Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 23

Subiect: Pisoiul toarce pe alte taramuri

Data īnscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    943
    Putere Rep
    13

Implicit

...si viata-i vis...Pisoi, dragul meu prieten, virtual ca fiecare gānd si ori ce māngāiere, lasa-ma sa stiu ce-ti trece prin cap īn clipa asta! ...Da, īti rāzi pe sub mustati de lumea asta mica cu probleme mari! Ah! Sa nu uit din nou, multumesc ca existi.
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Data īnscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.393
    Putere Rep
    35

Implicit

... .
    plecat de-acasă.

Data īnscrierii
    18.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    3.088
    Putere Rep
    35

Implicit

Odihna sa-i fie in pace!
    Condoleante familiei!

Citesc si nu pot intelege.....Pisoi erai pe forum perceput ca o fiinta puternica,plina de bunatate , activ sa tii in viata mica comunitate.Ai plecat prea devreme.Golul ramane in urma ta!
    "Numai cu inima poti vedea ceea ce este invizibil pentru ochi"
    Antoine de Saint-Exupery

Data īnscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.150
    Putere Rep
    32

Implicit

Cei ce doresc sa lase un gand bun in memoria lui Liviu, o pot face aici:

https://rosefamilyfuneralhome.com/tr.../obituary.html

Ii dedic o melodie, prima ce mi-a iesit in calea urechilor in acea dimineata la radio. A durat un pic sa aflu cine si cum dar sunt convins ca e stilul lui.

Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 11.01.2019 la 17:21.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data īnscrierii
    28.06.2009
    Locație
    BR,Romania
    Posturi
    292
    Putere Rep
    11

Implicit

Nu am avut ocazia sa il cunosc personal,dar cu toate acestea mi-a oferit cateva sfaturi pe care mi le voi aminti mereu cu drag....Daca ajungeam in LA,chiar imi doream sa il cunosc personal.
    Citeam cu drag postarile sale,a fost un coleg foarte de treaba.
    Dumnezeu sa il odihneasca!:(

Data īnscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

De cand am aflat aceasta veste teribila nu mai sunt buna de nimic, pe cata lume a ajutat omul asta, inclusiv pe mine nu-mi vine sa cred ca nu mai e printre noi si nu mai inteleg nimic

Data īnscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.665
    Putere Rep
    10

Implicit

Pisoi, Sunt cateva saptamani bune de cand nu ne-am mai auzit si asteptam raspuns la mesajele mele. Eram ingrijorata de voi cu focurile, vroiam sa vad ce mai faceti. Ai plecat discret si mult prea repede! Erai atat de mandru de fiul tau si vorbeai de Mirela cu atat de multa afectiune. Imi spuneai ce femeie puternica e mama ta! Chiar daca locuiam atat de aproape, nu am reusit sa ne intalnim decat acum multi ani. Eu am lansat invitatia de multe ori in ultimul an, dar nu s-a nimerit. Mi-ai zis ca ati imbatrinit si bineinteles ca nu te-am crezut. Cu o minte si un suflet atat de tinere, nu puteai sa fii batran. Vorbeam la telefon cand aveai timp la job si ultimele tale cuvinte au fost:"Diana, ma duc acasa! Sper sa ne mai auzim"! Si Te-ai dus acasa, Pisoi cu lamaie!
    Mirela, imi pare nespus de rau pentru pierderea ta! Dupa recenta pierdere a tatalui meu, am invatat ca durerea nu dispare in timp, nu devine mai putin intensa ci doar ne obisnuim cu ea!
    Pisoi, iti multumesc ca ai existat, lumea a fost mai buna cu tine in ea! RIP, dear friend!

Smile…It confuses people..!!

Data īnscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.333
    Putere Rep
    30

Implicit

Sa vorbesti despre moartea unui om pe care, chiar daca nu l-ai cunoscut personal, i-ai simtit in schimb prezenta sufleteasca de atatia ani pe forumul asta, e zadarnic. E zadarnic sa vorbesti deoarece cuvintele, oricat de slefuite ar fi ele, sunt dincolo de orice inteles in a descrie aceasta Durere a pierderii ireparabile a celui pe care l-ai iubit sau l-ai stimat.
    Pisoi, motanul de California cum l-am botezat eu cu ani in urma, a fost printe foarte putinii membri de pe forumul asta cu care schimbam mesaje in privat.
    Pisoi a plecat acuma pe Drumul fara de intoarcere, Drum pe care il vom apuca si noi candva, fiind parte din destinul nostru.
    Citind topicul asta atat de trist, gandurile m-au dus la o poezie de-a lui Esenin, tulburator de frumoasa si trista.

Ne ducem toți

de Serghei Esenin

Ne ducem toți cīte puțin, mereu,
    Către-un liman de tihnă și-mpăcare,
    Poate curīnd va trebui și eu
    Bulendrele să-mi strīng pentru plecare.

O, dragi mesteceni, gingași și subțiri!
    Și tu, pămīnt!Și voi, cīmpii ca marea!
    In preajma sorocitei adormiri
    Eu unul nu-mi pot stăpīni-ntristarea.

Pe lumea asta am iubit nespus
    Tot ce īn trupuri sufletul adie.
    Spun pace vouă, sălcii ce-n apus
    Vă oglindiți īn apa purpurie.

Atīt de multe gīnduri am urzit,
    Am scris atītea cīntece visate
    Și pe pămīntul trist sunt fericit
    C-am respirat și c-am trăit de toate.

Sunt fericit c-am sărutat femei
    Și-am lenevit pe iarba parfumată,
    Iar fiarelor, ca unor frați ai mei,
    Eu nu le-am zdrobit capul niciodată.

Acolo știu că nu foșnește-n zări
    Cu gīturi lungi de lebădă, secara...
    De asta-n preajma tainicei plecări
    Eu mă-nfior și-mi simt adīnc povara.
    Ultima modificare făcută de christianT; 12.01.2019 la 18:06.
    Despite that it is written on the signpost "Do not pick-up the flowers" it is useless against the wind that does not know to read. (Hindu Poem)

Data īnscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.649
    Putere Rep
    23

Implicit

Ce veste...Dumnezeu sa-l ierte, era un om bun, un spirit calm, intotdeauna avea o vorba buna pentru fiecare...sa-i fie trecerea usoara si sa aiba parte numai de lumina...
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data īnscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.584
    Putere Rep
    24

Implicit

Codoleante familiei , imi pare nespus de rau. Cu siguranta o sa-mi lipseasca remarcile lui ironice insa ma bucur ca forumul inca exista si putem rasfoi din cand in cand amintindu-ne de vremurile bune unde Pisoiul si-a lasat amprenta peste tot si si-a marcat teritoriul.Personalitatea lui straluceste pe fiecare pagina si va stralucii si in continuare printre stele intr-un alt spatiu si o alta dimensiune.Sa se odihneasca in pace.
    free your mind before your mind will set you free

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •