Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 13 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 121

Subiect: World Cup - Russia 2018

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.132
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    Ce se intampla domn'le cu nemtii? A iesplodat America cu victoria Mexicului!

Urmeaza alt meci interesant! Jiji esti pregatit cu ceva morcovi?
    Au mancat pamantul mexicanii fratilor, daca nu se precipitau asa mult la finalizare, puteau castiga chiar mai clar.
    Nu are cum sa nu-ti trezeasca admiratia unele echipe cand vezi atata ambitie, determinare si spirit de sacrificiu.
    Pai cum au pus osul Mexic, Islanda, Serbia si altele, n-o sa vedem in viata vietilor la echipa Romaniei. Pentru ei e cea mai mare mandrie sa joace pt echipa nationala. O mentalitate straina de societatea romaneasca din ultimii 20 de ani.
    Cred ca e suparat Fidelu', dar n-are de ce.

Pisoaie, n-am nici-o emotie. Bineinteles ca tin cu Elvetia, cred ca si astia or sa manance pamantul. Posibil sa ia 3 dar vor alerga cat pot. Sper sa fie un meci bun. E frumos sa privesti fara emotii si sa ne dam cu parerea ca niste microbisti ce suntem.

Ps. Pana una alta, Elvetia tre sa-i multumeasca lui Ovidiu Hatzegan, ca el i-a dus la cupa mondiala cu un 11m si o eliminare GRATUITE.
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 17.06.2018 la 12:58.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Bra-Elv 1-1!
    Nu stiu daca tre sa consider o surpriza, cert este ca si prea multa "tehnica individuala" dauneaza unui rezultat scontat chiar si pe piata pariurilor!

...Mesi=Neymar ...esec! ...ramane de vazut!

P.S. ...asa cum am remarcat in ultimile CM-uri, toti jucatorii "de pretutindeni" incearca sa prinda un "cozonac" in EU! ...iar cei din EU se multumesc cu ce au!
    P.S.2 ...US este si o sa fie o piata deschisa oportunitatilor!

P.S.3 ...Happy Fhather's Day! pentru toti taticii!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.132
    Putere Rep
    32

Implicit

Elvetia a luptat, s-a aparat bine, au un portar serios ..bravo lor dar nu e o echipa foarte buna. Brazilia mi se pare ca a dezamagit. Mingicari, cocalari, Neymari (ai vazut ce frumos e cu coada aia de cal blonda pe frunte? - mai ca m-a excitat cand l-am vazut). Nu e de ajuns talent fara munca (Neymar a stat vreo doua luni prin Brazilia accidentat cu orgii pe iahturi) si imi pare bine sa vad cum toti "talentatii" primesc cate o galeata de apa rece pe ochi de la outsideri. De la baieti muncitori.
    Mi se pare mai degraba asta o surpriza decat Argentina- Islanda. Exista atata ignoranta in jurul echipei Islandei de nu-ti vine sa crezi. Citesc in presa din Romania si nu numai o caracterizare de "echipa modesta".
    Haida-deh! Pai sa vedem cum s-au calificat la campionatul european. Nu mai retin dar stiu ca am fost impresionat la vremea aia. Apoi cum s-au descurcat la campionatul european. Au iesit din grupa fara probleme pana au dat de Franta si aia au prins o zi de gratie.
    Sa vedem cum s-au calificat la mondiale din grupa cu: Olanda, Croatia, Turcia. Din ce retin au terminat grupa pe primul loc. Au batut Olanda parca de doua ori odata cu 3-0!! Au batut Turcia cu 2-0 si parca un egal. Cu Croatia nu mai stiu. Se califica Romania vreodata din grupa asta pe primul loc? Nici cu "generatia de aur" nu aveam mari sanse.
    Pai asta e echipa modesta? Modesta pt minti inapoiate de acum 30 de ani. Baietii aia joaca impreuna de la juniori de la 10 ani. Nu au super staruri, dar e o echipa ati vazut cum se gasesc pe teren cu ochii inchisi. Da-le alora un marcator ca Ronaldo si mai vezi ce e de facut.

Apoi Germania-Mexic, hmm surpriza si nu chiar. Surpriza inainte de meci nu dupa ce a inceput. Totusi mi-au parut fara experienta, isi vor arde motoarele repede ca se precipita si-si pierd energia si claritatea in fatza portii. Spania de ex ii demoleaza. Faza golului a fost de manual nimic de zis.

E cool, imi place pana acum.

Merci Pisoi, Happy Father's Day si tie!
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 17.06.2018 la 16:55.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.247
    Putere Rep
    40

Implicit

Gigi nu a fost nici o surpriza. ziarele si mediile au fost preocupate mai mult de cazare ,decat de jucatorii selectionati sau de tactica aleasa la primul meci.
    altceva nu mai auzeai decat ca echipa este cazata intr-un hotel saracacios si ca trebuie sa fie tari sufleteste ca sa treaca de perioada asta.
    au fost lisiti de concentrare si seriozitate. li s-a urcat bunastarea la cap.

citez un comentariu publicat referitor la hotel;

" Fürchterlich! Vor allem die Umgebung, aber auch das Hotel sind schrecklich. Wenn man sich die Fotos mal genauer ansieht, merkt man, dass da auch nicht mehr viel nach kommt. Bestes Beispiel ist der Pool. Die Heizkörper... keine Fußbodenheizung? Das ist ein überdachtes blaues Loch mit Wasser drin. "

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.465
    Putere Rep
    10

Implicit

Ba baieti, trebuie sa fiti mandri de echipa nationala de fotbal a Romaniei, cea mai buna aparare posibila, nu au luat gol la World Cup de douj' de ani.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.132
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    ..li s-a urcat bunastarea la cap.

citez un comentariu publicat referitor la hotel..
    Fidele, nu inteleg germana nici 2%, dar iti dau dreptate. S-a vazut cu ochiul liber ca au burtile prea satisfacute. Asta e, schimbati generatia. Asa e de cand lumea. A castigat si Suedia si se cam complica treaba. Daca nu bateti pe Suedia, e maro situatia.

Sorine, stii cum se spune. Nu conteaza ca pierzi, mai important e sa participi.

Si in fine, pt cine nu stie, singurul fotbalist din Liga 1 prezent la cupa mondiala, a debutat azi. Portarul lui Dinamo si portarul nationalei Panama, Jaime Penedo!
    A facut o prima repriza exceptionala, dar a primit pan' la urma 3. Cu asa zob de echipa..
    Fruntea sus Jaime! Si nu uita:
    Cei ceeeee suuunt dinamoooovisti / Niciooodaaaata nu sunt tristi!
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 18.06.2018 la 12:33.

Bill Watterson

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.665
    Putere Rep
    10

Implicit

Suntem intr-o scurta vacanța in Mexic si mi-am dat seama ca au marcat mexicanii când s-a întâmplat un mic “cutremur” ))))))
    Vad ca Serbia a jucat bine, Croații sunt ok si ei, elvețieni lu’ JIJI sunt in top, totul e ok deci. Dar totuși sa nu uitam ce a zis Gary Lineker:

Football is a simple game. Twenty-two men chase a ball for 90 minutes and at the end, the Germans always win!”

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.247
    Putere Rep
    40

Implicit

aseara m-am uitat la Anglia-Tunisia. englejii au avut de la inceput cateva ocazii frumoase,dar au ratat cu iscusinta caracteristica anglosaxonilor.
    pina la urma i s-a facut mila nevestei de mine cand a vazut cum sufar la atita neindeminare. ma intrebat cu cine tii tu de fapt? pai cu englejii , ca de ani de zile s-au facut de rusine cu exactitatea unui ceas elvetian.
    pai atunci sa nu iti faci probleme ca o sa castige.
    nici nu a terminat bine de spus ca a cazut mingea pe capul lui Kane si a intrat in poarta. deabia atunci mi-am dat seama ca am un dusman in casa.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de divo Vezi post
    Suntem intr-o scurta vacanța in Mexic si mi-am dat seama ca au marcat mexicanii când s-a întâmplat un mic “cutremur” ))))))
    Ieri a fost cutremur in Japonia! Azi dimineata a fost o replica in Rusia! Japonia-Columbia 2-1!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.132
    Putere Rep
    32

Implicit

Eu am crezut ca echipa Poloniei este o echipa foarte buna.
    Ne-au dat 3-0 la Bucuresti si 3-1 la Varsovia.
    Aseara dupa ce au pierdut 2-1 cu Senegal, am inteles defapt realitatea. Aia sunt o echipa medie iar nationala Romaniei, o varza calita cu shoric si mamaliga.

Bill Watterson

Pagina 3 din 13 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •