Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 11 din 13 PrimulPrimul ... 910111213 UltimulUltimul
Rezultate 101 la 110 din 121

Subiect: World Cup - Russia 2018

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.216
    Putere Rep
    32

Implicit

Bai, Biserica e pentru rugaciune nu pentru vizionat meciuri!
    Sunteti gata?
    Croatia tre sa dea un gol in prima repriza ca sa deschida meciul, altfel daca da Franta prima ..nu le ramane decat sa aplice metoda PUSH (pray until something happens).
    Bericioaicele si sampania la rece, asteptam niste prieteni pe la noi, plozii echipati in echipamentul frantei..
    Hai Franta!!! Io zic 3-2.

Ps. A trebuit sa umblu la rezerva de Duvel ca nu am gasit la 3 supermarket-uri. Cred ca sunt shucariti si au zis belgienii ..nu va mai dam bah nici o bere! Gigi e collateral damage.
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 15.07.2018 la 08:58.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.299
    Putere Rep
    40

Smile

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Nu a mai impresionat cu nimic Croatia de cand a batut pe Argentina. Sa fim sinceri cred ca i-am supra-evaluat. Daca trec de Anglia si sper sa o faca (tot la 11 metri ), apoi sunt aperitiv o finala mai usoara decat visau pt oricare dintre Franta si Belgia.
    am spus de la inceput ca imi place echipa franceza,sper sa nu ii subaprecieze pe croati.

distractie placuta Gigi.

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.666
    Putere Rep
    10

Implicit

Oare numa’ mie mi se pare dar pare sa fie mai mult de 11 jucatori francezi pe teren? :D

3-1 pentru francezi...((
    Ultima modificare făcută de divo; 15.07.2018 la 11:19.

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.299
    Putere Rep
    40

Implicit

a fost un meci frumos cu multe goluri.
    felicitari Gigi ati castigat pe merit ! cred ca afost unul din campionaltele mondiale cele mai bine organizate.
    cine s-a asteptat sa vada saracie si mizerie a fost dezamagit. rusii sunt un popor prietenos si cultivat.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Cocosii au jucat la "ciupeala" si le-a mers!
    Parerea mea! Croatii au jucat mult mai bine dar au cazut in plasa strategiei frantujilor!
    Dar asta e! ...fotbalul se joaca pe goluri!
    Acum unii plang de bucurie si altii de regret! Foarte bine se putea si invers! ...pana si cerul plange!

Felicitari Croatiei pentru performanta si pentru meciurile frumoase cu care ne-au incantate/delectat la acest WC.

p.s. ...golul al2lea al Croatiei a fost cel mai frumos gol ever!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.333
    Putere Rep
    30

Implicit

Si uite asa o echipa africana ajunge campioana a lumii la fotbal. Bravo Africa!
    Despite that it is written on the signpost "Do not pick-up the flowers" it is useless against the wind that does not know to read. (Hindu Poem)

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de christianT Vezi post
    Si uite asa o echipa africana ajunge campioana a lumii la fotbal. Bravo Africa!
    ...m-am temut sa fac o astfel de remarca!

p.s. ...sincer as fi vrut sa vad o finala Nigeria-Japonia!
    Ultima modificare făcută de Pisoi; 15.07.2018 la 13:55.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.216
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    a fost un meci frumos cu multe goluri.
    felicitari Gigi ati castigat pe merit ! cred ca afost unul din campionaltele mondiale cele mai bine organizate.
    cine s-a asat sa vada saracie si mizerie a fost dezamagit. rusii sunt un popor prietenos si cultivat.
    Ne-am simtit bine a fost ok. Am bagat si o miutza in curte la pauza, facut diferenta- fecioru a fost boss.
    Nu pot sa mint, toata planeta a tinut cu Croatia si la fel tineam si eu daca nu ma francezizam. La primul goal al croatilor am sarit din instinct m-am rusinat apoi.
    Dar e vorba de valoare. Croatia a si cedat fizic in repriza a doua, era de asteptat.. pacat ca inima nu tine mereu loc de muschi.

Peste un an incepe si pruncul meu fotbalul in sat la 4 ani. Nationala frantei e colorata pt ca da o sansa oricarui om sa ajunga sus. Iar asta e un lucru exceptional.
    Din ce am inteles, sistemul de selectie e pe valoare de mici nu pe relatii si bani. Multe de spus. Aici daca plodul joaca in sat si e talentat, suna antrenorul mai sus sa vina sa-l vada si il monitorizeaza 1 an la varsta frageda. Asa ajung copiii africani la echipa nationala. La un moment dat tre sa faci o alegere, ori fotbal ori scoala.
    E normal. Emigrantii aleg fotbal, bastinasii scoala ..e greu sa alergi cu stomacul plin. De aia au echipa plina de culoare.

In orice caz. Bravo Franta si Bravo Croatia!!!!!

Russia si Putin ...niste comunisti prosti. Bine ca exista America si vestul Europei altel nu stiam cum arata lumina soarelui.
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 15.07.2018 la 17:34.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Adevarul e ca nu culoarea jucatorilor conteaza ci dedicatia lor pentru tara care o reprezinta!
    Prestigiul si mandria valorilor bastinase considerate cu renume royal dispare pe timp ce trece!
    In viitorul apropiat poate si RO sa considere adoptarea unei strategii asemanatoare de lunga durata in orice domeniu!

Felicitari si Rusiei pentru excelenta organizare al WC 2018!

p.s. ...ce m-a impresionat cel mai mult:
    Toate stadioanele super moderne!
    Securitatea in general!
    Transmisiunile TV in general, care au acoperit (in detail) reluarile in totalitate!

p.s.2 ...Bine ca la noi FOX a transmis toate meciurile ...ca daca era NBC, probabil eram nevoit sa-mi iau alte TVuri!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.216
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    Adevarul e ca nu culoarea jucatorilor conteaza ci dedicatia lor pentru tara care o reprezinta!

In viitorul apropiat poate si RO sa considere adoptarea unei strategii asemanatoare de lunga durata in orice domeniu!
    Pisoias ai pus punctul pe i. E vorba de felul in care ii creste societatea. Eu am inceput sa tin cu Franta intr-o dimineata cand l-am dus pe fimiu la cresa. Femeile alea erau vopsite in obraji steagul Frantei, era zi de meci.
    Cu cat ma interesez si inteleg mai mult sistemul, cum isi cauta si cresc talentele, cred ca ii vor prinde din urma pe ceilalti cu 4 stele pe emblema. De la 12 ani ii naturalizeaza daca sunt buni si nu au cetatenia. Daca sunt foarte saraci ii iau la cluburi si le dau casa si masa.
    Cu timpul o sa vedem tot mai multi emigranti in nationale. Copii sarmani care inca bat mingea pe maidan, nu stau cu nasul in tablete si telefoane si cand dorm. Spania si Germania vor incepe reconstructia, Italia si Olanda au inceput deja.

Romania nu o sa naturalizeze niciodata pe nimeni cel putin cat mai traiesc eu. Noi romanii suntem prea buni, prea talentati, prea albi, prea smecheri, prea spalati, prea destepti, cum sa bagam noi un strain in echipa nationala? Noi radem de aia ca sunt negri si doar ne uitam la tv cum ei castiga cupa mondiala ..

un fragment..

Dar de ce Franţa şi Belgia au ajuns două selecţionate de jucători a căror origini sunt departe de Paris şi Bruxelles? Orice explicaţie a vreunui sociolog sau om politic păleşte în faţa poveştii unuia dintre cei care s-au aflat pe teren în această seară. “...Mama amestecase laptele cu apă. Nu aveam suficienţi bani ca să ne ţină laptele toată săptămâna. Eram faliţi. Primul lucru la care am renunţat a fost cablul TV. Gata cu meciurile la televizor! Mă întorceam acasă şi nu aveam lumină. Voiam să fac o baie, dar nu aveam apă caldă. Finalmente, mi-am luat inima în dinţi şi i-am zis: “Mamă, toate astea o să se schimbe! O să joc fotbal pentru Anderlecht”. Aveam 6 ani. Nu jucam FIFA, pentru că nu ne permiteam Playstation. Fiecare meci pe care îl jucam era o finală. Încercam să rup mingea în două când şutam. Încercam să îmi “omor” fiecare adversar. Jucam cu atâta furie din mai multe motive… Din cauza şobolanilor care alergau la noi în apartament, din cauză că nu mă puteam uita la fotbal, din cauză modului în care mă priveau ceilalţi părinţi”, sunt fragmente din povestea lui Romelu Lukaku, din theplayerstribune.com, spusă înainte de turneul final.

Atunci când părinţii nu-şi permit să-i cumpere copilului un Playstation, acesta descoperă bucuria în jocul cu mingea, atunci când durerea psihică este experimentată zilnic, durerea fizică de la antrenamente nu mai contează, iar când reuşita este singura variană, copilul sărac ajunge idolul celui bogat.

Bill Watterson

Pagina 11 din 13 PrimulPrimul ... 910111213 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •