Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 10 din 13 PrimulPrimul ... 89101112 ... UltimulUltimul
Rezultate 91 la 100 din 121

Subiect: World Cup - Russia 2018

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Gata si cu prima semifinala!

Cam dezamagitor pentru ambele echipe chiar daca Franta a avansat!
    Franta, un gol frumos dar norocos al unui fundas! ...atacanti ioc! ...in rest! ...tragere de timp!
    Belgia, cam obositi, au dat piept cu o aparare solida! Lukaku izolat chiar si de co-echipieri!

Parerea mea e ca meciul a fost mai cursiv si fara faulturi simulacre, ca la sud-americani!

Croatia are sansa sa faca istorie!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.051
    Putere Rep
    31

Implicit

Speram sa fie un meci spectacol dar parca ceva imi spunea ca o sa fie sacrificat spectacolul in favoarea rezultatului.
    Pan' la urma cam kkcios ..doua echipe de valori apropiate, un meci tacticizat. Belgia a incercat sa joace mai mult fotbal. Hazard e meserias a fost de departe cel mai bun de pe teren.
    Chiar daca am tinut cu Franta, am fost trist pt belgieni. Arbitrul m-a scarbit cam hotz a doua repriza le-a dat tot ce era de dat francezilor iar pt belgieni a inchis ochii in cateva momente cum ar fi faultul clar a lumina zilei la Hazard in marginea careului. De ce sa nu fim cinstiti! Pai cand echipele sunt de valori apropiate, orice ciupeala din asta poate face diferenta.

Apoi nene a fost petrecere in toata tara, in centrul satului s-a strans lume ca la nebuni auzeam urlete, petarde, muzica din pat cu veluxu' deschis n-am putut sa dormim pan' la miezul noptii. Toata lumea s-a facut muci, care a reusit sa ajunga la munca au niste fetze de spart oglinzi
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.051
    Putere Rep
    31

Implicit

Bye bye England ..lasa pe data viitoare cand se implinesc 60 de ani.
    Mumele de trisori, ce credeau ei ca daca iau bataie intentionat si merg pe partea mai usoara fara Brazilia, Argentina, Franta ..ajung in finala si e gata treaba.

Asadar..
    Franta - Croatia.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de divo Vezi post
    Deci nu am cuvinte! Ma duc sa beau ceva! Pe bune!
    ...cred ca acum te-ai pilit deja!

wow! ...si meciul asta poate fi considerat o surpriza, si chiar e! ...broavo Croatia!

Prima repriza, croatii mi-au parut obositi lulea ...si mi-am zis ...pierd la scor! ...dar am continuat sa sper!
    A 2a repriza, croatii parca au baut "aghiazma" ...si usor, usor i-au dovedit pe "rugbistii englezi"
    In prelungiri, s-au aparat bine si au reusit "surpriza"

Concluzii:
    Parerea mea este ca acum Francezii cam au morcovu' si probabil ca nu se asteptau sa-i intampine in finala!
    Rivalitatea Anglia-Franta se stie de cand lumea, acum cred ca sunt in dilema cu ce tactica sa abordeze un adversar surpriza!
    Sper ca Croatia sa faca istorie pana la capat!

p.s. Eu personal m-am cam saturat sa vad in finale (sau campioni) numai tarile care se "lauda" cu faima si vedetele lor!

Daca Croatia ia cupa o sa fie o motivatie pozitiva pentru toate natiunile care au inca inhibatia de inferioritate contra tarilor cu renume mondial in fotbal!

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.656
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...cred ca acum te-ai pilit deja!

wow! ...si meciul asta poate fi considerat o surpriza, si chiar e! ...broavo Croatia!

Prima repriza, croatii mi-au parut obositi lulea ...si mi-am zis ...pierd la scor! ...dar am continuat sa sper!
    A 2a repriza, croatii parca au baut "aghiazma" ...si usor, usor i-au dovedit pe "rugbistii englezi"
    In prelungiri, s-au aparat bine si au reusit "surpriza"

Concluzii:
    Parerea mea este ca acum Francezii cam au morcovu' si probabil ca nu se asteptau sa-i intampine in finala!
    Rivalitatea Anglia-Franta se stie de cand lumea, acum cred ca sunt in dilema cu ce tactica sa abordeze un adversar surpriza!
    Sper ca Croatia sa faca istorie pana la capat!

p.s. Eu personal m-am cam saturat sa vad in finale (sau campioni) numai tarile care se "lauda" cu faima si vedetele lor!

Daca Croatia ia cupa o sa fie o motivatie pozitiva pentru toate natiunile care au inca inhibatia de inferioritate contra tarilor cu renume mondial in fotbal!
    Am beut cu rudele din Croatia! Sa ne fie de bine! Nu am apucat sa vad meciul, dar am fost la "curent" cu scorul! Daca va castiga Croatia, Pisoiule, va invit la o bere sau un suc sau o tuica sau apa minerala sau...!

P.S. Daca stii vreun loc fain unde se vizioneaza finala in zona, da si tu de stire!

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.051
    Putere Rep
    31

Implicit

Concluzii:
    Absolut deloc! Ba din contra, poporul e de un optimism ingrijorator. Absolut cu oricine vorbesc toti vad meciul ca pe o formalitate lejera se vad mari favoriti. Aroganti francezii ca intotdeauna. N-au invatat nimic. Sper ca Deschamp si jucatorii sa gandeasca realist.
    Cica vor castiga cu 3-0, sau 4-1 Dupa ce m-a bufnit rasul au mai lasat-o la minim 2-0. Unul din argumente e ca aia sunt mai obositi, cu o zi mai putin de odihna si echivalentul unui meci mai mult jucat (3 x 30 min de prelungiri). Adevarat dar ..ambitia naste puteri nebanuite.

Bah baieti! Va anunta Gigi ca sunteti pe cale sa aveti o surpriza! Nu zic ca nu e in stare sa castige Franta. Are tot ce-i trebuie, poate s-o faca si cel mai probabil va castiga. Dar va trebui sa lupte pe viata si pe moarte n-o sa vina gratuit. Pe mine m-a impresionat puterea croatilor aseara. Ce ambitie or sa aiba aia acuma in finala, mama mama poate le trage scaunul de sub cur francezilor precum Portugalia acum doi ani.

Anyway, un lucru e sigur. IT'S NOT COMING HOME !!! haiosi englezoii vor sa ajunga in finala cu un sut pe poarta in 120 de minute.

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.418
    Putere Rep
    10

Implicit

Daca intra sutul ala al belgienilor, cand era 0-0, hmm, ce meci ar fi fost. Bun portarul intunecatilor.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de divo Vezi post
    …P.S. Daca stii vreun loc fain unde se vizioneaza finala in zona, da si tu de stire!
    ...care zona? Zagreb?
    Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    ... Aroganti francezii ca intotdeauna. N-au invatat nimic. Sper ca Deschamp si jucatorii sa gandeasca realist.
    ...de ani! ...ma straduiesc si io cu sorin!

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    ... Pe mine m-a impresionat puterea croatilor aseara. Ce ambitie or sa aiba aia acuma in finala, mama mama poate le trage scaunul de sub cur francezilor precum Portugalia acum doi ani.
    ...pai nu spusei! ...aghiasma da puteri nebanuite!

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Daca intra sutul ala al belgienilor, cand era 0-0, hmm, ce meci ar fi fost. Bun portarul intunecatilor.
    Bai! ...la ce televizor te uiti? ...aici se joaca fotbal! ...nu hochei!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Asa cum ma asteptam Belgia i-a dilit pe englezi!

Maine! …Hai Croatia!

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.656
    Putere Rep
    10

Implicit

Asa cum ma asteptam Belgia i-a dilit pe englezi!

Maine! …Hai Croatia!
    Daca vor castiga Croatii, imi trimit un premiu! Au fost favoritii mei de la bun inceput, asa ca...il merit!

Unde puteti vedea meciul in Los Angeles daca tineti cu Croatia:

St. Anthony Croatian Catholic Church
    712 N Grand Ave, Los Angeles, California 90012

si

Croatian American Club
    631 W 9th St, San Pedro, CA 90731

Smile…It confuses people..!!

Pagina 10 din 13 PrimulPrimul ... 89101112 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente