Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 14 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 136

Subiect: Donald Trump, al 45-lea presedinte al Americii - bune si rele (continuare)

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.053
    Putere Rep
    32

Implicit

Bre, dar de iElena nu va e mila la nici unul?
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.359
    Putere Rep
    34

Implicit

lasă bre că nuți spaima' (b)uți o duce bine...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.053
    Putere Rep
    32

Implicit

Asa e, eu nu inteleg de unde atata tragedie. Eu recunosc ca la orice ora sunt gata sa fac cativa ani de puscarie (2-3-5) in schimbul a catorva meleoane de coco daca as prinde ocazia. Ca orice bun pamantean se pare in ziua de azi. Unde e dezavantajul? De abia te mai odihnesti in timp ce te aranjezi pe tine si familia pe viata. De 100 de ori mai bine decat sa tragi o viata la sanie si sa sfarsesti cu mai nimic. Dupa mine daca vrei sa starpesti fenomennul, ori dai 10 ani de puscarie per meleon, ori iti pensezi parul alb de pe cap.
    Dar ma rog, sa nu devenim prea exigenti suntem totusi oameni toti. Auzi la Borcea vrea sa fie eliberat conditionat ca are 7 copii care au nevoie de tatal lor. Mda..

Auzi dar Besexu nu mai misca si el nimic? A incercat chioru' sa o scape dar nu prea mai are putere se pare. Of ce bine ar fi sa o urmeze intr-o buna zi cum s-ar cuveni.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.421
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Eu recunosc ca la orice ora sunt gata sa fac cativa ani de puscarie (2-3-5) in schimbul a catorva meleoane de coco daca as prinde ocazia. Ca orice bun pamantean se pare in ziua de azi. Unde e dezavantajul? De abia te mai odihnesti in timp ce te aranjezi pe tine si familia pe viata. De 100 de ori mai bine decat sa tragi o viata la sanie si sa sfarsesti cu mai nimic.
    Chiar esti sigur ca ai face asta? Stii vorba aia, easy come, easy go. Gandeste-te cate … stormy ai rata

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.053
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Chiar esti sigur ca ai face asta? Stii vorba aia, easy come, easy go. Gandeste-te cate … stormy ai rata
    Nu stiu sigur, dar mi-ar placea. Dar iti dai seama cata stormy ai recupera dupa aceea?

In fine vorbesc si eu sa ma aflu in treaba. Nu sunt "construit" pt asa ceva. De exemplu de curand am gasit o hartie de 50 chf pe jos. Vreo 5 secunde m-am gandit daca sa-i ridic sau nu. Pana ce un pui de Lucifer mititel m-a batut cu degetul aratator pe umar si m-a intrebat: amice, esti idiot?
    Dupa aceea imi batea inima de parca sparsesem vreo banca.
    Deci ..materialu' slab.

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.421
    Putere Rep
    10

Implicit

Gigi, tine minte ce-ti spun, pe lumea asta, cea mai mare bogatie, care nu poate fi cumparata cu nici o cantitate de bani, este timpul. Nu-l irosi aiurea.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.053
    Putere Rep
    32

Wink

Adevar graiesti. Ceva asemanator mi-a spus si Fidel acum cativa ani.
    Timpul si daca vrei, tineretea, viata. Cam acelasi lucru.
    Eu propun sa facem ziua de 36 de ore (40 de minute ora) programul de munca sa ramana la fel 8-9 ore si obtinem mai mult timp liber.

Bill Watterson

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.323
    Putere Rep
    29

Implicit

Nu stiu sigur, dar mi-ar placea. Dar iti dai seama cata stormy ai recupera dupa aceea?

In fine vorbesc si eu sa ma aflu in treaba. Nu sunt "construit" pt asa ceva. De exemplu de curand am gasit o hartie de 50 chf pe jos. Vreo 5 secunde m-am gandit daca sa-i ridic sau nu. Pana ce un pui de Lucifer mititel m-a batut cu degetul aratator pe umar si m-a intrebat: amice, esti idiot?
    Dupa aceea imi batea inima de parca sparsesem vreo banca.
    Deci ..materialu' slab.
    Ceea ce este foarte intrigant, e nu numai ca e foarte pretios, dar si foarte misterios. Cred ca Timpul, in intelegerea lui profunda, e un mister, nu vom sti niciodata in intregime ce inseamna Timpul, din ce e alcatuit, cum a inceput si unde se duce, ca sa dau doar niste exemple de intrebari la care nu avem nici un raspuns.
    Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat mai mult admir cainii.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

...Eu propun sa facem ziua de 36 de ore (40 de minute ora) programul de munca sa ramana la fel 8-9 ore si obtinem mai mult timp liber.
    ...cui?

p.s. ...un prieten la fel de "glumet ca noi" avea si el o propunere! ...sa stam la pensie pana la 50-55 ...si apoi sa muncim pana ne crapa inima!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.323
    Putere Rep
    29

Implicit

Pisicile cica au un simt al lor propriu, pot sa vada aura unui om, daca o exista asa ceva. In orice caz pisicile de California traiesc mult, sunt sanatoase si stiu sa-si traiasca viatza, iar pasunea vietii mele este sa prinda intr-o zi o pisica din asta si s-o trag de coada.
    Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat mai mult admir cainii.

Pagina 2 din 14 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •