Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 9 din 13 PrimulPrimul ... 7891011 ... UltimulUltimul
Rezultate 81 la 90 din 121

Subiect: World Cup - Russia 2018

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.033
    Putere Rep
    31

Implicit

Citat Postat în original de divo Vezi post
    Moamaaaa ce meci Belgia-Japonia!

Nah Jiji, ce sa mai zici? Daca si Belgia se screme cu Japonia...probabil ca Romania ar fi castigat finala! )
    Belgienii i-au privit de sus pe japonezi si erau sa se arda. Cand a intrat morcovul fara lubrifiant, au pus osul la treaba si au dat 3 in 25 de minute. Au avut putin noroc ca au dat primul gol repede.

Pt cunoscatori: Populatia Romaniei e pe cale sa se dubleze. A iesit Borcica din puscarie.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.344
    Putere Rep
    41

Implicit

Surprizele au continuat!
    1- nu ca Japonia a pirerdut, ci ca a condus neasteptat cu 2-0 si n-au reusit sa pastreze scorul!
    2- Anglia nu a reusit sa inscrie gol din actiune dar, norocosi au castgat la 11m!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.033
    Putere Rep
    31

Implicit

Azi avem doua sferturi tari. Francezii deja sunt cu sufletul la gura inca dis de dimineata, toata lumea pleaca acasa mai devreme zici ca-i sarbatoare.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.344
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Azi avem doua sferturi tari. Francezii deja sunt cu sufletul la gura inca dis de dimineata, toata lumea pleaca acasa mai devreme zici ca-i sarbatoare.
    ...au avut si de ce!
    p.s. Brazilia singura echipa sud Americana ramasa in cursa! ...sa vedem pana cand!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.033
    Putere Rep
    31

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...au avut si de ce!
    p.s. Brazilia singura echipa sud Americana ramasa in cursa! ...sa vedem pana cand!
    Pff sa-i vezi dupa ..claxoane si steaguri pe geam zici ca au castigat cupa mondiala deja. In fine, bravo lor, intr-un fel m-am intristat ca niciodata ca n-a jucat si Romania sa claxonez si eu si sa flutur steagul. Poate data viitoare.

Brazilienii se opresc aici. Inca de cand a inceput competitia parca am avut premonitia asta ca Belgia va juca cu si o va bate pe Brazilia. Mai departe Franta - Belgia nu mai stiu. Francezii arata mult mai bine decat cum au inceput competitia si e posibil orice.

Ps. Pana acum nu am zbarcit-o chiar asa rau cu pronosticurile huh? Spania si Portugalia.. cine se astepta?

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.033
    Putere Rep
    31

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post

Brazilienii se opresc aici. Inca de cand a inceput competitia parca am avut premonitia asta ca Belgia va juca cu si o va bate pe Brazilia. Mai departe Franta - Belgia nu mai stiu. Francezii arata mult mai bine decat cum au inceput competitia si e posibil
    Et voila comme ça c'est fait. am zis asta mai sus la 1-0 si ma asteptam la mai mult de la Brazilia. Tot Europa e fruncea la sportul rege! N-aud nici un zumzet de tzantzar prin cartier. La golul doi al Japoniei cu Belgia era petrecere. Bag seama ca o au in cur original cu Belgia. Mai ales acum. Si ..v-am zis io!

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.344
    Putere Rep
    41

Implicit

Croatia, victorie meritata!
    ...parerea mea e ca Rusia (ca si Brazilia) cand s-au vazut incoltiti au jucat la prelungiri si eventual 11m!
    ...dar au luat-o'n barba!

p.s. prevad Croatia in finala! ...si mai vedem!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.404
    Putere Rep
    10

Implicit

World Cup is an European business now. Nici nu-mi amintesc o alta editie in care toate 4 semifinalistele au fost din Europa. Croatii au avut bulan de 2 ori la rand la 11 metri, a treia oara (daca va mai fi), teoria probabilitatilor isi va spune cuvantul.

Greu de dat cu pronosticu' in Franta vs. Belgia, dar parca-i vad mai "flamanzi" pe belgieni.

PS. Pana la urma invadeaza Vladimir si ai lui Croatia, sau nu?

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.344
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Greu de dat cu pronosticu' in Franta vs. Belgia, dar parca-i vad mai "flamanzi" pe belgieni.
    Lukaku e dat dracu'! ...sansa de avansare (fie pt F sau B) in finala depinde de aparare!

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    PS. Pana la urma invadeaza Vladimir si ai lui Croatia, sau nu?
    Bre! ce intrebare ie asta? ...pai n-are cum sa ocoleasca "scutul" de la Deveselu!

p.s. Cat de obiectiv as vrea sa fiu, ...ii vad pe Croati in finala!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.033
    Putere Rep
    31

Implicit

Nu a mai impresionat cu nimic Croatia de cand a batut pe Argentina. Sa fim sinceri cred ca i-am supra-evaluat. Daca trec de Anglia si sper sa o faca (tot la 11 metri ), apoi sunt aperitiv o finala mai usoara decat visau pt oricare dintre Franta si Belgia.

Bill Watterson

Pagina 9 din 13 PrimulPrimul ... 7891011 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •