Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 35 din 42 PrimulPrimul ... 253334353637 ... UltimulUltimul
Rezultate 341 la 350 din 414

Subiect: Donald Trump, al 45-lea presedinte al Americii - bune si rele (continuare)

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.282
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Ca sa va raspund la amandoi care ati scris inaintea mea, mai bine v-ati ingrijora ca de vreun an si ceva UK nu reuseste Brexitul si ca pe Anjela au surprins-a tremurand in public pentru a 3-a oara. Englezoii se joaca cu focul, ca daca se finalizeaza brexitul si Donald nu le mai da biznis, s-au kkt pe ei, iar nemtii, culmea ironiei, ei care au starnit singurele razboaie mondiale, omorand zeci de milioane de oameni, isi fac griji ca americanii au sa omoare milioane de oameni in caz de razboi. Culmea ipocriziei.
    nu ai formulat corect. nu au sa omoare ,ci au omorat deja milioane. ca. 20-30 de milioane de la al doilea razboi mondial si pina astazi.

https://www.voltairenet.org/article204026.html

lumea refuza sa mai moara pentru ca americanii sa primeasca cartele gratuite de mancare. Vladimir spune; la munca nu la intins mina !

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.178
    Putere Rep
    32

Implicit

Si culmea e Fidel, ca americanul de rand munceste mai mult decat europeanul de rand. Asta iti spune unul care a muncit 11 ani acolo legal, nu ce auzi din ..auzite.
    Cartele gratuite de mancare. Aiurea, de aici imi dau seama foarte clar cum va spala pe creier in Germania. Vino aici sa vezi cum se dau loviti si isi trag cate o luna de vacanta medicala ca doctorul nu se uita da mai mult decat iti doresti. Vino sa vezi cum dupa un an de munca sau doi, pac cauta shomajul sa stea un an de zile acasa platiti 70% din salariu bine mersi. N-am fost pe aici decat cativa ani si am nspe exemple. Nu ai sa vezi asta in America pt ca nu prea exista mana intinsa. Americanul e mai mandru ca europeanul, europeanul e cam milog.
    Eu am de 2 ani de zile un chist de grasime la un cot. Am investigat si cand am ajuns la fixat data operatiei, cand am auzit ca am nevoie de 2 sapt pauza de la munca, asta acum vreun an si ceva, nici acum nu imi da prin cap sa merg. Pt ca nu mi se pare fair, fatza de angajator eu nu sunt asa. Altii ..pfaa prindeau oportunitatea se plangeau ca nici dupa 6 saptamani nu-s bine. Dar fiecare om e alt om..

Si tine cont ca platesc la sistemul medical 8% din salariu si eu si nevasta. Amandoi se ajunge la o suma de 3 ori mai mare decat plateam in SUA asigurarea medicala. Si nu ma folosesc macar, lasa sa se foloseasca leneshii si imigrantii africani arabi musulmani si inocenti carora le place sa stea pe somaj si social.
    Deci te rog ..sa nu vorbim in necunostinta de cauza.
    Americanul nu stie de greve, americanul nu prea stie ce e aia vacanta de-amprostea ca in Europa. Si mai ales americanul nu stie de asistenta medicala grauita daca nu munceste. Sau daca se pensioneaza cand vrea muschiul lui.
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 11.07.2019 la 15:08.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.662
    Putere Rep
    23

Implicit

Ca sa va raspund la amandoi care ati scris inaintea mea, mai bine v-ati ingrijora ca de vreun an si ceva UK nu reuseste Brexitul si ca pe Anjela au surprins-a tremurand in public pentru a 3-a oara. Englezoii se joaca cu focul, ca daca se finalizeaza brexitul si Donald nu le mai da biznis, s-au kkt pe ei, iar nemtii, culmea ironiei, ei care au starnit singurele razboaie mondiale, omorand zeci de milioane de oameni, isi fac griji ca americanii au sa omoare milioane de oameni in caz de razboi. Culmea ipocriziei.
    Io unu de ingrijorat, nu ma ingrijorez. Din fericire (sau din pacate, ca nu sunt sigur) meseria mea se bazeaza pe teama si instabilitate si amenintari. Cu cat mai mult din numitele ingrediente, cu atat mai mult business. Trist, stiu. Ata ete. Si daca SHT chiar asa de nasol, ma duc la mine la Brasov si fac cate doua casute pe an, ca oricum asta fac si acu, fara sa fiu acolo. Flexibil.

Brexitul n-are cum sa reuseasca pentru ca e o idee catastrofala si perdanta din capul locului. Indiferent de varianta, oricum este numai de pierdut si nimic de castigat, asa ca poate sa le dea Donald orice biznis ca oricum nu rezolva niciun cacat. Si oricum nici Donald si nici America nu sunt pe dat, ci pe luat luat. Ca de exemplu juicy juicy NHS si vandut niscai haleala de cacat care nu le-o cumpara nimeni. Si altele.

Popoarele, ca si oamenii evolueaza sau involueaza, chiar si spiritual. Faptul ca in popor a cauzat tragedii, nu inseamna ca mai tarziu cu cateva decenii nu poate deveni pacifist, tolerant si deschis. Poporul german este un bun exemplu pozitiv. Nu este nicio ipocrizie aici. Ipocrizia rezida altundeva.
    Ultima modificare făcută de shogunelu; 11.07.2019 la 18:28.
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.491
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    nu ai formulat corect. nu au sa omoare ,ci au omorat deja milioane. ca. 20-30 de milioane de la al doilea razboi mondial si pina astazi.

https://www.voltairenet.org/article204026.html
    Numarul e exagerat, mai mult de 10-12 milioane nu au fost.

Pe de alta parte, in cele doua razboaie mondiale starnite de nemti, au murit in total peste 75 milioane, asa la ochiometru, deci de vreo 5 ori mai multi.

Primul razboi mondial, 16 milioane soldati sau 37 milioane total:
    https://www.historyhit.com/how-many-...rst-world-war/

Al doilea razboi mondial, in jur de 15 milioane soldati morti in actiune (22-30 milioane incluzand prizonieri, morti
    din cauza boliloretc.), plus vreo 22-30 milioane civili:
    https://www.historyonthenet.com/how-...in-world-war-2
    Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    asa ca poate sa le dea Donald orice biznis ca oricum nu rezolva niciun cacat. Si oricum nici Donald si nici America nu sunt pe dat, ci pe luat luat. Ca de exemplu juicy juicy NHS si vandut niscai haleala de cacat care nu le-o cumpara nimeni. Si altele.

As prefera cifre, cand dai exemple din astea. Kkturi, nekkturi, SUA este pe locul 2 la exporturi in UK, iar UK exporta cel mai mult in SUA. Iaca surse, inclusiv englezesti:
    https://ustr.gov/countries-regions/e...united-kingdom

https://www.bbc.com/news/business-44802666

Verba volant, scripta manent.
    Ultima modificare făcută de sorin; 11.07.2019 la 22:01.

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.662
    Putere Rep
    23

Implicit

As prefera cifre, cand dai exemple din astea. Kkturi, nekkturi, SUA este pe locul 2 la exporturi in UK, iar UK exporta cel mai mult in SUA. Iaca surse, inclusiv englezesti:
    https://ustr.gov/countries-regions/e...united-kingdom

https://www.bbc.com/news/business-44802666

Verba volant, scripta manent.
    Liru liru trandafiru. Ceea ce am spus e suficient de clar: indiferent ce acord incheie UK cu US sau cu oricine altcineva, tot un cacat va iesi din brexit si nu altceva, asta trebuie inteles.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.282
    Putere Rep
    40

Implicit

Gigi tu ai trait destul in America si stii mai bine. cand am scris nu la intins mina am vrut sa il provoc putin pe Sorin ,deci nu o lua pe suflet.
    poporul american poate sa fie un popor mandru,insa ma intreb daca asta ii hraneste pe cei care traiesc pe strazi fara nici un venit.
    cand cineva intinde mina la cersit este una si cand cineva intinde mina si ia fara sa intrebe sau cu forta este altceva.

http://www.ag-friedensforschung.de/r...SA/kriege.html
    Ultima modificare făcută de FidelKatzo; 12.07.2019 la 05:24.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.178
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    Gigi ..
    E ok Fidel, ne conversam.
    Inca o dovada ca sistemul american iti e total necunoscut, dar vorbim. Ca nu costa bani. Cine are grija de cei de pe strazi? Nimeni. Ca daca ar avea nu ar mai fi pe strazi. Vad ca esti foarte obsedat de homeleshii americani. Regret sa iti spun ca mie mi se rupe. Daca am reusit eu cu o valiza pe JFK, puteau reusi si ei in tara lor. Doar asta va arata la tv in Germania?
    Lasa-i domnului ca daca te ocupi de altii nu mai ai timp sa te ocupi de ai tai in Germania i-ati pus pe toti pe roate ca niste nemti ce sunteti banuiesc. Bravo si felicitari!
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.178
    Putere Rep
    32

Implicit

Shogunelu, britanicii sunt cei mai prosti. Yes or No?
    Te dai de ceasul mortii aici sa ne spui ce prost e Donald, si ce bine a zis eglezoiul de el. Englezoiul care te laudai ca era sustinut si l-au luat englezii de ciuf si l-au bagat cu capul im WC. Cand in ultimul an britii tai au reinventat prostia pura? Stai calm ca daca vreodata americanii nu-s foarte destepti, e pentru ca au adn britanic. N-am trait decat 36 de ani pe acest pamant dar deja mi-e clar ca britanicii sunt prostalai fara pereche.

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.662
    Putere Rep
    23

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Shogunelu, britanicii sunt cei mai prosti. Yes or No?
    Te dai de ceasul mortii aici sa ne spui ce prost e Donald, si ce bine a zis eglezoiul de el. Englezoiul care te laudai ca era sustinut si l-au luat englezii de ciuf si l-au bagat cu capul im WC. Cand in ultimul an britii tai au reinventat prostia pura? Stai calm ca daca vreodata americanii nu-s foarte destepti, e pentru ca au adn britanic. N-am trait decat 36 de ani pe acest pamant dar deja mi-e clar ca britanicii sunt prostalai fara pereche.

Neah, nu ma dau de ceasu mortii deloc, e floare la ureche pt ca e clar ca buna ziua

Citeste atent ce am spus de ambasador ca rade ciob de oala sparta, prosti gramada si o sa-i coste scump. 'Nuf said.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.178
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    Neah, nu ma dau de ceasu mortii deloc, e floare la ureche pt ca e clar ca buna ziua

Citeste atent ce am spus de ambasador ca rade ciob de oala sparta, prosti gramada si o sa-i coste scump. 'Nuf said.
    Pai da, dar si tu ai ras o gramada, ..de oala sparta. cam patetic un pic you know.
    Stai pe aproape, mie incepe sa imi placa brexitul mult aici unde sunt. Mai exact britanicii de prin Elvetia tre sa-si ia talpashita usor usor. Mai scad si preturile, joburile care cer engleza curent vor alerga dupa gigi., etc.
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 13.07.2019 la 15:50.

Bill Watterson

Pagina 35 din 42 PrimulPrimul ... 253334353637 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •