Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 27 din 30 PrimulPrimul ... 172526272829 ... UltimulUltimul
Rezultate 261 la 270 din 296

Subiect: Donald Trump, al 45-lea presedinte al Americii - bune si rele (continuare)

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.456
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    https://www.msn.com/en-gb/news/uknew...cid=spartanntp
    Fair enough. Nici UK-ul n-o mai fi ce era odata dar tot n-are Trumpi fata de venit pe aici.
    Cred ca n-o sa poata Donald dormi ca nu e invitat la masa. Eu cred ca UK are mai multa nevoie de US, decat invers, mai ales ca UE-ul om sa-i cam tina la distanta.
    Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Bre Shogule, dar mai ies bre britzii o data? Ca de cand se screm ne doare capul. Sunt penibili si par ca habar n-au ce vor.
    N-au timp sa iasa, de grija lui Donald, ca invadatorii cu turbane sunt ok pentru ei.
    Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    bine ai revenit Sorin.
    Multam, Fidele!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.122
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post

Gigi am vazut golul lui Felix Magath in 1983.
    meciul s-a terminat 1-0 pentru Hamburg. italienii au luptat ca niste lei ,dar nu au reusit sa influenteze rezultatul.
    Magath a fost antrenor si la Bayern dar nu s-a inteles cu conducerea si a plecat dupa trei sezoane.
    Iar cateva luni mai tarziu..

https://www.uefa.com/uefachampionsle...962/index.html

https://www.uefa.com/uefachampionsle...963/index.html

Daca nu era Liverpool cu Ian Rush asa formidabila in sezonul ala, aveam si noi o cupa.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.122
    Putere Rep
    32

Implicit

Ati vazut ca "Sleepy Joe" cum ii zice Donald , si-a anuntat candidatura? https://www.realclearpolitics.com/vi..._at_stake.html

Deja imi pare ca se bazeaza pe aceeasi campanie falimentara ca a babei. Si anume, pe denigrarea oponentului. In fine e doar inceputul si o sa fie interesant asta e sigur. Nu pariez pe Biden dar eu personal cred ca are sanse. Mie imi place de el, eu pe el l-am vrut la vremea aia nu pe african. In orice caz, vine momentul adevarului. Daca Donald iese iar, ciocul mic toata lumea. Nu a fost greseala, nu au fost rusii, ci ceea ce vor oamenii.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.456
    Putere Rep
    10

Implicit

Ati vazut ca "Sleepy Joe" cum ii zice Donald , si-a anuntat candidatura? https://www.realclearpolitics.com/vi..._at_stake.html
    I-o da Donald mai ceva de cum i-a dat-o cotoroantei

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.632
    Putere Rep
    23

Implicit

Bre Shogule, dar mai ies bre britzii o data? Ca de cand se screm ne doare capul. Sunt penibili si par ca habar n-au ce vor.
    Au mintit de au inghetat apele inaintea referendum-ului si acum nu mai are nimeni curajul sa spuna adevarul, ca nu se pot dezlipi usor si fara dureri, ca sunt indisolubil legati de Europa, ca nu exista niste viitoare beneficii magice, ca nu o vor duce mai bine, ca nu vor fi mai puternici ci mai slabi. Eu personal am si renuntat sa mai urmaresc atent subiectul ca numai ma enervam dar oricum de doua luni sunt rezident permanent si de la anul cetatean britanic ca deh, e obligatoriu la unele joburi.
    Penibil e bine zis. Am crezut ca am scapat de policienii de comedie tragica din Romania si am dat aici peste alte mangafale.

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Cred ca n-o sa poata Donald dormi ca nu e invitat la masa. Eu cred ca UK are mai multa nevoie de US, decat invers, mai ales ca UE-ul om sa-i cam tina la distanta.

N-au timp sa iasa, de grija lui Donald, ca invadatorii cu turbane sunt ok pentru ei.

Ei as, el doarme bine si daca nu-i da Melamina putza, n-are treaba. Toata lumea are nevoie de toata lumea in ziua de azi dar Doamne fereste sa recunoasca cineva. In niciun caz britanicii.

Cu turbanarii sunt de accord, aia nu-I deranjeaza in nicio pozitie, ii f**e grija de cetatenii EU. Stai ca de-abia acu' incep sa simta gustul amar ca astia nu mai vin incoace si le incurca toate socotelile si asta e doar inceputul.
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.122
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    Au mintit de au inghetat apele inaintea referendum-ului si acum nu mai are nimeni curajul sa spuna adevarul, ca nu se pot dezlipi usor si fara dureri, ca sunt indisolubil legati de Europa, ca nu exista niste viitoare beneficii magice, ca nu o vor duce mai bine, ca nu vor fi mai puternici ci mai slabi. Eu personal am si renuntat sa mai urmaresc atent subiectul ca numai ma enervam dar oricum de doua luni sunt rezident permanent si de la anul cetatean britanic ca deh, e obligatoriu la unele joburi.
    Lasa ca e bine! Regretul, suferinta, inobileaza si curata sufletul. Mi-ar placea sa vada cum e cativa ani si apoi sa inceapa procesul de re-aderare
    Au votat ca vacile cu ochii inchisi, se credeau vreo Elvetia ei. Si pana si astia daca isi baga frontalierii picioarele o saptamana, inchide buticul complet. Ca si aici a fost referendum in 2014 si au votat cu picioarele impotriva muncitorilor straini. Ce vorbesti, s-au cam facut ca nici n-a existat vreun referendum. Pt joburi esti obligat sa postezi postul doua saptamani intern in Elvetia, abia apoi poti sa aduci de afara daca nu ai nici un candidat. Pt joburi ca mine si ca tine, trec doua saptamani si nu primesc macar o aplicatie. Da drumul la valva, primesc 50 intr-o zi.

Felicitari pt rezidenta si proxima cetatenie. Bun de avut nu se stie niciodata. Poate se deschid noi oportunitati ca cetatean cu brexitul asta, deschizi o afacere, aduci din aia cu turbane sa dea cu sapa. Romania e oricum ultima banca randul de la geam. Pana la pensie nu prea ai ce cauta daca nu ai vreun drum aparte deja creat.

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.456
    Putere Rep
    10

Implicit

Romania e oricum ultima banca randul de la geam. Pana la pensie nu prea ai ce cauta daca nu ai vreun drum aparte deja creat.
    Damn it, pe mine ma mananca talpile, nu mai am rabdare pana la pensie.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.122
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Damn it, pe mine ma mananca talpile, nu mai am rabdare pana la pensie.
    La pensie e altceva boss, daca esti asigurat cu un venit decent si ai o casutza gata te doare la basca! In Romanica inca traiesti boier bibescu cu un venit cu care in alte parti nu poti supravietui. Chiar sa iti permiti o clinica privata daca ai o problema de exemplu. Ce poti face in America cu un 1,200 pe luna de exemplu? Nimic. Trebuie sa munceasca omul simplu pana pica. La Romanica iesi o data la doua saptamani sa-ti umpli cămara si in rest stai low profile departe de rautati si prostime cu gratarelul tau, cercul restrans, etc. Eu asa simt si asa as face.

Dar altfel stii bine ca nu prea auzi nicio veste buna de pe acolo. Sa te duci sa dai din coate sa te lupti sa te enervezi, sa te lovesti de cate una fauna bastinasa cu mentalitate de evul mediu, sa-ti plesneasca venele de mediul ala politic infect toti dupa furat si capatuit si nu se va schimba niciodata asta, mi-am pierdut speranta, pentru ce? Sa merg intr-un spital de stat cu o problema si sa plec cu stafilococul auriu la mine. Sa-mi risc viata pe drumurile alea nationale cu toti berbecii fara de educatie rutiera si minima constiinta. Nu, merci.

Desigur cazuri si cazuri, cine are posibilitate de un job linistit, bine platit, o afacere, un drum mai batatorit, o relatie, o chestie se poate oricand. Nu exista one size fits all. Daca nu as avea variante mai bune, m-as duce ..pun o piele de urs pe mine sa tina la tavaleala si ii dai inainte n-ai incotro. Dar vorbesc de Shogunelu, e satul el de cate ori a incercat. Si daca are variante mai bune, cel putin pt moment..
    Oricum s-au marit salariile si in Romania, cel putin in Bucuresti nu mai mira pe nimeni un salariu de 1,500 -2,000 euro. Mai ales in contextul in care au plecat toti din tara si forta de munca de calitate este tot mai putina. Companiile sunt obligate sa ofere salarii bune si tot felul de beneficii sa atraga talent si calitate umana buna. De asta poate fi profitat.

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.456
    Putere Rep
    10

Implicit

La pensie e altceva boss...
    Cred ca m-am exprimat neclar. N-am vrut sa spun ca abia astept sa treaca timpul sa ajung la pensie (mai am ceva ani), nu ma grabesc sa bag ani repede la kilometraj, voiam de fapt sa spun ca m-as intoarce inainte de pensie, cat mai repede, daca rezolv ceva sa produc cat de cat, minimul necesar.

Data înscrierii
    19.07.2008
    Locație
    Banat
    Posturi
    164
    Putere Rep
    13

Implicit

minimul necesar

Termenul asta difera foarte mult de la om la om, minimul necesar aici e mult de discutat, se poate discuta mult si ce e aia trai decent in Romania. Sau in SUA.

Pagina 27 din 30 PrimulPrimul ... 172526272829 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •