Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 21 din 36 PrimulPrimul ... 11192021222331 ... UltimulUltimul
Rezultate 201 la 210 din 357

Subiect: Donald Trump, al 45-lea presedinte al Americii - bune si rele (continuare)

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.472
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    asta cu tributul ne este clara pentru mine . eu stiam ca Germania ca putere economica tine in spate un ciorchine de saracii care profita dupa creativitatea si harnicia acestui popor.
    dar asa cum prezinti tu lucrurile incepe sa imi fie rusine,ca nemtii dau ajutor social la 2 milioane de tigani care erau sa moara de foame si analfabetism in tara.
    Fidele, ti-as jigni inteligenta, daca as incepe sa fac desene despre cum functioneaza acesta Uniune Europeana, in care tari precum Germania si Franta se ofera sa "ajute" niste amarati din Europa de est. Cu tiganii, faceti ce vreti, ma doare la basca, dara asa cum spune Jiji (care are un stil echilibrat de scris de ma unge la suflet), lu' Anjela ii plac astia mai bronzati si mai salbatici, asa ca o sa-i tina.
    daca vine Afd ul la putere,va trimitem tiganii inapoi spalati si alfabetizati.
    La cine exact te referi cand spui "va trimitem"? Vrei sa-i trimiti lu' Donald? N-ai nici o sansa.

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    943
    Putere Rep
    13

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    ...as incepe sa fac desene despre cum functioneaza acesta Uniune Europeana...
    Sorin, deseneaza, dar te rog fara caricaturi ideologice. Realitatea din Europa ma intereseaza foarte tare:-) chiar mai mult decât Berni, dusmanul vostru.
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.262
    Putere Rep
    40

Implicit

ce sa spun,am fost obisnuit sa ii vad ca dusmani pe unguri,rusi sau pe bulgari. trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea ca acuma nemtii sunt cei care ne sug sanjele si ne exploateaza.
    Gigi cred ca tu ai privirea de portofel deschis de ii atragi pe tigani ca magnetul. acum vre-o luna stateam in sala de asteptare la medic si trece prin fata mea o pereche cam la 35-40 cu o fetita cam de cinci anisori,mai mici de statura si cam tuciurii. vizavii de mine sedea o nemtoaica mai batrana care i-a remarcat si um vazut cum zambeste uitandu-se la sotul ei dezaprobator.
    dupa cateva minute se reintorc si cum erau doua scaune linga mine,fetita se aseaza linga mine si pe scaunul liber se aseaza maica-sa. vorbeau o limba ciudata,romana amestecata cu sarba. am intrebat ce limba vorbesc si au spus ca sunt aromani din Serbia. erau in vizita la rude si locuiau in Elvetia. am ramas uimit ce frumos pronunta germana fetita si cat de inteligenta era la varsta ei.
    am vrut numai sa precizez ca nu am nimic cu magraonii,atita timp cat se poarta civilizat.

Ps. atentie mare,concentrare de trupe in nordul Irak-ului. ne asteapta un val mare de emigranti asemanator cu cel din 2015. in Kurdistan partea Irak-ului de Nord sunt ca. zece lagare cu refugiati. este vorba de cam un milion de persoane. acesti refugiati traiesc de ca. 4-5 ani in lagare. majoritatea au ca ziel Germania.
    Irak-ul este la pamint,Syria la fel. Soarta Iran-ului se va decide anul acesta.
    Ultima modificare făcută de FidelKatzo; 27.02.2019 la 02:31.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.150
    Putere Rep
    32

Implicit

Gigi cred ca tu ai privirea de portofel deschis de ii atragi pe tigani ca magnetul..

am vrut numai sa precizez ca nu am nimic cu magraonii,atita timp cat se poarta civilizat.
    Posibil, dar aparentele (ii) inseala. N-am decat doua monede in portofel la ora actuala, una de 5 franci si una de 2 euro. Dar aia de 2 euro e rezervata drept bacsis frizeritei Sambata cand ma duc sa-mi faca freza cristinel giginel dat cu gel.
    Eu in toata existenta mea, am cunoscut doar un singur tigan cinstit si civilizat , asadar am vrut numai sa precizez ca io ii detest pe toti restul.

Ps. Noul val de imigranti, bucurie mare pt nea Tonitza. Bine, stim de fapt ca nici el nu e foarte bucuros. Doar se preface, in incercarea de a-si consolida un loc in Rai.
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 27.02.2019 la 08:53.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    943
    Putere Rep
    13

Implicit

[QUOTE=VanDerGigi;242590]
    Bine, stim de fapt ca nici el nu e foarte bucuros. Doar se preface.

asa e Jiji! ma pregatesc pentru ori ce eventualitate, ...daca portaru e tuciuriu o sa creada ca n-am nimica impotriva lui.

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    943
    Putere Rep
    13

Implicit

Cohen: Mister Trump is a racist!
    CNN.
    Nu-i bai, noi sa fim sanatosi!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.472
    Putere Rep
    10

Implicit

Unii anti-trumpisti au vise umede, dar degeaba.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.150
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de toni41 Vezi post
    asa e Jiji! ma pregatesc pentru ori ce eventualitate, ...daca portaru e tuciuriu o sa creada ca n-am nimica impotriva lui.
    Putem sa banuim ca portarul e platit minimum wage si acolo deci posibil sa ai dreptate. Vezi ca o sa te intrebe Sf. Petru daca ai ajutat si tu vreun sirian. Tu o sa zici ca nu, dar ti-ai dorit sincer s-o faca altii. Bravo Tonitza, treci la banda.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    943
    Putere Rep
    13

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Unii anti-trumpisti au vise umede, dar degeaba.
    Doni a promis ca o baga pe mumie la bulau. ar fi pe merit...Daca pierde alegerile o sa mearga el la bulau, tot pe merit. Daca nu cumva ii da piticul atomic una sub centura. He, he, bombele americane sunt mai mari!

nea jiji, de unde sti ca n-am ajutat?
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.150
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de toni41 Vezi post
    Doni a promis ca o baga pe mumie la bulau. ar fi pe merit...Daca pierde alegerile o sa mearga el la bulau, tot pe merit. Daca nu cumva ii da piticul atomic una sub centura. He, he, bombele americane sunt mai mari!

nea jiji, de unde sti ca n-am ajutat?
    Nu stiu, am eu asa un simtamant. Dar imi poti dovedi contrariul la orice ora si dau cu basca de pamant. Si imi poti dovedi contrariul nu cu poze sau stampile, ci doar vorba ta aici e de ajuns. Dar nu-mi zi ca ai cumparat o paine. Zi-mi ca ai inchiriat unui amarat cu chiria pt cand are un job, ca ai dat un dulap de haine gently used, ca ajuti niste copii amarati care nu au de nici unele, etc.

Piticul atomic, tot ce pot sa zic e ca incepe sa imi placa de el. Si eu m-as fi dus cu trenul. Si eu as fi fumat in tren. Si eu m-as fi cacat in tren by the way paparazzi au pierdut asta. Si eu as fi cedat doar o parte din arsenal pt ridicarea sanctiunilor. Pai pt toate tre' sa plusati taticu'.
    O sa se rezolve dar dureaza multa labareala (americana). Eu as pune mana pe vrabia de pe gard ca sanctunile le poti pune oricand inapoi. Dar faca-se voia afaceristului Donald.

Bill Watterson

Pagina 21 din 36 PrimulPrimul ... 11192021222331 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •