Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 8 din 13 PrimulPrimul ... 678910 ... UltimulUltimul
Rezultate 71 la 80 din 130

Subiect: Donald Trump, al 45-lea presedinte al Americii - bune si rele (continuare)

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.358
    Putere Rep
    34

Implicit

parcă încep să am o ușoară urmă de simpatie pentru melania...

https://www.yahoo.com/news/trump-rep...093537534.html
    Ultima modificare făcută de aramis_13; 26.07.2018 la 00:22.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.204
    Putere Rep
    39

Implicit

respiratie artificiala pentru un pacient decedat.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.358
    Putere Rep
    34

Implicit

she should stop doing this... people will really start to like her...

https://www.yahoo.com/news/melania-t...210439359.html
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.611
    Putere Rep
    22

Implicit

In Europa e cald de te pisi pe tine. In Anglia in 2 luni a plouat de 3 ori, noaptea la 01:00 sunt 23 de grade, ziua e vreme de Tenerife. In Norvegia renii se refugiaza in tunelurile rutiere inebuniti de caldura. Meteorologii spun ca trebuie sa ne obisnuim cu valurile astea de caldura ca asta va fi noua normalitate dar Trump zice ca incalzirea globala nu exista, e vrajeala. Mda...

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.358
    Putere Rep
    34

Implicit

dacă cel mai genial (mai nou cel mai apreciat ever preș'dinte) zice că așa e așa e. el știe mai bine. se pricepe în tot și toate. ca știm noi cine...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.052
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    In Europa e cald de te pisi pe tine. In Anglia in 2 luni a plouat de 3 ori, ..
    Aici e si mai fierbinte. Toata vara tot de 3 ori a plouat, e gazonul acasa pe alocuri aproape scrum. Am udat de mi-a iesit ochii si degeaba.
    Acum de Joia trecuta e cod portocaliu, eu stau la 450m altitudine intre Alpi si Jura, lacul Leman la 3 km ce trimite de obicei ceva curenti reci de aer si tot 33°C si un soare de pici pe jos chiar si la orele 18-19.
    Acum suntem in sud la mare, 37°C everyday. Arizona
    Nici nu-mi imaginez cum e pe partea cealalta de Mediterana. D-aia vin aia peste Europa.
    Posibil peste vreo 100 de ani sudul Europei sa fie desert. Mai traiesc generatiile viitoare doar sus pe munti, tarile nordice, Rusia si Canada.
    Si haleala bai oameni buni, haleala o sa devina tot mai mare problema. Toata lumea preocupata de cariere, business, cash, technologie ..fermieri, agricultori nimeni nu mai vrea sa fie.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    In Europa e cald de te pisi pe tine. In Anglia in 2 luni a plouat de 3 ori, noaptea la 01:00 sunt 23 de grade, ziua e vreme de Tenerife. In Norvegia renii se refugiaza in tunelurile rutiere inebuniti de caldura. Meteorologii spun ca trebuie sa ne obisnuim cu valurile astea de caldura ca asta va fi noua normalitate dar Trump zice ca incalzirea globala nu exista, e vrajeala. Mda...
    Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    dacă cel mai genial (mai nou cel mai apreciat ever preș'dinte) zice că așa e așa e. el știe mai bine. se pricepe în tot și toate. ca știm noi cine...
    Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Aici e si mai fierbinte. Toata vara tot de 3 ori a plouat, e gazonul acasa pe alocuri aproape scrum. Am udat de mi-a iesit ochii si degeaba.
    Acum de Joia trecuta e cod portocaliu, eu stau la 450m altitudine intre Alpi si Jura, lacul Leman la 3 km ce trimite de obicei ceva curenti reci de aer si tot 33°C si un soare de pici pe jos chiar si la orele 18-19.
    Acum suntem in sud la mare, 37°C everyday. Arizona
    Nici nu-mi imaginez cum e pe partea cealalta de Mediterana. D-aia vin aia peste Europa.
    Posibil peste vreo 100 de ani sudul Europei sa fie desert. Mai traiesc generatiile viitoare doar sus pe munti, tarile nordice, Rusia si Canada.
    Si haleala bai oameni buni, haleala o sa devina tot mai mare problema. Toata lumea preocupata de cariere, business, cash, technologie ..fermieri, agricultori nimeni nu mai vrea sa fie.
    ...si aici e "canicula in draci" dar nu ne "pisam pe noi de cald"! ...ca ie AC peste tot!
    ...dar nu e motiv de panica! ...in cel mult 3-4 luni al nostru "cel mai apreciat presedinte" o sa resolve si problema asta! ...cel putin temporar!
    ...in Phoenix Arizona temperatura e de regula 110-115 (43-46C) everyday!

...deocamdata de haleala nu va faceti griji! ...EU si RO au mare noroc cu turcia, china, tarile asiatice si cateva din alea africane! ...iar tarile alea care inca
    mai produc ceva in EU o sa ia ezemplu de la iei cum sa faca "productie la hectar"!

...la noi pa'cilea nu ie chiar asa de panica cu haleala, ca'l avem pe Trump!
    ...daca mai scade haleala autohtona de consum ne mai aprovizionam de la tarile "prietene continentale din sud!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.052
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...si aici e "canicula in draci" dar nu ne "pisam pe noi de cald"! ...ca ie AC peste tot!
    ...dar nu e motiv de panica! ...in cel mult 3-4 luni al nostru "cel mai apreciat presedinte" o sa resolve si problema asta! ...cel putin temporar!
    ...in Phoenix Arizona temperatura e de regula 110-115 (43-46C) everyday!

...deocamdata de haleala nu va faceti griji! ...EU si RO au mare noroc cu turcia, china, tarile asiatice si cateva din alea africane! ...iar tarile alea care inca
    mai produc ceva in EU o sa ia ezemplu de la iei cum sa faca "productie la hectar"!

...la noi pa'cilea nu ie chiar asa de panica cu haleala, ca'l avem pe Trump!
    ...daca mai scade haleala autohtona de consum ne mai aprovizionam de la tarile "prietene continentale din sud!
    Raspuns tipic ignorant americanesc. "Io am AC"
    Cand vor fi 30 de bilioane de suflete pe pamant si jumate desert, o sa-i aduca Donald stranepotului tau break-fast-ul la pat. Da' lasa ca bagam banii in armament, bombe, NATO.
    Ai decretat-o pe treaba cu cine are noroc UE. Vino si vezi unde se produce haleala, poate mai inveti una alta niciodata nu e prea tarziu.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.204
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Raspuns tipic ignorant americanesc. "Io am AC"
    Cand vor fi 30 de bilioane de suflete pe pamant si jumate desert, o sa-i aduca Donald stranepotului tau break-fast-ul la pat. Da' lasa ca bagam banii in armament, bombe, NATO.
    Ai decretat-o pe treaba cu cine are noroc UE. Vino si vezi unde se produce haleala, poate mai inveti una alta niciodata nu e prea tarziu.
    ramai surprins de cum gandesc unii.
    auzeam la stiri ca se fac afaceri bune cu masinile diesel. se vand la pret foarte convenabil in rasaritul Europei.
    acolo nu conteaza daca polueaza atmosfera. de fapt trebuiau bagate la presa la fier vechi,insa banul este ochiul dracului.
    uitasem, si noi ne pisam pe noi de caldura.
    am putea sa ne pisam in tufise dar nu indraznim sa scoatem scula sa nu se interpreteza gresit de catre emigrantii proaspat sositi cu pluta din africa. mai nou vad ca si pe youtube se cenzureaza in veselie.mai rau ca pe vremurile de glorie ale geniului carpatin din Scornicesti.
    Ultima modificare făcută de FidelKatzo; 07.08.2018 la 13:00.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.052
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    ramai surprins de cum gandesc unii.
    .
    Eu Love Pisoiu' long time. Dar postarea aia a lui cred ca e cea mai slaba din cele 8,335.
    Asa tembelisme mai rar - te doare parul pubian oricat de scurt l-ai tunde.
    Sa spui ca UE are mare noroc cu China, alte tari asiatice, si niste tari nord africane ca ii da sa manance .. e ceva de te urci pe pereti. Sa ma scuze pisoiul dar de asta a ajuns lumea asta asa prost facuta.
    Pai e tocmai invers, Asia importa haleala la greu din Europa contracte de sute de miliarde minim anual. Africa ..ce dracu sa luam de la ei in afara de banane, ca bush meat nu prea gasesc prin meniu. Turcia? Turcia exporta in tari parate si corupte ca Romania, nu o sa vezi aici nimic sa se vanda inaintea produselor locale. La fel si in Elvetia nu se accepta nimic din exterior pana nu extenueaza stocul propriu. Io unde traiesc sunt inconjurat de lanuri de grau si porumb, ferme de vaci de pute a balegar o frumusete m-am obisnuit si chiar imi place. Prin tara la fel unde mergi pe drumuri nationale (de tara) cat vezi cu ochii. Dar Pisoiul are impresia ca ne da China si Africa de mancare. Vai de viata noastra.
    Dar asa e, Europa e tinuta pe haleala de Asia si Africa, si e aparata de rusi de America (moca!! si gata acuma ca v-ati obisnuit cu America sa va poarte pe brate)
    Altfel s-ar alege praful de ei sa zica merci ca sunt toti 500 milioane niste incapabili ce nu produc nimic de calitate si stau numai cu burtile in sus. Plm cam asa ceva Pisoaie..
    Sa vezi deficitul de cand cu noile taxe economice. O sa vezi ca europeanul traieste si fara Levi's si Harley dar americanii fara multe produse europene (de lux), mai greu.

Pisoias, spun asta pt ca stiu si nu o sa afli din alta parte pana nu iese pe piata. Navasta-mea lucreaza impreuna cu echipa din care face parte la un proiect de inventare particule biodegradabile - plasticul si detergentii de maine vor fi biodegradabili, in caz ca nu stii ..in Pacific e o insula de marimea Texasului de gunoaie in mare parte sticle de plastic (si nu vine din Europa, go figure). Detergentii cand te speli la oo ajung pana la urma in ocean si polueaza planeta. Dupa un an de munca asidua pe proiectul asta, au ajuns la 20% biodegradabilitate dupa o luna de zile in natura. Cand vor ajunge la 100%, labutza locatarului mexicano-californian o sa poata arunca sticla de apa (plastic) in ocean cu siguranta ca peste o luna de zile nu va mai exista. Impresionant huh? Ce stie Donald cat timp business-ul imobiliar merge bine.

Alt departament in aceeasi companie lucreaza la creerea de proteine vegetale. Asta e cerinta viitorului. O "carne" ce te va hranii aproximativ la fel. Asta iti spune ca in 2050 Donald va manca tot un burger de vaca. Tu si cu mine vei manca un burger vegetal iar altii nu vor manca deloc. Deci nu lua in deradere ce am spus doua postari mai sus.

Cam la asta ma refeream. Pofta mare.

Ps. Ce naiba se intampla cu incalzirea asta globala, ardeti acolo ca sobolanii? Se aude ca o sa devina business as usual. Bine ca aveti AC peste tot

https://start.att.net/news/read/arti.../category/news
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 09.08.2018 la 16:47.

Bill Watterson

Pagina 8 din 13 PrimulPrimul ... 678910 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •