Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 8 din 16 PrimulPrimul ... 678910 ... UltimulUltimul
Rezultate 71 la 80 din 153

Subiect: CoronaVirus

Data înscrierii
    19.07.2008
    Locație
    Banat
    Posturi
    212
    Putere Rep
    14

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.692
    Putere Rep
    10

Implicit CoronaVirus

Chinezii mint la fel cum respira! Sa nu ii credeti pe comunisti NICIODATA!

https://www.breitbart.com/asia/2020/...ficial-number/

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.423
    Putere Rep
    36

Implicit

mă nene, asta e adevărata criză...
    https://www.reuters.com/article/uk-h...m_medium=email
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.334
    Putere Rep
    34

Implicit

Citat Postat în original de divo Vezi post
    Chinezii mint la fel cum respira!
    Bineinteles. Dar cine i-a crezut de la inceput? Eu nu mi-am pus problema ca nu mint, ci doar la ce nivel.
    Probabil dupa asta, ar fi cazul sa ii rupem de restul lumii. Sa aducem fabricile si totul inapoi acasa!
    Adevarata severitate a virusului si rata a mortalitatii de abia acum o vedem.
    Eu zic ca rata mortalitatii e de minim 10%. 1%, 3% e horseshit.
    Iar mitul ca afecteaza grav doar persoanele in varsta se destrama pe zi ce trece. Afecteaza pe toata lumea la fel singura diferenta e starea generala de sanatate si cum reactioneaza organismul fiecaruia. Parerea mea.

Nea Aramis, clar n-am inteles. Daca imi intinzi ghicitori nu prea ma prind. Detaliaza bre ca nu te costa cuvintele.

Tim, Fidel watch this:

https://m.youtube.com/watch?v=6439aOtzEWs

https://m.youtube.com/watch?v=NsNWbfatRwg
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.334
    Putere Rep
    34

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Iar mitul ca afecteaza grav doar persoanele in varsta se destrama pe zi ce trece. Afecteaza pe toata lumea la fel singura diferenta e starea generala de sanatate si cum reactioneaza organismul fiecaruia. Parerea mea.
    Stateam si ma gandeam ce as face daca as fi deja infectat si recuperat 100%. Sunt vreo 5 luni decand saracia asta merge prin lume si nu exista nicio dovada concreta ca unul odata infectat si recuperat se re-infecteaza. M-am gandit ce as face daca as fi fost infectat si recuperat 100%. Ma duc la primul spital sa-mi ofer ajutorul. Sa-mi faca training on the job si sa ma puna la lucru. Asta trebuie facut, tot mai multi medici si asistente se imbolnavesc, ce o sa facem cand nu vor mai fi?
    Poate e o idee tembela. Eu nu folosesc social media nu tweeteresc, nu instagramesc, nu faceboocesc.
    Poate raspanditi voi vorba. Cred ca cei deja recuperati pot face ceva mai mult decat sa priveasca nenorocirea cum se desfashoara in fatza lor. Ar trebui data o ordonanta, bineinteles cu anumite criterii, dar daca ai 20-40 de ani, ai avut si te-ai vindecat si acum freci tziparul, hai cu noi!
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 31.03.2020 la 16:34.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.423
    Putere Rep
    36

Implicit

Nea Aramis, clar n-am inteles. Daca imi intinzi ghicitori nu prea ma prind. Detaliaza bre ca nu te costa cuvintele...
    păi n-ai auzit matale de dacii ăia care au săpat canal pe sub pământ de la Sarmisezetusa până la mare? ăia care au construit poarta galactică din Bucegi? ori care au făcut feru' din care s-a făcut turnu eifel, ăla pe care scrie ”Made în Romania”? la ăștia mă referam

nici în bulă nu mă doare că chinejii mint. mă doare că avem un misogin inept în biroul oval care nu-i în stare nici să mintă inteligent. din cauza idiotului mor americanii, nu din cauza chinejilor, că pe el îl interesează că a avut mai multă audiență decât The Bachelor.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.697
    Putere Rep
    24

Implicit

Sa aducem fabricile si totul inapoi acasa!

Corect.
    Toata paradigma de securitate se schimba in timp ce noi vorbim. Lumea nu mai poate sa depinda de China si India, doar pentru ca acolo se poate produce ieftin. Se vede unde duce asta. Toate tarile isi vor reconsidera productia strategica si asta nu se va limita la echipamente, materiale si consumabile medicale si precursori pt industria pharma, ci se va extinde la mult mai multe domenii. Lumea se reaseaza pe alte coordonate.
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.402
    Putere Rep
    41

Implicit

Tarile westice dau anual miliarde de dolari pentru intretinerea armatei si a focarelor de razboi in toata lumea. India a fost colonie britanica,deci primele ajutoare trebuiau sa vina de la ei. Pe undeva tipic tarilor care au avut colonii,au lasat in urma lor pamint parjolit ca dupa o catastrofa nucleara.
    Recunosc ca dupa clipul vazut cu multimea de oameni flaminzi si fara speranta mi-a trecut pofta de mancare. Cand te gandesti cata mincare se arunca aici in west,pentru-ca termenul aste trecut.

Divo ,fara comunism China nu ajungea niciodata unde a ajuns astazi. La fel si Russia,adu-ti aminte de Lenin. A spus; alfabetizare,electrificare si colectivizare. Nu garantez pentru ordinea in care au fost spuse dar ce a mai spus si este foarte important pentru paturile sarace ale populatiei; invatati,invatati,invatati.
    Daca esti amatoare de istorie si urmaresti filme documentare poate iti aduci aminte in ce mizerie crunta se zbateau Russia si China pe la inceputul sec.XX. Efectiv populatie se tira in zdrente cu stomacul gol,la fel ca si indienii din clip.
    Da comunismul a adus multa nenorocire ,dar in acelas timp a favorizat Progresul rapid in aceste tari cu o populatie numeroasa. Din punct de vedere economic si stiintific daca nu era comunismul ,chinejii erau acuma la fel ca si indienii. Comunism sau democratie,doua sisteme diferite care nu poti sa le aplici peste tot. Sunt prea multi factori care trebuie luati in consideratie in functie de pozitia geografia ,religie ,mentalitate si obiceiurile poporului respectiv.

ps. probabil ca o sa spui ca guvernele sunt dictatoriale si nedrepte. poate ca ai dreptate ,dar se pare ca populatia este multumita de guvernare,din moment ce nu se rascoala si iese la demonstratii.

QUOTE=VanDerGigi;243275]
    Poate e o idee tembela. Eu nu folosesc social media nu tweeteresc, nu instagramesc, nu faceboocesc.
    Poate raspanditi voi vorba. Cred ca cei deja recuperati pot face ceva mai mult decat sa priveasca nenorocirea cum se desfashoara in fatza lor. Ar trebui data o ordonanta, bineinteles cu anumite criterii, dar daca ai 20-40 de ani, ai avut si te-ai vindecat si acum freci tziparul, hai cu noi![/QUOTE]

tot ce scrii nu face decat sa imi confirme ceeace stiam de mult,ca ai un caracter deosebit. totusi daca este sa fiu sincer,parca ma simt mai linistit sa te stiu aici ca freci tziparul.
    Ultima modificare făcută de FidelKatzo; 01.04.2020 la 06:00.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.423
    Putere Rep
    36

Implicit

dacă cineva își închipuie că americanii nu mint, e ori tâmpit ori are capul băgat în fundu' lu' #^%@R^%$#&@(# din biroul oval atât de mult încât îi acoperă ochii și urechile.

tocmai ne-am întors de la ER. toate simptomele sunt acolo: de 4 zile febră 102 - 103, tuse, ochi roșii, oboseală, de ieri și diaree. ce-am rezolvat? un căcat! trimisă acasă cu indicația să stea izolată încă 10 zile, doar cu niște pastile (exclusiv) pentru tuse și OTC Tylenol. suspectă, dar nu testată. pentru că doar cei instituționalizați (recte ăia din jail) sunt testați. general public doar dacă e în stare critică. nici cel puțin n-au avut curajul să îi treacă pe foaie suspectă, diagnosticul e viral uri. tratament cu antibiotice nu ii se poate da, pentru că se pare că ele de fapt potențează virusul SARS-CoV-2.

așa că despre ce foaie verde labba gâștei trec cătanele pe drum vorbim aici? unde sunt milioanele de teste cu care se tot bate în piept cretinul oranj? le-au furat ăia din spitale?
    Ultima modificare făcută de aramis_13; 01.04.2020 la 13:06.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.556
    Putere Rep
    10

Implicit

Toata stima pentru Catalin si nu numai, toata stima si pentru amaratul ala.

Pagina 8 din 16 PrimulPrimul ... 678910 ... UltimulUltimul

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •