Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 11 din 15 PrimulPrimul ... 910111213 ... UltimulUltimul
Rezultate 101 la 110 din 150

Subiect: CoronaVirus

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.686
    Putere Rep
    10

Implicit

https://www.nationalreview.com/2020/...herd-immunity/

O sa fac testul antibodies cand apare ca tare is curioasa.

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.385
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de divo Vezi post
    https://www.nationalreview.com/2020/...herd-immunity/

O sa fac testul antibodies cand apare ca tare is curioasa.

poate ca inconstient v-ati imunizat,de fapt varianta cea mai preferata.

virusul aste ne sensibilizeaza in mod extrem. cum auzim o tuse ciulim urechile ca iepurii de camp,gata de fuga.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.319
    Putere Rep
    34

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    virusul aste ne sensibilizeaza in mod extrem. cum auzim o tuse ciulim urechile ca iepurii de camp,gata de fuga.
    Multe obiceiuri se vor schimba de acum incolo cel putin pt unii dintre noi. Dam noroc o data cand facem cunostinta, apoi prefer sa-mi dai un sut in cur decat sa dam noroc de 5 ori pe zi. De pupat, doar daca dormi cu mine in pat!

Ce face bre Fidele nemtii astia? Are nevoie de romanashi sa le munceasca in agricultura? Pai turcaletii si celelalte natii de arabi alese pe spranceana, ce freaca toata ziulica?

https://www.libertatea.ro/stiri/in-p...rmania-2947465

Divo, Lord Garmadon e omniprezent la tine in casa au ba?
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.385
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Multe obiceiuri se vor schimba de acum incolo cel putin pt unii dintre noi. Dam noroc o data cand facem cunostinta, apoi prefer sa-mi dai un sut in cur decat sa dam noroc de 5 ori pe zi. De pupat, doar daca dormi cu mine in pat!

Ce face bre Fidele nemtii astia? Are nevoie de romanashi sa le munceasca in agricultura? Pai turcaletii si celelalte natii de arabi alese pe spranceana, ce freaca toata ziulica?

taranii germani sunt disperati,daca nu vin muncitorii straini poate sa isi ia adio de la recolta de sparangel. recoltatul sparangelului este foarte anevoios. gandeste-te ca stai aplecat zece ore pe zi ,in plin soare. linga noi sunt cateva ogoare cu sparangel,lucreaza muncitori romani. Nu stiu daca sunt din Romania sau Rep. Moldova.
    in orice caz palaria jos,tot respectul pentru oamenii astia. castiaga o paine cu sudoare si cu riscul sanatatii. mai rar in ultimul timp,vezi si muncitori polonezi la recoltat.
    la turc ii place agricultura ca hobby sau alternativa la destidere si relaxare. agricultura pe suprafete mici ,unde pune trei cepe si doi cartofi si poate sa stea la taifas cu familia pe timp de vara.
    sunt turci care vand zarzavaturi pe piata sau in magazinele lor,dar majoritatea vor sa faca bani cu cafenele sau vinzare de Döner.
    au in sange comertul,cu munca grea mai incet.
    Ultima modificare făcută de FidelKatzo; 11.04.2020 la 01:24.

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.686
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post

Divo, Lord Garmadon e omniprezent la tine in casa au ba?
    Haha nu cred ca lordul asta ne viziteaza, inca. Nu cred ca prefera ceva anume, doar sa fie cu dinozauri sau dragoni. Am inceput sa tai din timpul de desene animate, ca deja se trezea copchilul si voia la desene. Si cand ziceam NU, incepea simfonia. Greseala mea ca l-am lasat cam mult in fata ecranului in ultimele saptamani. Dar sotul meu merge la office in fiecare zi si sunt doar eu acasa cu el. Mai voiam si eu sa lucrez, sa ma relaxez. Ciuciu! ))
    Azi au anuntat ca in LA County vom fi in stare de "Mars acasa" pana in May 15. Tot azi au inceput testarile pentru anticorpi, dar e doar la nivel de 1000 de persoane pe saptamana deocamdata. M-am pus si eu pe lista, dar probabil ca imi vine randul in august. :D

In rest, voi ce mai faceti? Sorin, cum esti? Gigi, voi cum sunteti, nu v-ati plictisit inca acasa? )) Fidel, la voi cum mai e? Am auzit ca in Germania se pregatesc serios de testari de anticorpi! (Cred ca am o obsesie cu anticorpii astia amu)

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.319
    Putere Rep
    34

Implicit

In rest, voi ce mai faceti? Sorin, cum esti? Gigi, voi cum sunteti, nu v-ati plictisit inca acasa? )) Fidel, la voi cum mai e? Am auzit ca in Germania se pregatesc serios de testari de anticorpi! (Cred ca am o obsesie cu anticorpii astia amu)
    Fimiu e mare fan Ninjago si am crezut ca poate si al tau.
    Uite ce sa facem pe baricade ..ma cam deprima sa vad ca desi in alte tari europene scade rata de noi infectati, la francezi nici o tendinta inca desi masurile sunt luate de chiar mai devreme decat in Germania.
    De ce, ma intreb. Pai poate ca e vorba de un alt popor latin ce ia regulile peste picior.

N-am mai iesit din curte decat sa duc gunoiul si sa iau posta de doua saptamani. Azi am luat bicicleta si am dat o tura pe niste drumuri laturalnice de tara ca nu se mai putea, parca a venit vara! M-am salutat cu niste vaci pe campie, atat.

Cu plozii ce sa zic ..iti vine sa te uiti de ceva tranchilizante.
    Hai curaj. Forza forza!
    https://m.youtube.com/watch?v=Z5cYi1q24JU
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 12.04.2020 la 10:07.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.385
    Putere Rep
    41

Implicit

pai cum sa fie,majoritatea stau cuminti acasa.cei care ies la plimbare cauta locuri cat mai putin circulate, care devin tot mai rare .
    o am pe mama in casa de batrini,nu pot sa o vizitez. numai la telefon mai vorbim.
    la copii la München toti stau acasa.poti sa iti faci test numai daca te simti bolnav,sau ai motive sa crezi ca ai fost in contact cu cineva care are corona.

ps. era sa uit ce este cel mai important. pentru cei care sarbatoresc Pastele, Cristos a Inviat si Sarbatori Fericite de Pasti in mijlocul familiei.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.319
    Putere Rep
    34

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    cei care sarbatoresc Pastele, Cristos a Inviat si Sarbatori Fericite de Pasti in mijlocul familiei.
    Paste Fericit celor ce sarbatoresc azi sau sarbatoresc de doua ori.
    Sa reflectam un pic mai mult ca alte dati.
    La multi ani de Florii celor ce poarta nume de flori.
    De maine dimineata, post ca la carte.

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.544
    Putere Rep
    10

Implicit

In rest, voi ce mai faceti? Sorin, cum esti?
    Mersi de intrebare. Inca respir, dar plictisit tare de tot. Cand simt ca o iau razna, fac cate o tura cu masina prin targ, sa mai vad si eu lumea. Simt ca 1 mai va fi o deschidere a sezonului cool:

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.319
    Putere Rep
    34

Implicit

Cine l-a sfatuit pe Emanuel, l-a sfatuit bine. Mai e mult pana departe.
    Daca deschidem taraba prea repede, toate eforturile vor fi fost in zadar.

https://currently.att.yahoo.com/att/...230923353.html

Bill Watterson

Pagina 11 din 15 PrimulPrimul ... 910111213 ... UltimulUltimul

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •