Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 15 din 38 PrimulPrimul ... 5131415161725 ... UltimulUltimul
Rezultate 141 la 150 din 380

Subiect: Donald Trump, al 45-lea presedinte al Americii - bune si rele (continuare)

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.271
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Aramis pazea uite ce a zis baba asta.
    https://m.click.ro/news/lume/uite-ce...us-din-balcani

"Preşedintele american, Donald Trump, se va îmbolnăvi de o maladie misterioasă, care îl va lăsa surd şi va suferi o traumă la creier."

Nasol fratika!

Eu mai adaug la preziceri ca:

- Fidel divorteaza si imigreaza in America unde se insoara cu o tanara bruneta rusoaica de 23 de ani la 175 cm, 60kg ochi albastri care-i va darui tripleti.
    - Pisoi se intoarce in Romania anul viitor si-si deschide o ferma de rame pt pescuit.
    - Romi imigreaza in Australia si ucide 6 rechini supravietuind inotului de dimineata in piscina.
    - Sorinescu isi falsifica certificatul de nastere si devine presedintele Americii.
    - Doamna Olga isi deschide un restaurant cu specific romanesc in Anchorage, Alaska.
    - Fifica se marita cu printul Harry dupa ce acesta divorteaza de Megan.
    - Tim cumpara Malta si o tine numai pt el.
    - Manolica devine presedintele PSD.
    - Shogunelu castiga la lotto si doneaza tot castigul pt ca realizeaza ca e zen si nu-i trebuie bani.
    - Gigi se extinde in orientul mijlociu si nordul Africii unde isi deschide o afacere de inchiriat camile ghidate prin gps sa ajunga in Europa.
    ..etc
    Bravo Gigi,baba Vanga poate sa ia lectii de la tine.

pe Manolica il punem sa faca mincare in timp ce noi decidem soarta lumii . trebuie sa il intrebam pe Encore cum reactioneaza camilele la situatii de stress,sa nu avem surprize in desert in cazul in care nu gasim femei.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    nu cred ca o sa apucam al doilea mandat,dupa cum ii provoaca pe rusi.
    Il doare la basca de rusi, mai mari sunt problemele din China. Eu vad ca Vladimirovici e agresor, nu Donald.
    Nici eu nu as mai paria ca obtine al doilea mandat. De fapt as putea paria impotriva.
    Jeejee, totul sau nimic pe berile alea?
    deci,parerea mea este ca urmatorul razboi il vom avea in ukraina. america este falimentara si trebuie sa faca ceva.
    in betivanul de Poroshenko au omul potrivit la locul potrivit. va incepe totul cu o provocare regizata de trupele speciale britanice,care sunt experte in materie de dezinformatie si intriga provocata pentru ametirea pupulatiei.
    Fidele, spune-mi si mie ce ai fumat cand ai scris astea, sa incerc si eu. Extraordinar, incepe un al treilea razboi mondial fara ca nemtii sa fie implicati?
    Te-a mintit cu ceva in campanie? Nu cred. Atunci ce nu-ti convine? Traiesti in America si esti american deci joaca pt tine ce te tot vaiti. Africanul te avea mai bine?
    La intrebarea asta n-o sa-ti raspunda niciunul dintre democratii care se trezesc zilnic pentru a se gandi despre ce sa mai protesteze in materie de Donald, nascuti sa fie frustrati

Data înscrierii
    19.07.2008
    Locație
    Banat
    Posturi
    169
    Putere Rep
    14

Implicit

Daca esti de acord sau iti place..Donald...se considera ca esti tembel, daca esti pe partea cealalta si spui in gura mare ..nu imi place, nu-l suport, atunci esti democrat si gandesti _politically corect.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.271
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Il doare la basca de rusi, mai mari sunt problemele din China. Eu vad ca Vladimirovici e agresor, nu Donald.

Jeejee, totul sau nimic pe berile alea?

Fidele, spune-mi si mie ce ai fumat cand ai scris astea, sa incerc si eu. Extraordinar, incepe un al treilea razboi mondial fara ca nemtii sa fie implicati?

La intrebarea asta n-o sa-ti raspunda niciunul dintre democratii care se trezesc zilnic pentru a se gandi despre ce sa mai protesteze in materie de Donald, nascuti sa fie frustrati
    sunt putin cam derutat, au rusii baze militare plasate in jurul americii ? provoaca permanent tarile din jurul americii , ii incinta si pregateste pentru razboi asa cum fac americanii?
    daca pina si tu ii vezi pe rusi ca agresori ,ce sa mai vorbim ? America face treaba buna,spala pe creier si aduna haita care va fii sacrificata pentru generatiile viitoare de tineri americani .ca acesti tineri sa poata consuma mai departe aripioare de pui in ulei de soia si sa doarma sub poduri in aer liber.

nu-ti bate capul pentru nemti,in Germania la fiecare colt este o baza militara americana. in cazul unui razboi noi o sa fim primii care ne transformam in fum si cenusa.

se apropie Craciunul,sa nu uitati sa aprindeti o lumanare pentru Ceausescu. cata dreptate avea cand vorbea despre suveranitatea si independenta tarii.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Tim Vezi post
    Daca esti de acord sau iti place..Donald...se considera ca esti tembel, daca esti pe partea cealalta si spui in gura mare ..nu imi place, nu-l suport, atunci esti democrat si gandesti _politically corect.
    Europenii, inclusiv romanii, vad situatia din SUA prin CNN, de aia nu au o imagine mai de ansamblu.
    sunt putin cam derutat, au rusii baze militare plasate in jurul americii ? provoaca permanent tarile din jurul americii , ii incinta si pregateste pentru razboi asa cum fac americanii?
    daca pina si tu ii vezi pe rusi ca agresori ,ce sa mai vorbim ?
    America inca a ramas la 50 de state, nu si-a adaugat noi teritorii, pe cand rusnacii au ocupat si trecut in curtea lor Crimeea. De putin timp, au trimis bombardiere in Venezuela, ca cica sa-i apere de atacurile americanilor. Sa nu mai vorbim de hartuirile pe mare si in aer, impotriva NATO, e in ADN-ul lor sa arate cat de mari si tari sunt. Anjela si Vladimir au facut scoala de partid impreuna, asa ca nu trebuie sa fie nemtii ingrijorati in vreun fel.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

no nii mă...

[...]Barbara Underwood, the New York attorney general, announced that the Trump Foundation had agreed it should be dissolved and its remaining funds handed out to other charities, with her office overseeing the process. The deal needs to be approved by a federal judge...
    Mrs Underwood's office begun legal action in June against Mr Trump, his three children - who were on the board - and the charity itself, over accusations of misuse of funds.
    She said on Tuesday that her investigation found “a shocking pattern of illegality involving the Trump Foundation — including unlawful coordination with the Trump presidential campaign, repeated and willful self-dealing, and much more.”
    Mrs Underwood is continuing to seek more than $2.8 million (Ł2.2m) in restitution and has asked a judge to ban the Trumps temporarily from serving on the boards of other New York nonprofit organisations.[...]
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.271
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Europenii, inclusiv romanii, vad situatia din SUA prin CNN, de aia nu au o imagine mai de ansamblu.

America inca a ramas la 50 de state, nu si-a adaugat noi teritorii, pe cand rusnacii au ocupat si trecut in curtea lor Crimeea. De putin timp, au trimis bombardiere in Venezuela, ca cica sa-i apere de atacurile americanilor. Sa nu mai vorbim de hartuirile pe mare si in aer, impotriva NATO, e in ADN-ul lor sa arate cat de mari si tari sunt. Anjela si Vladimir au facut scoala de partid impreuna, asa ca nu trebuie sa fie nemtii ingrijorati in vreun fel.
    am inteles,rusii trebuie pusi cu botul pe labe. tu esti mai american decat donald cel viteaz.
    Crimea a fost facuta cadou de Chruschtschow Ukrainei. dar ukrainienii nu au fost multumiti cu cadoul facut si de asta rusii l-au luat inapoi printr-un referendum. chiar daca o sa spuneti inca 100 de ani ca Crimea a fost anexata,lumea stie ca a fost un referendum. 94% din populatia peninsulei Crimea au votat pentru alipirea la patria mama Russia.
    hartuirile de care vorbesti,au loc mjoritatea in Marea Neagra. este Marea Neagra vecina cu Anglia sau se invecineaza cu granita SUA ?
    hai sa fim sinceri ,pe banglosexoni ii maninca la anus si vor razboi. americanii de felul lor sunt un popor fricos si degenerat. norocul lor este ca gasesc pe alti fraieri gata sa moara pentru banii lor fara valoare.
    acum sunt ukrainienii la rind ,sa sfarseasca ca eroi pentru democratie.
    Ultima modificare făcută de FidelKatzo; 19.12.2018 la 05:27.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

bă nene, ce nesimțit mattisu' ăsta. în loc să fie mulțumit că dom' preș'dinte îl primește la masa lui și să îi lingă mâna care îi dă o bucată de pâne să aibe și gura lui ce să manâncă, el de colo ce face? latră și mușcă, jigodia! și-și mai dă și demisia! bă ăsta-i prost? de la tramp nu se pleacă prin demisie!
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

io am o întrebare (întreb pentru un prieten de fapt) patrioții ăștia republicani de pe aici, ați vărsat contribuția la fondu' pentru zidu' lu dom' preș'dinte?
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.159
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    io am o întrebare (întreb pentru un prieten de fapt) patrioții ăștia republicani de pe aici, ați vărsat contribuția la fondu' pentru zidu' lu dom' preș'dinte?
    Zero lei zero bani. Dar s-a strans ceva, alt semn ca lumea americana iubeste la Donald. Pt ca Donald actioneaza pt ce a promis americanilor. Restului lumii nu a promis nimic si nici nu le datoreaza nimic. Altceva vroiam sa te intreb. De ce nu te muti dom'le matale in sud si sa protestezi sa nu mai faca nici un zid? Asa din Wisconsin unde nu merge nici dracu, e usor de vociferat. Multa ipocrizie pe lumea asta frate, prea multa. Io n-am nici-o nevoie dar fi-ti corecti. La fel cum zice si Fidelu cu provocarile. Las-o jos ca macane boss Sorinescu..
    Vorbind de provocari, daca nu faceau americanii baze peste tot prin poarta lor, nici buna ziua nu le mai dadeau rusii sa fim seriosi. Dar ramane de vazut, cine cauta gaseste. Nu m-as plange in eventualitatea unui razboi ca oricum a ajuns planeta asta de nesuportat. E chiar necesara o curatenie.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Pagina 15 din 38 PrimulPrimul ... 5131415161725 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •