Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 15 din 16 PrimulPrimul ... 513141516 UltimulUltimul
Rezultate 141 la 150 din 153

Subiect: CoronaVirus

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.334
    Putere Rep
    34

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    recunosc ca sunt la pamint in dezamagirea mea.
    Stiu ca ti-am ranit visele dar nu trebuie sa pui la suflet. Nu am testat cu degetul din nefericire, vorbesc doar din observate si auzite. Ai inteles de fapt, si barbatii au aceeasi trasatura a caracterului. Asta e tot observata. Nu cu degetul

Trampulina este chiar trampulina nepotului?
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 04.05.2020 la 02:10.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.403
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Stiu ca ti-am ranit visele dar nu trebuie sa pui la suflet. Nu am testat cu degetul din nefericire, vorbesc doar din observate si auzite. Ai inteles de fapt, si barbatii au aceeasi trasatura a caracterului. Asta e tot observata. Nu cu degetul

Trampulina este chiar trampulina nepotului?
    glumesti Gigi,in Muenchen vulpitze ?

ai vazut viitorul FC-ului, pe Phonzie ? de cate ori ma uit la el am lacrimi in ochi. parca ii vad pe baietii nostrii cu cupa in mana.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.556
    Putere Rep
    10

Implicit

In unele tari e periculos. Dupa ce spui adevarul, ti se face o pofta teribila sa te iei de guler si sa te arunci singur pe fereastra.
    Chiar si cand esti mama a doi copii se pare.
    https://www.dailymail.co.uk/news/art...al-window.html
    S-a sinucis pana la urma...l-au gasit acasa. Cazuri similare si la marele "prieten" rosu, cu ochi oblici, cum ciripea unul ceva, cum disparea, nu se aruncau de la fereastra, dar nu-i mai vedea nimeni.

Vesti bune de pe malul Dambovitei (deocamdata), in ceea ce ma priveste, adica s-ar putea sa nu se mai prelungeasca starea de urgenta dupa 15 mai. Daca scap si de carantina, reduc la jumate lazile alea de bere pe care le datorezi ;)

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.692
    Putere Rep
    10

Implicit

La obiect!
    https://newtube.app/user/anthony/GlkxUvo

Sorine, tine-ne la curent cu situatia din Ro, ca as vre sa-l duc si eu pe copchil putin la bunici.

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.334
    Putere Rep
    34

Implicit

glumesti Gigi,in Muenchen vulpitze ??
    sorry se pare ca am avut un brain fart. Trampulina si imprejurimile aratau similar si nu m-am mai gandit mai departe.
    Apropo am vrut sa te intreb, ce face ginerele tau cu iarba aia de arata asa impecabila? Ii da cu ceva chimicale? Si daca da, cu ce?

Bag seama ca ti-e dor de un meci de football. Cui nu-i este. Peste o luna trebuia sa inceapa CE si cand colo cine stie cand mai vedem un meci la TV chiar si fara spectatori.
    Este bun dar totusi acest jucator din video e eclipsat de viitorul antrenor al lui fimiu. De Mbappé vorbesc
    Apropo fimiu pare sa fie atras de postul de portar. Da bine in minge dar se arunca s-o prinda de parca e situatie de viata si de moarte, n-are frica. Bine ca am primit piesa si am reparat masina de spalat azi
    Azi mi-a zis ca el este cel mai bun jucator de fotbal si ca el o sa fie cel mai bun portar cand o sa fie mare ca mine, ca e cel mai bun gasitor de flori in care sufli (papadie), cel mai bun dansator si cel mai bun la mersul pe bicicleta. Am recunoscut ca asa este. In Septembrie cred ca il baga aia direct in poarta.

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    S-a sinucis pana la urma...l-au gasit acasa. Cazuri similare si la marele "prieten" rosu, cu ochi oblici, cum ciripea unul ceva, cum disparea, nu se aruncau de la fereastra, dar nu-i mai vedea nimeni.

Vesti bune de pe malul Dambovitei (deocamdata), in ceea ce ma priveste, adica s-ar putea sa nu se mai prelungeasca starea de urgenta dupa 15 mai. Daca scap si de carantina, reduc la jumate lazile alea de bere pe care le datorezi ;)

Pai da, lumea o ia razna cu virusul asta nu mai suporta plictiseala
    Acum zau asa, tu ce zici? ..aia chiar iau lumea toata de proasta sau pur si simplu nu da un Jerry ass de ce credem noi toti? Ai zice ca ambele.

Cate baxuri de bere mai erau ca nici nu mai stiu? Mai le transformam intr-un mic, o savarina ceva ca altfel nu incap in break tre' sa inchiriez o duba.
    Sper sa se intample cum iti doresti si sa profiti cum trebuie. Ne auzim.

Citat Postat în original de divo Vezi post
    La obiect!

Sorine, tine-ne la curent cu situatia din Ro, ca as vre sa-l duc si eu pe copchil putin la bunici.
    Nu zice rau acel doctor desi nu am urmarit pana la final. Si eu cred ca trebuie sa ne reluam viata, dar cu precautii ..nu mai dam mana, ne pupam doar in aceeasi casa, pastram distanta, etc. Chestii care mie imi placeau si inainte. Ma spalam pe maini si inainte, etc. Mergem la rude n-are sens sa-mi lasi 50 ml de saliva pe obraji sa fim seriosi.

Wait, what? Nu e drept sa duci copchilul la bunici. Aici se incepe scoala 7 plozi pe zi doua zile pe saptamana de fes. Cum nu incep munca full time doar sporadic, am zis sa ii tinem acasa. Deci sunt nanny pana in August cand incep un nou job! Sa va rugati pt mine.
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 04.05.2020 la 15:02.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.403
    Putere Rep
    41

Implicit

sorry se pare ca am avut un brain fart. Trampulina si imprejurimile aratau similar si nu m-am mai gandit mai departe.
    Apropo am vrut sa te intreb, ce face ginerele tau cu iarba aia de arata asa impecabila? Ii da cu ceva chimicale? Si daca da, cu ce?

Bag seama ca ti-e dor de un meci de football. Cui nu-i este. Peste o luna trebuia sa inceapa CE si cand colo cine stie cand mai vedem un meci la TV chiar si fara spectatori.
    Este bun dar totusi acest jucator din video e eclipsat de viitorul antrenor al lui fimiu. De Mbappé vorbesc
    Apropo fimiu pare sa fie atras de postul de portar. Da bine in minge dar se arunca s-o prinda de parca e situatie de viata si de moarte, n-are frica. Bine ca am primit piesa si am reparat masina de spalat azi
    Azi mi-a zis ca el este cel mai bun jucator de fotbal si ca el o sa fie cel mai bun portar cand o sa fie mare ca mine, ca e cel mai bun gasitor de flori in care sufli (papadie), cel mai bun dansator si cel mai bun la mersul pe bicicleta. Am recunoscut ca asa este. In Septembrie cred ca il baga aia direct in poarta.
    Mai mult ca sigur ca o sa fie talentat in orice sport sau in domeniile care ii trezesc interesul. Trebuie incurajat fara retineri. Mbappe este un jucator fantastic,imi place si mie foarte mult. Nu cred ca este la ora actuala un jucator mai rapid si efficient decat el. Kloppescu a luat legatura cu tatal lui Mbappe sa sondeze terenul. Nu stiu la ce rezultat s-a ajuns.

Daca bateti mingea incearca sa atragi la joc si pe fetita,ai sa ramai uimit ce talentate sunt fetele la fotbal. Eu de mici ii duceam la terenul de fotbal pe amandoi. Eu stateam in poarta si ei jucau unu la unu. De obicei castiga fata,ceace era o problema.
    Sigur ca mi-e dor sa vad un meci,dar daca se poate cu spectatori. Fara spectatori jumatate din Bundesliga este sortita falimentului.

Cind ti-am trims clipul cu trampolina ,a fost de curand montata. Probabil ca ginerica a tuns iarba inainte.In orice caz ,in regiunea noastra ploua foarte mult. Deci este normal ca iarba sa fie verde ,deasa. In afara de asta noi mai dam cu ingrasamint primavara sau toamna tarziu.

https://www.jawoll.de/baumarkt-und-a...iABEgIimvD_BwE

Poti sa imprastii grauntele cu mana ,sau ai masinarie pe doua roti la care se regleaza cantitatea de ingrasamint si se imprastie uniform pe toata suprafata.
    La mine este sotia competenta la activitatea asta. Chiar saptamina asta am criticat-o ,ca au ramas dungi care nu au fost date cu grasamint. I-am apus ca ar fi bine sa lucreze ceva mai constiincios,pentru-ca foarte multe rusoaice sarace si tinere ar face lucrul asta cu placere.
    S-a uitat intunecat la mine si m-a interbat daca rusoaicele stiu ce mina grea are ea?

ps. Vara trebuie sa instalezi masina de taiat iarba sa taie firul ceva mai lung,daca o taie scurt se usca toata.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.334
    Putere Rep
    34

Implicit

Mbappe este un jucator fantastic,imi place si mie foarte mult. Nu cred ca este la ora actuala un jucator mai rapid si efficient decat el. Kloppescu a luat legatura cu tatal lui Mbappe sa sondeze terenul. Nu stiu la ce rezultat s-a ajuns.

Daca bateti mingea incearca sa atragi la joc si pe fetita,ai sa ramai uimit ce talentate sunt fetele la fotbal.

In orice caz ,in regiunea noastra ploua foarte mult. Deci este normal ca iarba sa fie verde ,deasa. In afara de asta noi mai dam cu ingrasamint primavara sau toamna tarziu.

La mine este sotia competenta la activitatea asta. Chiar saptamina asta am criticat-o ,ca au ramas dungi care nu au fost date cu grasamint. I-am apus ca ar fi bine sa lucreze ceva mai constiincios,pentru-ca foarte multe rusoaice sarace si tinere ar face lucrul asta cu placere.
    S-a uitat intunecat la mine si m-a interbat daca rusoaicele stiu ce mina grea are ea?

ps. Vara trebuie sa instalezi masina de taiat iarba sa taie firul ceva mai lung,daca o taie scurt se usca toata.

Mi-ar placea sa fie antrenat de Kloppescu, cred ca il poate ajuta sa creasca mai mult. PSG e un club bizar...

Ne jucam toti 3 nimeni nu e exclus doar ca fata nu dureaza mult si se plictiseste nu e atrasa ..merge la leagan, sare coarda.

Merci pentru sfaturile in privinta ierbii.
    La noi nu a plouat vreo 7 saptamani nici o picatura. De o saptamana insa ploua zilnic si a inceput sa-si revina. Am mai udat eu dar apa de la robinet nu e ca apa de ploaie.

Am citit si eu ca trebuie tunsa nu mai mult de 1/3 din lungimea firului ierbii oricand dar mai ales in perioadele secetoase.
    Nu arata groaznic dar nici cum as vrea eu. Si pozitionarea ..unele parti prea in umbra fac o suprafata verde buretoasa printre fire, iar in alta zona numai sud soare maxim toata ziua in August devine desert daca nu stau cu furtunul zilnic. Am mai semanat in fiecare an pe unde dispare si rasare dar nu creste deloc si moare cu timpul. Pamantul este extrem de prost, pietros multumita constructorilor.
    Imi trece prin cap m-am uitat de brazde de gazon de instalat ca pe stadion, nu e asa mult si sunt usor de instalat mai ales ca am curtea mica dar .. necesita arat iarba existenta, adaugat pamant, nisip, nivelat si daca tot faci o treaba, e indicat si instalatie de irigatie ..pff cam costisitor proiectul deocamdata.

Mi-a placut informatia pretioasa oferita sotiei, cat si replica.

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.556
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de divo Vezi post
    Se retine. Voi posta aici despre ce probleme ma lovesc (sau nu) in Romanica.

Cate baxuri de bere mai erau ca nici nu mai stiu? Mai le transformam intr-un mic, o savarina ceva ca altfel nu incap in break tre' sa inchiriez o duba.
    Sper sa se intample cum iti doresti si sa profiti cum trebuie. Ne auzim.
    Cate baxuri? Nu mai tin minte, dar erau multe. Total de acord cu convertirea in alte bunuri...de origine animala
    Sper sa ajung conform biletului (sa nu ma amane astia, etc.), iar de vreme buna si orice altceva, voi profita la maximum, evident.

Data înscrierii
    12.05.2020
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

> Fii eu
    > Trăiește într-o comunitate frumoasă din casa de oraș din Asia / Alb
    > Cartierul este liniștit, iar copiii se joacă afară până când se aprind luminile.
    > Nimeni nu își încuie ușile și copiii își lasă jucăriile afară după o joacă toată ziua cu toți vecinii.
    > Nu am văzut niciodată polițiști în comunitate sau în 10 ani.

Niggerii se mută

> Familia Nigger permite fiului lor să alerge în jur de nesupravegheat.
    > Niglet își invită zilnic pachetul de prieteni negri din apartamentele ghetto vecine.
    > Pachetul de negri ne fură acum copiilor bicicletele / jucăriile rămase, astfel încât acum toate jucăriile sunt înlănțuite sau puse în dulapuri încuiate.
    > Niggerii distrug garduri și proprietăți, așa că a trebuit să instalăm peste 40 de camere pentru a monitoriza comunitatea.
    > Nigerii care aruncă stânci la copiii albi de la piscină, așa că nu mai putem permite nimănui sub 18 ani doar la piscină.
    > Polițiștii sunt acum sunați o dată pe săptămână de la o perturbare publică.
    > Copiii negri pe străzi strigând până la ora 23:00 noaptea, uneori mai târziu în weekend.
    > Prinde regulat nigerii care intră în curtea mea încuiată pentru a vedea ce pot fura.
    > Zborul alb începe și toți oamenii albi și asiaticii se mută și își transformă casele în chirii.
    > Mai mulți negri invadează și se mută în chirii
    > Clătiți și repetați toate cele menționate mai sus

Acum locuiesc în ghetou cu un mic cabal de asiatici care sunt dispuși să rămână și să lupte. A durat 2 ani ca să se întâmple asta. O singură familie neagră a realizat toate acestea.

Data înscrierii
    18.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    3.106
    Putere Rep
    36

Implicit

Citat Postat în original de npc 734622335 Vezi post
    > Fii eu
    > Trăiește într-o comunitate frumoasă din casa de oraș din Asia / Alb
    > Cartierul este liniștit, iar copiii se joacă afară până când se aprind luminile.
    > Nimeni nu își încuie ușile și copiii își lasă jucăriile afară după o joacă toată ziua cu toți vecinii.
    > Nu am văzut niciodată polițiști în comunitate sau în 10 ani.

Niggerii se mută

> Familia Nigger permite fiului lor să alerge în jur de nesupravegheat.
    > Niglet își invită zilnic pachetul de prieteni negri din apartamentele ghetto vecine.
    > Pachetul de negri ne fură acum copiilor bicicletele / jucăriile rămase, astfel încât acum toate jucăriile sunt înlănțuite sau puse în dulapuri încuiate.
    > Niggerii distrug garduri și proprietăți, așa că a trebuit să instalăm peste 40 de camere pentru a monitoriza comunitatea.
    > Nigerii care aruncă stânci la copiii albi de la piscină, așa că nu mai putem permite nimănui sub 18 ani doar la piscină.
    > Polițiștii sunt acum sunați o dată pe săptămână de la o perturbare publică.
    > Copiii negri pe străzi strigând până la ora 23:00 noaptea, uneori mai târziu în weekend.
    > Prinde regulat nigerii care intră în curtea mea încuiată pentru a vedea ce pot fura.
    > Zborul alb începe și toți oamenii albi și asiaticii se mută și își transformă casele în chirii.
    > Mai mulți negri invadează și se mută în chirii
    > Clătiți și repetați toate cele menționate mai sus

Acum locuiesc în ghetou cu un mic cabal de asiatici care sunt dispuși să rămână și să lupte. A durat 2 ani ca să se întâmple asta. O singură familie neagră a realizat toate acestea.
    Ai enumerat situatii care se pot intampla in diferite cartiere,sper fara tenta rasiala,doar lucruri ce tin de educatie.Omerirea este intr-o perioada cand necesita o toleranta diferita...aplicand intransigent norme de buna convietuire.Un efort care pare imposibil,perseverenta si normele specifice locatiei sper sa ajute.
    "Numai cu inima poti vedea ceea ce este invizibil pentru ochi"
    Antoine de Saint-Exupery

Pagina 15 din 16 PrimulPrimul ... 513141516 UltimulUltimul

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •