Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 78

Subiect: Donald Trump, al 45-lea presedinte al Americii - bune si rele (continuare2)

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.509
    Putere Rep
    10

Implicit Donald Trump, al 45-lea presedinte al Americii - bune si rele (continuare2)

Continuare de aici

Data înscrierii
    16.11.2006
    Locație
    Hungary, Budapest
    Posturi
    714
    Putere Rep
    10

Implicit

Pe asta cu bombele cu uraniu sărăcit n-o știam. Dacă știrea de la Tass e adevărată, atunci e păcat de sârbi, că e și ei oameni, iar canceru datorat radiațiilor nu alege între criminalii e război și copiii nevinovați...
    Cine mai ține cu mr. Donald, că nu mai sunt la curent cu evoluția preferințelor voastre? Sorinelu era adept înfocat, mai e și acum?
    Sunt tare deştept!
    Dar nu deajuns, fiindcă de-aş fi atât de deştept pe cât mă cred, nu m-aş crede atât de deştept! ;)

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.224
    Putere Rep
    32

Implicit

Apropo de bunastarea si propaganda din Rusia.
    O vorba pt Fidel. In 2005 in al doilea an al meu in SUA am intalnit o familie de tineri rusi proaspat sositi imigranti cu doi copii mici. Sotul obtinuse o viza de munca fiind inginer. Intr-o zi mi-au povestit cum o duceau in Rusia. De multe ori aveau doar mere de mancare. Le curatau de coji, ei parintii mancau cojile si miezul dadeau copiilor. Sper si sunt convins ca in ziua de azi poporul rus o duce mai bine datorita lui Putin. Dar sa nu exageram. Minunile nu se intampla peste noapte.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.224
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de Tim Vezi post
    Forumul nu poate fi hai sa spun mentinut in forma actuala daca aici se scrie doar la rubrica ..Donald. Asta e parerea mea.
    Cred ca exista viata si fara Donald.
    Dar ce zici de Basexu?
    Dar ce zice si Sorin de Basexu ar vrea sa vaza ochii.

http://m.ziare.com/basescu/curtea-de...-cnsas-1578120

Ce faci boss ati tinut tara pe maini de asa natura?
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.305
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Apropo de bunastarea si propaganda din Rusia.
    O vorba pt Fidel. In 2005 in al doilea an al meu in SUA am intalnit o familie de tineri rusi proaspat sositi imigranti cu doi copii mici. Sotul obtinuse o viza de munca fiind inginer. Intr-o zi mi-au povestit cum o duceau in Rusia. De multe ori aveau doar mere de mancare. Le curatau de coji, ei parintii mancau cojile si miezul dadeau copiilor. Sper si sunt convins ca in ziua de azi poporul rus o duce mai bine datorita lui Putin. Dar sa nu exageram. Minunile nu se intampla peste noapte.

ce sa iti spun,in 20 de ani poti sa transformi in mod pozitiv economia unei tari sau sa o pui pe butuci. vorbim vorbe ,dar cifrele spun adevarul.
    in 1999 cand a ajuns Putin ministru,Russia era falimentara,nu avea din ce sa isi plateasca datoriile externe. pe institutiile cu caracter militar din Moskowa fluturau steaguri americane. armata era intr-o stare deplorabila si de rasul aliatilor NATO.
    astazi datoriile externe se pot achita imediat din rezervele guvernamentale care se cifreaza la ca. 0,5 biliarde. westicilor le face placere sa repete la nesfarsit ca BIP-ul rusilor este de marimea Spaniei sau a Californiei. declaratiile aste sunt asemanatoare cu visele umede ale feciorelor din haremul din basme.
    rusii sunt pe locul doi la vanzarea de arme,pe locul intai la vanzarea de gaz si petrol,pe locul 4 la rezervele de aur.
    pe plan international s-a cam terminat cu democratizarea cu forta si asta este un merit foarte important.
    rusii au gazduit o olimpiada si un campionat mondial . putem continua dar nu vreau sa spuna Sorin ca fac publicitate bolsevismului stalinist.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.509
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Nicksson Vezi post
    Cine mai ține cu mr. Donald, că nu mai sunt la curent cu evoluția preferințelor voastre? Sorinelu era adept înfocat, mai e și acum?
    Da, tin cu el pana in 2024, cand isi va termina al 2-lea mandat.
    Dar ce zici de Basexu?
    Dar ce zice si Sorin de Basexu ar vrea sa vaza ochii.

http://m.ziare.com/basescu/curtea-de...-cnsas-1578120

Ce faci boss ati tinut tara pe maini de asa natura?
    E ca si cum am spune ca Stefan cel Mare nu a fost un conducator bun, pentru ca a dat iama in femei. Deocamdata se discuta, omul a spus ca va contesta aceasta stire.

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    putem continua dar nu vreau sa spuna Sorin ca fac publicitate bolsevismului stalinist.

Ca esti iubitor de bolsevism stalinist, se stie deja, nu mai am ce spune. Rusoaicele alea dau bine pe sticla, dar nu stiu sa bata pas de defilare, nu ridica suficient piciorul.

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Dar ce zici de Basexu?

Pai, Basescu a insinuat el insusi de nu stiu cate ori, mai mult sau mai putin transparent ca a "lucrat" cu Secu. Asta nu e un pacat in sine, depinde cu cine a colaborat, ca daca a colaborat cu Directia I a din DSS, e una si daca a colaborat cu DIE/CIE (in mod cert in misiunile externe), e alta.
    Sincer, eu cred ca a colaborat cu amandoua.

Ultima modificare făcută de shogunelu; 22.09.2019 la 20:13.
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.305
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post

Ca esti iubitor de bolsevism stalinist, se stie deja, nu mai am ce spune. Rusoaicele alea dau bine pe sticla, dar nu stiu sa bata pas de defilare, nu ridica suficient piciorul.
    este o scoala de cadeti,sunt fete 18-19 ani.
    fii si tu mai indulgent doar stii cat de visatoare si romantice sunt fetele la varsta asta. mai au timp sa invate cum sa ridice piciorul.
    nu te lasa infestat de turbarea americana care spune ca tot ce este rusesc reprezinta un pericol si trebuie combatut.
    Ultima modificare făcută de FidelKatzo; 22.09.2019 la 01:32.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.224
    Putere Rep
    32

Implicit

Muica, asa da garnizoana. Strategica situatia. Ce dura e viata pt ala care-i jupan intre ele nici nu pot sa-mi imaginez.

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.224
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    Pai, Basescu a insinuat el insusi de nu stiu cate ori, mai mult sau mai putin transparent ca a "lucrat" cu Secu. Asta nu e un pacat in sine, depinde cu cine a colaborat, ca daca a colaborat cu Directia I a din DSS, e una si daca a colaborat cu DIE/CIE (in mod cert in misiunile externe), e alta.
    Sincer, eu cred ca a colaborat cu amandoua.

Sincer eu cred ca.. Basexu' la puscarie! Pentru Flota si multe altele.
    Pana una alta, am intrebat-o pe maica-mea cine candideaza la prezidentiale, de curiozitate doar.
    M-a bushit rasu-plansu fratilor. Din rau in mai rau.

Bill Watterson

Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •