Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 15 din 15

Subiect: Călător sau turist ?

Data nscrierii
    19.07.2008
    Locație
    Banat
    Posturi
    172
    Putere Rep
    14

Implicit

Am vrut sa merg la mare la noi (Romania) cam departe de unde locuiesc eu cu trenul faci peste 14 ore, bine ca nu am mers ca era si foarte aglomerat.
    http://vacantalamare.stirileprotv.ro...reu-aicea.html.

Costinestiul nu mai e doar statiunea tineretului cum era ...odata...acum merge toata lumea acolo inclusiv pensionarii.
    Banatul e cam la aceeasi distanta de marea neagra sau mediterana de la Muntenegru, asa ca si pana acolo prea mult de mers. Avion nici la noi nici dincolo.
    Mai aproape e Italia faci o ora cu avionul plus pregatirea cu check in.
    Asa ca am ajuns in Italia la mare.

Cam vacanta pe aici, nu mai scrie nimeni, si Donald e in vacanta.

Unde ati fost in vacanta ? sau unde veti merge ?
    Ultima modificare făcută de Tim; 11.08.2019 la 08:19.

Data nscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.178
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat n original de Tim Vezi post
    Am vrut sa merg la mare la noi (Romania)..
    bine ca nu am mers ..

Unde ati fost in vacanta ? sau unde veti merge ?
    Am fost la bulgari la un ultra all inclusive. A fost foarte bine, mai bine decat oriunde pe litoralul romanesc. Ne bat bulgarii la curul gol la turism pe litoral.
    Cam 40% romani si 40% nemti. Daca specia romaneasca o cunoastem foarte bine, in schimb am constatat ca parca nici nemtii nu mai sunt ce au fost.
    La anul ..fie apa cat de rea, tot mai buna e in Mediterana. Poate o Spania sau o Corsica.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data nscrierii
    19.07.2008
    Locație
    Banat
    Posturi
    172
    Putere Rep
    14

Implicit

VanDerGigi

Altceva ce mai ziceti, ce mai faceti? Cum v-ati petrecut vara?
    -------------------------
    Am fost in Italia in varf de sezon in zona Bari, cam prea cald, lume foarte multa pe strada seara tarziu de pe la ora 8 -9 seara incepeau aia plimbarea si tinea pana dupa ora 2 noaptea, nu conta ca erau cu copiii mici hai la plimbare la galagie sa ne miscam in zona aia foarte aglomerata. Tot felul de spectacole pe strada seara pe la 11 -- 12 cu lume multa cu procesiuni religioase tot asa seara tarziu. Turisti italieni acasa la ei 99% asta in varf de sezon.
    Aici am fost https://www.youtube.com/watch?v=Ep-Mu4Q1kn8

Data nscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.178
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat n original de Tim Vezi post
    .. cam prea cald, lume foarte multa pe strada seara tarziu de pe la ora 8 -9 seara incepeau aia plimbarea si tinea pana dupa ora 2 noaptea, nu conta ca erau cu copiii mici hai la plimbare la galagie sa ne miscam in zona aia foarte aglomerata. Tot felul de spectacole pe strada seara pe la 11 -- 12 cu lume multa cu procesiuni religioase tot asa seara tarziu.
    Nu imi suna pe placul meu dar sper ca te-ai simtit bine. Observ ca iti place sa te plimbi pe malul garlei Mediterane. Ai ceva recomandari? In afata celei de mai sus ca nu e genul meu. Genul meu e o insula semi-pustie
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data nscrierii
    19.07.2008
    Locație
    Banat
    Posturi
    172
    Putere Rep
    14

Implicit

Italia e aglomeratie mereu indiferent de anotimp.

Ce recomand ?

Ciprul de Sud in noiembrie - decembrie, plaja aia din Larnaca denumita Makenzy de langa aeroport, sa te plimbi in zona plajei descult prin apa, eventual si baie in mare pentru curajosi, atmosfera de vacanta , temperatura la pranz in jur de 20 grade poate si un pic mai mult. Turisti din toata lumea, preturi decente in perioada aia.
    https://www.youtube.com/watch?v=WJQbsDwBwuo&t=105s
    https://www.youtube.com/watch?v=uRQbATIGnrA

Excelent pentru zona de extrasezon.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •