Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 9 din 15 PrimulPrimul ... 7891011 ... UltimulUltimul
Rezultate 81 la 90 din 141

Subiect: Donald Trump, al 45-lea presedinte al Americii - bune si rele (continuare)

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.611
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Ps. Ce naiba se intampla cu incalzirea asta globala, ardeti acolo ca sobolanii? Se aude ca o sa devina business as usual. Bine ca aveti AC peste tot

https://start.att.net/news/read/arti.../category/news

De la un meteorolog din CA citire ca sezonul incendiilor in CA nu mai este august-octombrie, ci din cauza schimbarilor de clima o sa fie cam tot anul.
    Dar nah, incalzire globala nu exista. Nici macar cand 10.000 de pompieri nu pot face nieka, atat de cumplite sunt incendiile.

In alta ordine de idei, sunt analisti care spun ca odata cu cresterea exploziva a populatiei planetare ne intoarcem la lupta straveche pt resursa initiala - papica. N-ar strica daca s-ar intelege asta si in Ro ca slava Domnului, posibilitati sunt sa se cultive de toate in cantitati masive,.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.206
    Putere Rep
    39

Implicit

am inteles ca americanii investesc ca. 700 miliarde in armament . probabil ca asta are un efect pozitiv asupra iubitorilor de excursii si a celor carora le place sa traiasca liber in natura.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.055
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    .. N-ar strica daca s-ar intelege asta si in Ro ca slava Domnului, posibilitati sunt sa se cultive de toate in cantitati masive,.
    Mai poti spune asta inca o data. Exista posibilitati mari si cu mancarea nu dai gres pe viitor devine din ce in ce mai clar. Dar la noi nu are cine sa gandeasca.
    M-ar batea gandul sa investesc intr-o mica ferma pe viitor. 50 de porci, 10 vaci, 100 ratze, 100 gaste, 200 de gaini. Aia e pt inceput
    Stateam de vorba cu executive chef. Un italian chel la 1.60 repezit la vorba experimentat prin hoteluri de 5 stele din Spania pana in Japonia cu ceva "pauze" prin iahturi de lux prin Dubai.
    "Bai, acum 10-15 ani ce comandam aia primeam imediat. Acum ma rog de producatori cu banul in mana si devine tot mai acuta lipsa de mancare. Daca nu au, nu au. Voi astia din afara bucatariei nu stiti. O sa fie vai de curul nostru."
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.206
    Putere Rep
    39

Implicit

mi-am facut iluzii ca se vor imbunatatii relatiile intre rusi si americani. acum stiu ca a fost un vis,sanctiunile sunt pe moment foarte pagubitoare. dar in perspectiva vor devenii scula cu care isi taie craca pe care s-au catarat americanii..
    pina acum nu s-au prezentat dovezi ca russii au fost in actiune in Salsbury.
    interesante conditiile puse de americani.sa se accepte de rusi controale daca se respecta indicatiile de la Londra si Washington.
    pina acum americanii au avut joburi usoare,au facut una cu pamintul tari mai mici si incapabile sa se apere.in creierele lor mici si spalate cu povesti de adormit copiii inca mai cred ca in cazul unui razboi nuclear va avea numai europa si federatia rusa de suferit.

https://21stcenturywire.com/2018/01/...pons-industry/

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.055
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    Ma mir ca nu au si in Romania un centru din asta. Dar nu e timpul trecut, trebuie doar sa ceara. Li se va pune la dispozitie o cladire mare la Piata Unirii.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.421
    Putere Rep
    10

Implicit

Ma baieti, cand vorbiti de incalziri globale, nu stati cu manualul lui Al Gore in fata, cel cu care a luat Nobelul pe degeaba, ci studiati un pic de ciclurile "taticului" nostru, soarele, care daca stranuta un pic e cam ca ceva sute de miliarde de diesele fumegand in acelasi timp. Chilax, putem imbunatati, evident, dar nu eradica astfel de fenomene. Inviati un dinozaur si va explica el.

P.S. La Romanica la mare e o incalzire globala de nu mai pot fetili sa stea cu tzatele acoperite

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.055
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post

P.S. La Romanica la mare e o incalzire globala de nu mai pot fetili sa stea cu tzatele acoperite
    Eu te cred 100%. Dar ..trust but verify. Deci trimite niste poze macar pe whatsapp ca sa vaza ochii.
    Cu incalzirea globala, eu nu as lua dovada neaaparat valurile de caldura, cat valurile de frig din nordul Americii de ex. Cunosti fenomenul de polar vortex cu care v-ati/ne-am familiarizat de vreo 5-6 ani incoace. Aerul rece de la polul nord sta intr-un balon care in fiecare iarna se cam sparge si se scurge pe voi. Si se sparge din cauza incalzirii globale.

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.206
    Putere Rep
    39

Implicit

ai dreptate Gigi,sa puna Sorin fotografii. nici nu mai stiu cum arata o femeie cu o bluza transparenta mulata pe corp. din 2015 vad numai femei infasurate in carpe si baticuri.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.055
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    nici nu mai stiu cum arata o femeie cu o bluza transparenta mulata pe corp. din 2015 vad numai femei infasurate in carpe si baticuri.
    Am facut io niste fotografii mentale prin sud cu ochelarii de soare la ochi. Iti trimit prin telepatie. Cu telefonul nu am putut ca nu mai aveam trai ma otravea nevasta. Colcaie peste tot ..bani, timp si libertate sa ai.

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.421
    Putere Rep
    10

Implicit

M-am hotarat sa astept pana vine Jiji, ca sa ma ajute cu ceva diversiuni cand fac pozele, ca nu ma pot holba asa, fara paravan

Pagina 9 din 15 PrimulPrimul ... 7891011 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •