Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate 21 la 24 din 24

Subiect: in vizita

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de flori1700 Vezi post
    nu stiu ce ați inteles voi ) din toata treaba cu SUA, doar pe tatal copilului l-am iubit si am avut relatie. Poate m-am exprimat greșit, ce mi-a ramas pe suflet, e ceea ce as fi vrut sa mai vizitez in SUA, sa ajung si la six flags, shopping la victoria's secret, chestii de genu..
    Pai incearca sa te exprimi corect ca sa inteleaga lumea ce vrei/urmaresti de fapt ...si sa nu-si mai dea fiecare cu presupusu'!
    Dupa cum vad, cei care-ti raspund au bunavointa sa-ti dea sfaturi bune si la subiect, ...dar daca ii iduci in eroare vei primi raspunsuri pe masura!

p.s. Personal ma abtin sa-mi spun parerea pentru ca "situatia" e inca, ...cam in ceata!
    p.s.2 Sunt de accord cu raspunsul lui Divo!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.173
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de flori1700 Vezi post
    nu stiu ce ați inteles voi ) din toata treaba cu SUA, doar pe tatal copilului l-am iubit si am avut relatie. Poate m-am exprimat greșit, ce mi-a ramas pe suflet, e ceea ce as fi vrut sa mai vizitez in SUA, sa ajung si la six flags, shopping la victoria's secret, chestii de genu..
    Sigur. Flori dupa cum vezi noi suntem un pic mai in varsta si cu varsta vin si experienta si imaginatia mai bogata. Ne gandim la tot felul de prostii inocente ca niste porci. Trebuie sa iti alegi scopuri mai maretze decat sa ajungi la six flags ca nu mai ai 14 ani. Dar inteleg per total, te-a fermecat America si ti-ar placea sa traiesti acolo.
    Pana una alta nu ar fi rau sa aplici la loteria vizelor anual sa iti acorzi o sansa de a ajunge acolo pe barba ta si tine-ne la curent cu situatia. Sper sa iasa bine.
    Daca te vrea de nevasta, de ce nu te duci? Apoi daca se duce cu altele sa fie sanatos ai ajuns unde ai vrut, nu?
    Cred ca tie iti e frica sa nu te atraga acolo si in loc sa te ia de nevasta, sa incerce sa iti ia copilul. Nu cred ca e cazul dar in cazul asta e mai bine sa faci lucrurile legal fara sa iti asumi nicio bataie de cap. Sa vina el sa te ia de nevasta in Romania. Dureaza mai mult dar e treaba sigura si aveti toata viata inainte. Daca nu vrea sa vina, incearca sa te multumesti cu ce ai si sa iti imbunatatesti viata cum poti. Mai devreme sau mai tarziu te va contacta.

Ps. Observ ca esti o fata cumsecade indiferent de provocari. Continua asa.
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 14.09.2017 la 15:12.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    08.11.2015
    Posturi
    26
    Putere Rep
    0

Implicit

revin cu detalii. Astăzi am luat viza de Vizitator, dar copilul nu, mi s-a spus ca practic el e cetățean american si are doar nevoie de pașaport american. Asa ca mi-au sugerat sa il trec pe tata pe certificat, sa completez niște acte si sa revin la ambasada. Practic ii dau toate drepturile asupra copilului chiar inainte de a fi in state. ☹️ Mi-a venit o idee, nu stiu cat de buna sau aplicabila, sa merg eu prima data fara copil sa ne căsătorim, sa am cumva siguranța ca nu imi ia copilul, iar apoi sa vin in tara sa ii fac pașaport american si sa plecam de tot. Vreau păreri despre ideea mea "stralucita". PS cu domnul n-am discutat inca despre asta )

Data înscrierii
    25.07.2017
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

eu sincer iti spun sa stai linistita sa iti vezi de viata.nu merita sa te chinui pe tine si pe copil.iti spun din propria experienta.nu merita ,pe langa asta mai cheltui si o gramada de bani...

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •