Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 4 din 8 PrimulPrimul ... 23456 ... UltimulUltimul
Rezultate 31 la 40 din 74

Subiect: Donald Trump, al 45-lea presedinte al Americii - bune si rele (continuare2)

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.223
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post

Sogunelu' sfaturile tale sunt greu de urmat.
    ....
    m-a impresionat cum a fost Biden asteptat la aeroport,fete in port national cu paine si sare. te minunezi cat de jos poate sa coboare unii oameni pentru bani. sa vomiti nu alta.

Dar sfaturile mele Fidel? E exact ce a prescris doctorul, crede-ma.

Nu fii rau, ucrainienii si moldovenii zona aia asa primesc ei pe toata lumea asa le e traditia. Si pe Mbappe l-a primit cu paine si sare. Si pe Netanyahu. Si nevasta-sa a luat bucata de paine si a aruncat-o pe jos in loc sa si-o bage in ..gura. S-a oripilat asistenta. Nu e frumos.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.304
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post

Dar sfaturile mele Fidel? E exact ce a prescris doctorul, crede-ma.

Nu fii rau, ucrainienii si moldovenii zona aia asa primesc ei pe toata lumea asa le e traditia. Si pe Mbappe l-a primit cu paine si sare. Si pe Netanyahu. Si nevasta-sa a luat bucata de paine si a aruncat-o pe jos in loc sa si-o bage in ..gura. S-a oripilat asistenta. Nu e frumos.
    poate nu te-ai uitat la clip cu atentie,traditia nu este ca un oaspete sa stea in capul mesei si sa dicteze la fiecare ce are de facut.
    daca incerca sa faca asta la rusi, Putin cu mana lui ii rupea la Biden coaiele si le arunca la caini.
    pacat de oamenii care au murit pe Maidan cu gandul sa faca o tara mai buna pentru urmasii lor.

ps. baiatul lui Biden si a lui Kerry isi pun salarii de 130 000 de dollari pe luna ,la firme fantoma care sunt subventionalte de stat din asa zisii bani dati din marinimie de USA si EU ,pentru dezvoltarea Ucrainei . in timpul asta batranii si pensionarii ramasi in tara, traiesc intr-o mizerie crunta. se pare ca noul presedinte al Ucrainei nu va produce nici o schimbare de insemnatate. pina acum a reusit sa exceleze prin docilitate si pietate exagerata fata de presedintele american. mai nou criticii l-au poreclit Monica Selensky.
    Ultima modificare făcută de FidelKatzo; 01.10.2019 la 11:40.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.223
    Putere Rep
    32

Implicit

poate nu te-ai uitat la clip cu atentie,traditia nu este ca un oaspete sa stea in capul mesei si sa dicteze la fiecare ce are de facut.
    daca incerca sa faca asta la rusi, Putin cu mana lui ii rupea la Biden coaiele si le arunca la caini.
    pacat de oamenii care au murit pe Maidan cu gandul sa faca o tara mai buna pentru urmasii lor.

ps. baiatul lui Biden si a lui Kerry isi pun salarii de 130 000 de dollari pe luna ,la firme fantoma care sunt subventionalte de stat din asa zisii bani dati din marinimie de USA si EU ,pentru dezvoltarea Ucrainei . in timpul asta batranii si pensionarii ramasi in tara, traiesc intr-o mizerie crunta. se pare ca noul presedinte al Ucrainei nu va produce nici o schimbare de insemnatate. pina acum a reusit sa exceleze prin docilitate si pietate exagerata fata de presedintele american. mai nou criticii l-au poreclit Monica Selensky.
    Eh, nu fii atat de exigent. Nu e nimic nou sub soare. Crezi ca Ionel ia altfel decat dupa dictare? Dar cand ia dupa dictare de la Angela e bine?
    Ai dreptate, nu ca nu m-am uitat la clip cu atentie, ci nu m-am uitat deloc. Dar ma uit acum dupa ce postez promit, un ochi la clip si celalalt la Bayern.

Ps. 130,000 salariu anual pt astfel de oameni nu este deloc mare. E un salariu normal pt studiile pe care le-au aprofundat pe banii taticilor banuiesc dar nimic revoltator oricat de ciudat ti s-ar parea. Sunt chiar putin surprins, daca vorbeam de milioane mai ziceam. Sa nu ai impresia ca prin Germania sau Romania au mai putin astfel de oameni. Cu siguranta mai mult.

Edit:
    Am vazut clipul. Ce sa zic. Ucraina pare sa urmeze pasii Romaniei. Lasa ca ii bagam si pe ei in UE.
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 01.10.2019 la 15:11.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Mai **** o data!
    Atunci, nu are nici un sens sa ma apuc sa invat sa cant.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.304
    Putere Rep
    40

Implicit

incep sa inteleg de ce are Donald atatia sustinatori.
    ukrainienii sunt ca niste pacienti care se trezesc din narcoza,pentru o operatie de apendice si se intreaba de ce au picioarele amputate.

Data înscrierii
    16.11.2006
    Locație
    Hungary, Budapest
    Posturi
    714
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    PS. Pentru Nae Tractoristu', ca el e cel mai IT-ist dintre noi: Forumisti nou inscrisi nu mai avem de vreo 2 ani. Crezi ca e vreo problema cu formularul de inscriere?
    Uite că la asta nu mă gândii, probabil că din cauză că nu observai amănuntu cu pricina! O să mă uit, poate văd ceva...
    Sunt tare deştept!
    Dar nu deajuns, fiindcă de-aş fi atât de deştept pe cât mă cred, nu m-aş crede atât de deştept! ;)

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.304
    Putere Rep
    40

Implicit

La multi ani conducator iubit !

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.223
    Putere Rep
    32

Implicit

..am crezut ca e ziua Anjelei.

Fidele, daca ai avea 20 de ani sa iei viata de la capat, ai emigra in Rusia?

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

https://www.msn.com/en-gb/news/world...cid=spartanntp

Cam mult a durat pana sa se prinda Vestul de chestia asta.

PS Habar n-am de ce nu functioneaza link-ul.
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 09.10.2019 la 01:53. Motiv: Acum functioneaza
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.304
    Putere Rep
    40

Implicit

..am crezut ca e ziua Anjelei.

Fidele, daca ai avea 20 de ani sa iei viata de la capat, ai emigra in Rusia?
    daca as spune DA ar insemna sa fiu nemultumit cu viata mea de acuma. adevarul este ca am devenit comod si gandul la decizii ad hoc ,care sa influenteze viata pe tot parcursul ei,imi produc senzatie de frica si neliniste.
    cred ca fiecare trebuie sa isi aduca aminte ce ganduri l-au manat departe de patrie.
    cand am ajuns eu in occident am observat ca toti romanii pe care ii intalnem spuneau ,ca au avut in tara o viata minunata .nu le-a lipsit nimic in afara de un pasaport cu care sa poata calatorii peste tot si toti plangeau dupa gustul rosiilor din gradina de acasa.

daca as avea 20 de ani si am crescut in societatea de astazi probabil ca nu as emigra nici unde. as fi un produs al acestei societati care traieste conform directivelor CDU,CSU si as admira pe Angela ,pentru-ca nu as sti cum este sa traiesti intr-un sistem cat de cat democratic cum este de ex. cel rusesc .
    era sa uit,i-as iubi si respecta pe homosexuali ,lesbiene ,transsexuali,etc...

"First came a destabilization campaign in Moldova, followed by the poisoning of an arms dealer in Bulgaria and then a thwarted coup in Montenegro. Last year, there was an attempt to assassinate a former Russian spy in Britain using a nerve agent. Though the operations bore the fingerprints of Russia’s intelligence services, the authorities initially saw them as isolated, unconnected attacks.

Western security officials have now concluded that these operations, and potentially many others, are part of a coordinated and ongoing campaign to destabilize Europe, executed by an elite unit inside the Russian intelligence system skilled in subversion, sabotage and assassination.

The group, known as Unit 29155, has operated for at least a decade, yet Western officials only recently discovered it. Intelligence officials in four Western countries say it is unclear how often the unit is mobilized and warn that it is impossible to know when and where its operatives will strike."

Shogunelu' britanicii sunt maestrii in actiuni destabilizatoare si provocatoare . impreuna cu americanii formeaza echipa vampirilor ,care la anumite intervale de timp ,ca sa traiasca au nevoie de sange omenesc. popoarele astea doua sunt tinute in intuneric si nestiinta. altfel nu pot sa imi explic lipsa de reactie la crimele comise de -a lungul istoriei. mai nou se celebreaza victoria asupra IS ului. campionii perfidiei se fac ca uita ca ei au format si sprijinit IS-ul. si acum dupa ce au transformat o tara in ruini se retrag victoriosi.
    daca mergi cu prietena la un restaurant si consumi,dupa consumatie vine plata. ti-a placut ,ai mancat ,platesti. exista dovezi destule cine a inarmat rebelii moderati ,crezi ca o sa se prezinte la nota de plata ?

ma intristeaza sa vad cum chiar in randurile noastre ,ale forumului ,ce ravagii produc spalaturile de creier ale mediilor vestice.

Pagina 4 din 8 PrimulPrimul ... 23456 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •