem cu speranta ca v ati mai intalnit cu aceasta situatie si ne puteti ghida.

Va multumim.
    Alex, eu am folosit https://www.visitorscoverage.com/ in 2 cazuri de vizitatori. De acolo iti alegi polita de asigurare care e cea mai potrivita si practic faci contract cu firma respectiva. Cred ca ultima data am folosit Patriot America Plus. Nu am avut probleme asa ca nu iti pot spune exact cum se desfasoara totul.
    Hope it helps!

Smile…It confuses people..!!

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •