Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 14 din 17 PrimulPrimul ... 41213141516 ... UltimulUltimul
Rezultate 131 la 140 din 169

Subiect: Donald Trump, al 45-lea presedinte al Americii - bune si rele (continuare)

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.214
    Putere Rep
    40

Implicit

cand am vazut cata lume participa la discutii am zis ,trebuie sa imi dau si eu cu parerea.

deci,parerea mea este ca urmatorul razboi il vom avea in ukraina. america este falimentara si trebuie sa faca ceva.
    in betivanul de Poroshenko au omul potrivit la locul potrivit. va incepe totul cu o provocare regizata de trupele speciale britanice,care sunt experte in materie de dezinformatie si intriga provocata pentru ametirea pupulatiei.
    singura mea speranta sa nu gaseasca suficenti idioti care pentru o mana de dolari care de fapt nu valoreaza nimic,sa isi riste viata.

ps.tot am vrut sa va intreb pe voi care mergeti mai des in tara, care este atmosfera acolo de cand tarisoara noastra a devenit putere nucleara regionala ?

Data înscrierii
    16.11.2006
    Locație
    Hungary, Budapest
    Posturi
    697
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    ... tarisoara noastra a devenit putere nucleara regionala
    Alo, mr. FK, despre ce putere nucleară regională vorbești? Te gândești la centrala care face curent electric din nuclei? Și te rog să nu mai cobești despre războaie, ca nu cumva să ai dreptate.
    Sunt tare deştept!
    Dar nu deajuns, fiindcă de-aş fi atât de deştept pe cât mă cred, nu m-aş crede atât de deştept! ;)

Data înscrierii
    16.11.2006
    Locație
    Hungary, Budapest
    Posturi
    697
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    bre nea nicksoane, poate la don jiji s-or fi auzit protestatarii ăia de la paris scandând numele lu' moș tramp...
    I-auzi, amărâții, ce le-a dat prin cap să facă!
    Sau au fost momiți cu niscai mititei de oaie:
    "- Ia micu și scandează
    Trumpu ne salvează?"
    Spectacolu lumii, bre!...
    Sunt tare deştept!
    Dar nu deajuns, fiindcă de-aş fi atât de deştept pe cât mă cred, nu m-aş crede atât de deştept! ;)

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.068
    Putere Rep
    32

Implicit

Ce va mai place sa fiti carcotasi, pesemne ca sunteti romani.
    Nu moncherilor, nu m-am referit ca nu minte deloc ci ca e genul de om ce e in gusha si-n capusha fara political correctness bullshit ca toata clasa politica. Donald a fost clar ca nu vrea refugiati, mexicani, nu-i plac albastrii, ca face zid, ca intrerupe tratatele, ca nu-i pasa de planeta albastra, de gay, de extraterestri si asa mai departe. Ca nu vrea statuie si premiul Nobel pt ticaloshenie. A mintit cu ceva? Nu tata. Ca minte? Dupa mine, cand minte, minte ori cu mintea unui om de afaceri de calibru [care este vezi Arabia Saudita (si presupun si-mi imaginez ca asa pot fi astia ca nu am avut vreo experienta sa vorbesc concret, sunt furnica)], ori minte cu nerusinarea pe care o mai intalnesti doar la cate unii romani. Ca unii din aia de ori trec detectorul de minciuni fara probleme, ori au ceva probleme la biblioteca.
    Nicusor, da-mi cateva exemple cu ce isi prosteste Donald multimea lui americana (nu planetara). Cu ce anume ii tradeaza din punct de vedere a promisiunii "America 1st"?
    Omul a sustinut America 1st in campanie si asta face si in concret. Ca e bine sau e rau, asta incearca sa faca zilnic dupa mintea lui.
    Doi la mana, Donald e politician de conjunctura, nu de cariera. D-aia si cand minte pare un pic cam prost. Eu prefer pe unul de care imi dau seama cand e el pe camp cu tractorul si nu cand ma trezesc eu pe camp din cauza lui.
    Consideri sa Soros e mai sincer? si nici macar nu e politician, ma rog nu oficial dar dicteaza ca unul. Cucoana Clinton lua dupa dictare de la el.

Nenea Aramis, bre vestele galbene se vede treaba ca l-au facut pe Macaronel sa ia morcovul cu doua maini si sa il introduca intre fese fara ezitare.
    https://m.gandul.info/international/...ranta-17781361

Nu sunt de acord cu violentele gen spart ferestre, ars masini, etc. (Astia-s vesticii unii mai proaspat coborati din copaci decat esticii.) Dar desi nu sunt fanul lor, macar francezii nu sunt ca romanii sau portughezii sau alte natii unde dau cu fuga din tara cand nu le convine ceva. Nu, astia nu pleaca nicaieri, astia stau in tara lor si au spirit revolutionar daca situatia cere. Nu plec eu din casa mea, te dau eu pe tine jos.

Vezi ai grija nu mai fi intru totul pesimist cu Donald. Omul a fost corect cu voi, si asadar in curand o sa iti poti schimba uleiul la masina singur in fata casei si il scurgi in canalizare.
    Te poti da cu Diesel cat mai traiesti fara probleme. Te-a mintit cu ceva in campanie? Nu cred. Atunci ce nu-ti convine? Traiesti in America si esti american deci joaca pt tine ce te tot vaiti. Africanul te avea mai bine?

https://start.att.net/news/read/arti...category/news+
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    16.11.2006
    Locație
    Hungary, Budapest
    Posturi
    697
    Putere Rep
    10

Implicit

Mr. VDGigi,
    Eu am o părere cam proastă despre unele trăsături ale democrației de peste balta sărată, despre sistemul electoral de acolo și despre faptul că de decenii întregi președinții și politicienii de vârf provin din aceleași cercuri, ba chiar (i-auzi, ia!) din aceleași FAMILII, despre mandate câștigate cu numai câteva sute de voturi (!!!) într-o țară cu peste 300.000.000 de oameni, despre supremația banului în politică (mai pe șleau: se pare că politica face sluj în fața banilor, apropo de dictarea lui Șoroșică-Moșulică). Mai mare tristețea că țara model a omenirii nu are de unde alege și astfel ajung președinți unii care, vorba ta, te lasă cu tractoru-n câmp... Dar mai sunt și mulți alți politicieni (o grămadă!) care nu știu ce fac... Eh, asta e, construim planeta cu ce avem... sau cu ce merităm, cum zicea un deștept din veacuri trecute...
    Cu stimă și stimulență,
    Nicușor
    Sunt tare deştept!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.373
    Putere Rep
    34

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Nu moncherilor, nu m-am referit ca nu minte deloc ci ca e genul de om ce e in gusha si-n capusha fara political correctness bullshit ca toata clasa politica.
    adicătelea cum ar veni dă pe trompetă fără limită. sau vorbește gura fără el... cam ca la copii spun lucruri trăznite...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.068
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    adicătelea cum ar veni dă pe trompetă fără limită. sau vorbește gura fără el... cam ca la copii spun lucruri trăznite...
    Nea Aramis, nimeni pe lumea asta nu e perfect si de o moralitate impecabila, in afara de, posibil, matale.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.373
    Putere Rep
    34

Implicit

de era așa, papă mă făceam...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.068
    Putere Rep
    32

Implicit

Aramis pazea uite ce a zis baba asta.
    https://m.click.ro/news/lume/uite-ce...us-din-balcani

"Preşedintele american, Donald Trump, se va îmbolnăvi de o maladie misterioasă, care îl va lăsa surd şi va suferi o traumă la creier."

Nasol fratika!

Eu mai adaug la preziceri ca:

- Fidel divorteaza si imigreaza in America unde se insoara cu o tanara bruneta rusoaica de 23 de ani la 175 cm, 60kg ochi albastri care-i va darui tripleti.
    - Pisoi se intoarce in Romania anul viitor si-si deschide o ferma de rame pt pescuit.
    - Romi imigreaza in Australia si ucide 6 rechini supravietuind inotului de dimineata in piscina.
    - Sorinescu isi falsifica certificatul de nastere si devine presedintele Americii.
    - Doamna Olga isi deschide un restaurant cu specific romanesc in Anchorage, Alaska.
    - Fifica se marita cu printul Harry dupa ce acesta divorteaza de Megan.
    - Tim cumpara Malta si o tine numai pt el.
    - Manolica devine presedintele PSD.
    - Shogunelu castiga la lotto si doneaza tot castigul pt ca realizeaza ca e zen si nu-i trebuie bani.
    - Gigi se extinde in orientul mijlociu si nordul Africii unde isi deschide o afacere de inchiriat camile ghidate prin gps sa ajunga in Europa.
    ..etc

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.373
    Putere Rep
    34

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    "Preşedintele american, Donald Trump, [...] va suferi o traumă la creier.”
    baba asta minte. așa ceva e imposibil...
    plecat de-acasă.

Pagina 14 din 17 PrimulPrimul ... 41213141516 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •