Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 7 din 7 PrimulPrimul ... 567
Rezultate 61 la 69 din 69

Subiect: Sfaturi pentru siguranta personala.

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    912
    Putere Rep
    12

Implicit

[QUOTE=VanDerGigi;242290]Nea Tonitza, cu scuzele de rigoare.

...hobby nou am;-)

De la cine ai luat plasa cu S9?! Amazon?! ....nea Jiji te stiu om cu gândire destula la prejudecata! Nu-mi vine sa cred!!
    Am luat s8, frumoasa jucaria, de la amazon cu vreo 200 reducere pe vremea aia, dar asigurat!..Tonitza-mea si luat recent IPhone 6s+ nou de la Aldi cu 270 de Euroi si e mai bun..Canturile alea frumoase ale lui S8 sunt enervante...daca recuperezi banii s9 e doar de pus in vitrina. I 10, daca tot ai bani de aruncat.
    Parerea mea, chiar daca nu m-ai intrebat...
    Ultima modificare făcută de toni41; 26.08.2018 la 05:36.
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.032
    Putere Rep
    31

Implicit

Nu folosesc i-phone nea Tonitza. Cunascatorii stiu de ce. Nu-mi place comunismul.
    S6 e de seama cu mamaia de aia e asa ieftin.
    S8 cum ai luat matale "la vremea aia" care vreme aia? Cand imi crapa buza imi permit luxul sa nu astept reduceri si la vremea asta cu S9+ ultimul model n-am avut acelasi noroc ca matale. E clasic pt mine, cu lucrurile importante am mereu noroc, cu cele marunte am mereu ghinion. Noi sa fim sanatosi.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    912
    Putere Rep
    12

Implicit

anul trecut l-am luat nou, cu 20% discount. Ce are scula (IPhone) co comunismul?!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.032
    Putere Rep
    31

Implicit

Citat Postat în original de toni41 Vezi post
    anul trecut l-am luat nou, cu 20% discount. Ce are scula (IPhone) co comunismul?!
    E absolut normala reducerea cu care l-ai luat. Nu era noutate si depinde de vanzator, lichidare de stoc, de Black Friday de Decembrie, etc.
    Pai are daca nu stii. Apple nu-ti ofera libertatea androidului e blocat din multe puncte de vedere multe aplicatii cu plata, etc. Daca nu-i faci jailbreak se pisha Samsung cu jet.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    912
    Putere Rep
    12

Implicit

Da. In schmb apple e mai sigur.
    S8 are un asistent personal enervant, Bixby care se baga peste tot..nu-
    i simplu sa l dezactivezi....n am timp sa caut de fiecare data cum se dezactiveaza. ... la primul update e din nou in spatele meu si ma freaca, si nu se lasa astupat la fel ca mai inainte...

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.032
    Putere Rep
    31

Implicit

Citat Postat în original de toni41 Vezi post
    Da. In schmb apple e mai sigur.
    S8 are un asistent personal enervant, Bixby care se baga peste tot..nu-
    i simplu sa l dezactivezi....n am timp sa caut de fiecare data cum se dezactiveaza. ... la primul update e din nou in spatele meu si ma freaca, si nu se lasa astupat la fel ca mai inainte...
    Apple e mai sigur la ce?
    Zici ca esti speriat de bombe nea Tonitza. Esti speriat si de sex cu lumina aprinsa matale stiu asta, dar totusi ..
    Am plecat de la premisa ca site-ul asta nu e sigur si te-am intrebat cum te poti compromite aici. N-ai venit cu nimic.
    Nu cunosc exact dupa nume aplicatia de care zici dar cand iei un telefon nou, mergi in default applications si dai uninstall si stop pana nu mai poti la ce nu folosesti. Eu de exemplu nu folosesc facebuci, instagram si tot alaiul ala de rahat. Ama daca dupa vreun update se mai activeaza cate unele, faci la fel daca te deranjeaza.
    Come on dureaza 5 secunde sa dezactivezi o aplicatie nu-mi spune ca iti deranjeaza asa mult viata. Dar deh.. cum ziceam ai nevoie de un hobby si vreo doua amante dar n-ai rabdare 5 secunde.🙂
    Astea sunt "riscurile" technologiei, poti oricand sa folosesti telefonul cu roata daca te simti in pericol.

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.355
    Putere Rep
    34

Implicit

dă-l dreaqu de iphone. colegii mei erau dotați toți cu iphoane. io când am venit în echipă am zis bă nene, io nu-s ca amărâții ăștia, io vreau samsung. mi-au dat. e drept că S6, că era cum doi ani când bubuiau bateriile la S7 în draci. acum toată echipa are S-uri, că s-au săturat de belele cu I-uri.

și dacă tot am intrat., mă și laud. săptămâna asta graduez și io la S8.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    912
    Putere Rep
    12

Implicit

Nea jiji, nu e vorba de cine are dreptate, dar

hobby _ul meu nou e Boid - supercomputerul social. n-are de a face cu amantele;-)

app.boid.com/u/analogmc

Felicitari aramis!
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.404
    Putere Rep
    10

Implicit

Si eu sunt pro Samsung, nu-mi place aifonu' de nici o culoare. Eu schimb telefoanele cam la 3 ani, dar cand schimb, iau ultimele generatii. N-as da S9-ul pe nici un aifon. De gustibus non disputandum est.

Pagina 7 din 7 PrimulPrimul ... 567

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •