Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 25

Subiect: Un nou inceput, o noua era. Long live....the forum :)

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.364
    Putere Rep
    10

Post Un nou inceput, o noua era. Long live....the forum :)

Dragi forumisti,

Forumul a supravietuit din nou. Dupa ce imi manifestasem intentia de a-l inchide de tot la sfarsitul lunii ianuarie 2018, doi forumisti m-au contactat pe privat manifestandu-si dorinta de a-l prelua si a-l tine online. Una din cele doua propuneri a fost mai putin optimista, in ideea ca "poate pana la sfarsitul anului si apoi nu se stie", in timp ce a doua propunere a fost de preluare fara conditii de durata, cu promisiunea ca va face si tot posibilul sa-l si "curete" de mesajele ciudate de la Gugle. Am acceptat a doua propunere de preluare a forumului si am transferat definitive forumul, inclusiv domeniul de internet romanian-portal.com care nu-mi mai apartine.

De acum incolo suntem doar colegi, nu mai sunta si proprietar, deci cine vrea, poate sa ma injure cu mai multa energie, daca le face bine la mental ;)

M-am consultat si cu Nae si Cotoiul inainte de a lua decizia, as fi facut-o si cu voi, toti moderatorii carora v-a pasat si ati ajutat cand a fost nevoie, dar unii dintre voi (Fidel, Fifi) n-au mai dat de ceva timp pe aici. I-am sugerat noului proprietar sa mentina relatiile bune cu veteranii si moderatorii, pentru ca e important pentru "suppravietuire" si sper ca nu vor fi astfel de probleme. De acum incolo, voi face tot posibilul sa intru cat mai des, dar rolul si grijile mele au scazut de cand am predat stafeta si evident ca voi lasa noul proprietar sa se ocupe de toate problemele tehnice si ce o mai fi, tocmai asta a fost si scopul renuntarii, sa mai respir si eu dupa 15 ani.

Am sa las noul proprietar sa se prezinte cand simte ca e timpul, nu voi divulga numele.

Pana atunci, sa traiasca forumul si forumistii!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.273
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Dragi forumisti,

Forumul a supravietuit din nou. Dupa ce imi manifestasem intentia de a-l inchide de tot la sfarsitul lunii ianuarie 2018, doi forumisti m-au contactat pe privat manifestandu-si dorinta de a-l prelua si a-l tine online. Una din cele doua propuneri a fost mai putin optimista, in ideea ca "poate pana la sfarsitul anului si apoi nu se stie", in timp ce a doua propunere a fost de preluare fara conditii de durata, cu promisiunea ca va face si tot posibilul sa-l si "curete" de mesajele ciudate de la Gugle. Am acceptat a doua propunere de preluare a forumului si am transferat definitive forumul, inclusiv domeniul de internet romanian-portal.com care nu-mi mai apartine.

De acum incolo suntem doar colegi, nu mai sunta si proprietar, deci cine vrea, poate sa ma injure cu mai multa energie, daca le face bine la mental ;)

M-am consultat si cu Nae si Cotoiul inainte de a lua decizia, as fi facut-o si cu voi, toti moderatorii carora v-a pasat si ati ajutat cand a fost nevoie, dar unii dintre voi (Fidel, Fifi) n-au mai dat de ceva timp pe aici. I-am sugerat noului proprietar sa mentina relatiile bune cu veteranii si moderatorii, pentru ca e important pentru "suppravietuire" si sper ca nu vor fi astfel de probleme. De acum incolo, voi face tot posibilul sa intru cat mai des, dar rolul si grijile mele au scazut de cand am predat stafeta si evident ca voi lasa noul proprietar sa se ocupe de toate problemele tehnice si ce o mai fi, tocmai asta a fost si scopul renuntarii, sa mai respir si eu dupa 15 ani.

Am sa las noul proprietar sa se prezinte cand simte ca e timpul, nu voi divulga numele.

Frumoasa introducere!

O combinatie diplomatica perfecta intre sentimente emotionale si "o bucurie ascunsa" ca ai reusit ca "proiectul tau" sa continue!
    Felicitari!

p.s. Acum ma abtin de la alte comentarii inutile, ...dar astept cu nerabdare "discursul" de introducere a "propetarului"
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.438
    Putere Rep
    28

Implicit

Felicitări, Sorin pentru ce a însemnat pentru tine Romanian-portal.com, dedicarea și mai ales inspirația perspectivei.
    Felicitări noului proprietar și aștept cu șampania sa jubilam continuitate forumului, evident după un toast al noului proprietar.

Data înscrierii
    16.11.2006
    Locație
    Hungary, Budapest
    Posturi
    682
    Putere Rep
    10

Implicit

Aşa... acum, că forumelul a primit o nouă cârjă, să trecem la lucruri mai interesante... cum ar fi reluarea întrebării seculare: ce legătură are inteligenţa cu înţelepciunea? Altfel spus: persoana inteligentă este şi înţeleaptă iar cea înţeleaptă este şi inteligentă? Poate fi cineva înţelept fără a fi şi inteligent? Ştie cineva pe careva şi deştept şi inteligent?

Curios din fire,
    Nae
    Sunt tare deştept!
    Dar nu deajuns, fiindcă de-aş fi atât de deştept pe cât mă cred, nu m-aş crede atât de deştept! ;)

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.438
    Putere Rep
    28

Implicit

Posibil după părerea mea.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.364
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Nicksson Vezi post
    Altfel spus: persoana inteligentă este şi înţeleaptă iar cea înţeleaptă este şi inteligentă? Poate fi cineva înţelept fără a fi şi inteligent? Ştie cineva pe careva şi deştept şi inteligent?
    Coane, numai tu, ca esti tare destept (conform semnaturii), poti raspunde la aceasta intrebare.

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    895
    Putere Rep
    12

Implicit

Sorine, e adevarat ca susții maneliştii?!😀😀

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.364
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de toni41 Vezi post
    Sorine, e adevarat ca susții maneliştii?!
    Fake news Toni, fake news si tu stii asta. Mi-e sila de manele.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.273
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    ... Am sa las noul proprietar sa se prezinte cand simte ca e timpul, nu voi divulga numele.

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...dar astept cu nerabdare "discursul" de introducere a "propetarului"
    Citat Postat în original de Nicksson Vezi post
    Aşa... acum, că forumelul a primit o nouă cârjă, ....
    Unde e bre noul "propetar sau noua carje" ...ca bag' seama ca tot voi doi ca brazii va pastrati pozitiile principale de lideri!

p.s. Sorine, la carciumi au wifi? ...ca de nick m-am lamurit, are wifi cand vrea!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.364
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    p.s. Sorine, la carciumi au wifi? ...ca de nick m-am lamurit, are wifi cand vrea!
    Au bre, Wi-Fi la carciuma, da eu intru numa' de pe laptop.

Daca noul propitar isi neglijeaza promisiunile, io dispar de pe aici in curand.

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •