Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 24 din 32 PrimulPrimul ... 142223242526 ... UltimulUltimul
Rezultate 231 la 240 din 320

Subiect: Donald Trump, al 45-lea presedinte al Americii - bune si rele (continuare)

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.247
    Putere Rep
    40

Implicit

https://www.express.co.uk/news/world...a-kerch-strait

noroc ca Angela este cumpatata,dupa mintea de gaina a lui Pence eram de mult praf si cenusa.
    americanii se fac ca uita razboiul din Vietnam. poporul vietnamez i-a gonit din tara cu picioare in fund si cu bete de bambus.
    nu este bine sa iti subapreciezi adversarul.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.393
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    americanii se fac ca uita razboiul din Vietnam. poporul vietnamez i-a gonit din tara cu picioare in fund si cu bete de bambus.
    nu este bine sa iti subapreciezi adversarul.
    mă nene, ești prost informat. ‘ricanii n-au fostără în război cu ciuciungheții. deci logic, nu aveau cum să piardă... la fel cum n-au pierdut nici în Korea...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.393
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de toni41 Vezi post
    Aramis, ratoiul o fi mai batran dar are o inima tanara
    iaca nene toni ce mare dreptate ai avut...https://www.yahoo.com/news/trump-wat...162128671.html
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.465
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    cu riscul să mă baneze Divo...
    .............
    Ultima modificare făcută de divo; 10.03.2019 la 15:39. Motiv: Bumti, bumti,bumti!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.393
    Putere Rep
    35

Implicit

Bla bla bla!
    Ultima modificare făcută de divo; 10.03.2019 la 15:39. Motiv: FOCUS, people!
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    942
    Putere Rep
    13

Implicit

Fidele, cum se traduce "Hitzkopfe"?! Ce iluzie au baietii astia de impartit, oare?!

Pacat ca lasam resturi pe aici...

mumia nu e Clinton??

jiji, imi pare rau de iepuras. am auzit ca sunt manipulati genetic, cu perioada de expirare:-( ca sa stimuleze vânzările. Daca iepurii ar fi facut infarct in loc sa fuga, nu mai existau astazi...

Democratilor le chioraie matzele, oare o sa fie Trump destul de iute?!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.133
    Putere Rep
    32

Implicit

Nu va mai certati oameni buni ca nu se merita. Nu v-ati facut nici un rau unul altuia personal deci pt ce? Va asigur eu ca baba si Donald nu dau 2 centi pe niciunul dintre voi. E pacat, viata e prea scurta si vorbele urate dor. Ati vazut si voi cum e, azi esti maine nu se stie ..apoi va pare rau. E ok sa avem pareri diferite, e ok sa ne dam la gioale sa ne luam chiar si peste picior, dar va rog eu nu lasati sa devina serios. Va dau exemplu eu cu Shogunelu. Stiti povestea mi-a picat rau la vreme aia vorbele lui. Nu ii port pica, nu a inteles prin ce am trecut in momentele alea. Se intampla fiecare le stie pe ale lui. Mi-a trecut si am inceput sa vb cu cu el pe forum din nou. O sa afle acum si de ce nu i-am raspuns la mesajul de Paste dupa aceea. Pt ca nu si-a asumat nici o greseala.

Mersi nea Tonita. Ai dreptate, am citit si rascercetat de ce pot muri iepurii subit. Am cercetat prea tarziu ca un ignorant idiot veritabil. Se intampla dar foarte rar, nu e de la sperietura cazul asta, plus ca au fost in aceeasi situatie de 9 luni nu a fost ceva nou. Si n-a tabarat vreun pitbull pe ei. Si nu cred ca a venit vreo pisica gramada pe cusca lor noaptea ca un tigru. Stii cum e la cald e usor sa dai vina pe tot ce intalnesti. Cand aprofundezi iti dai seama ca de fapt e vina ta. E vina numai a mea, eu i-am crescut, eu i-am omorat. Vorbesc la plural ca am sapat inca o groapa la doua zile. Oricum zice ca un foarte mare procentaj din iepuri ce au stabilit o conectie impreuna, daca moare unul se duce si celalalt in cateva zile de tristete. Si nici nu accepta alt iepure langa ei. (Noi omenirea mai avem multe de invatat chiar si de la animale). Cam singura lor sansa e sa-i duci la veterinar sa fie hraniti cu seringa cateva zile. Al meu al doilea a doua zi a mancat f putin ..am zis ca e trist dar isi revine. A treia zi nu s-a atins de nimic si a gasit-o nevasta-mea moarta si pe iepuroaica. La iepuri daca nu mananca o zi e ca la noi o saptamana aveam sa aflu pe urma. Dar oricum banuiesc ca nici in materie de sanatate nu era in forma buna ca amandoi au mancat la fel. Ma doare cel mai mult si ma invinovatesc ca nu m-am educat cum trebuie in prealabil despre cum trebuie avut grija de ei. Aviz amatorilor. Au un sistem digestiv foarte sensibil si blocaj intestinal e de vina pt un sfert din morti. Le-am dat cereale toata iarna la discretie pe langa fan si apa. Gresit, cereale doar cu masura in functie de greutate. Au inceput sa faca caca mai tare in ultimele saptamani si peste tot prin cusca desi altadata faceau doar la olita lor si faceau normal. Am zis ca e ok se incalzeste creste iarba si ii scot mai des afara, o saptamana a fost vacanta copiilor si mi-am luat concediu i-am scos in tzarc in fiecare zi. Nu prea se atingeau de bruma de iarba. N-am bagat de seama. Prea ocupat cu viata ordinara am zis ca merge si asa, am fost ruman. Si mi-am desavarsit opera Duminica cand am fost la o plimbare cu familia in padure si cat timp ei isi mancau snack-ul pe o banca, am zarit un copac ce avea o iarba bestial de aratoasa de jur imprejur. Am cules o mana babana am umplut buzunarul la geaca gandind ..mama ce ar manca iepurii mei iarba asta. Si asa a fost au lins-o. Dar zice ca au probleme daca le schimbi dieta brusc, aflu tot pe urma cand ma informez. Si cred ca mana aia de iarba cruda nu a avut putere sa mai impinga cerealele din intestinele lor. Zic si eu, ma dau veterinar acum. Dar cert e ca ce le-am facut le-am facut-o cu mana mea si merit ce simt :(. Sau poate a avut pesticide, dar cine dracu da pesticide in iarba in padure? N-as crede. Oricum ar fi, deja nu erau foarte bine si iarba le-a pus capac. Am incercat mereu sa le fac doar bine si am sfarsit prin a-i ingropa. Au fost primii pets ai mei nu incape vorba sa mai iau altul fara sa ma educ inainte. Poate o sa mai iau tot iepuri dar peste ani de zile cand o sa pot avea timpul necesar pt ei cum trebuie si un shed in mare parte pt ei (nu stiu cum se zice in romaneste, o casutza pt scule in gradina) ce urma sa iau dar.. prea tarziu. De ce tot iepuri, pt ca imi plac nespus. Dar nu iau acum pt ca ai mei n-au fost sa fie inclocuiti cu altii. O poza de-a lor o sa le-o fac tablou - i-am iubit pur si simplu. Revin la ce ai spus initial cu modificarea genetica, poate ai dreptate dar inclin sa cred ca nu e cazul. Oricum nu cred f mult in teoriile conspiratiei. Ce business profitabil ar putea fi asta cat timp un pui costa 20 de euro nici nu mai tin minte dar parca atat am dat intre 15 si 20 pe fiecare. Mult mai mult se castiga cu adiacentele, custi, hrana. Iar iepurii au perioada de gestiune de numai o luna. O iepuroaica poate da usor 4-5 sarcini pe an. Deci pt ce sa ii modifici genetic ca oricum traiesc si se multiplica al dracu de rapid? Si nici nu sunt la mare cautare lumea vrea caini si pisici. Unele shop-uri am inteles ca vand cate doi frati la pret de unul ca daca si-au creat un bond e foarte mare riscul sa moara daca ii desparti. Deci unde e asa mare oportunitatea de business..?

Copiii au prinit vestea diferit. Pe fimiu l-a durut la basca e prea mic sa inteleaga. Fimea si-a schimbat expresia fetei dupa introducere si a fost tare la auzul deznodamantului a zis ca intelege chiar a schitzat un zambet trist. Apoi s-a dat jos de la masa si a fugit la geam sa se uite la cusca de metal din curte unde ii lasam sa se joace in aer liber. S-a dus sa vada daca chiar nu mai sunt acolo asa cum stia ea ca sunt. Si cand a vazut ca nu sunt s-a ascuns intre draperii si a pufnit-o plansul.

Scuze, am scris o carte despre iepurii mei. How fucking boring trebuie sa fie pt voi drama mea de doi lei. Pardon. N-am facebook si nici prieteni multi, ma descarc voua care inca mai cititi pe aici.
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 09.03.2019 la 15:42.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.393
    Putere Rep
    35

Implicit

nea gigi, ia-le dom'le o broască țestoasă... ori un corb. ăsta îl lași prin testament la câteva generații...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.247
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de toni41 Vezi post
    Fidele, cum se traduce "Hitzkopfe"?! Ce iluzie au baietii astia de impartit, oare?!

Pacat ca lasam resturi pe aici...

mumia nu e Clinton??

jiji, imi pare rau de iepuras. am auzit ca sunt manipulati genetic, cu perioada de expirare:-( ca sa stimuleze vânzările. Daca iepurii ar fi facut infarct in loc sa fuga, nu mai existau astazi...

Democratilor le chioraie matzele, oare o sa fie Trump destul de iute?!
    capete infierbintate,as spune eu. Aramis a cam exagerat, nu merita Sorin tratamentul asta chiar daca este de alta parere.
    suntem aici ca sa discutam,nu sa ne spargem capetele.

Gigi la coltul strazii al noi sta o familie care tine de ani de zile iepuri. sunt oameni mai in varsta si au nepoti. cred ca pentru ei tin iepurii. de multe ori dimineata cand luam coltzul trebuia sa calc pe frina ca erau in mijlocul strazii. iepurii erau toata ziua liberi si se plimbau pe campul din spatele casei.
    iti dai seama ca mancau tot felul de frunze si iarba, erau insa un soi mai mare.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.393
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    capete infierbintate,as spune eu. Aramis a cam exagerat, nu merita Sorin tratamentul asta chiar daca este de alta parere.
    suntem aici ca sa discutam,nu sa ne spargem capetele
    mda. . .
    plecat de-acasă.

Pagina 24 din 32 PrimulPrimul ... 142223242526 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •