Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 9 din 35 PrimulPrimul ... 789101119 ... UltimulUltimul
Rezultate 81 la 90 din 344

Subiect: Off topic - aberatii de tot felul :) [29]

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    943
    Putere Rep
    14

Implicit

Vremurile, ....ca valurile,...care trec...angeline. Ce e val, ca valul trece, ...ce ne facem cu Tsunami ul Facebook!?

Data înscrierii
    16.11.2006
    Locație
    Hungary, Budapest
    Posturi
    714
    Putere Rep
    10

Implicit

Eheee, dacă n-ar fi fost Sorin hotărât din cale-afară, nu s-ar mai povesti nimic...
    Sunt tare deştept!
    Dar nu deajuns, fiindcă de-aş fi atât de deştept pe cât mă cred, nu m-aş crede atât de deştept! ;)

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    943
    Putere Rep
    14

Implicit

Citat Postat în original de Nicksson Vezi post
    Eheee, dacă n-ar fi fost Sorin hotărât din cale-afară, nu s-ar mai povesti nimic...
    Sa înțeleg ca si domnia ta, nobile Nae va mai povesti de-ale lui Moromete?
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.243
    Putere Rep
    33

Implicit

In sfarsit zice cineva ceva in amarata aia de tara impotriva relatiei asta stapan-sclav dintre SUA si Romania fie si numai printr-un raspuns pt comunicatul ala incredibil de pueril si nesimtit al SUA.

"We urge you" auzi. Ce verb nesimtit in contextul asta.

https://www.libertatea.ro/stiri/drag...al-sua-2056664

Le-a mai dat prostul neamului inca 4 bilioane pe niste rachete ..asa niciodata nu o sa avanseze tara aia daca cum prinde un cheag de bani il da strainilor. Cei mai prosti doi nemti din lume Romania i-a angajat unul ca presedinte si altul ca selectioner.

Si tot nu se satura. Draga diaspora din America, faceti si voi o hartie sa intrebati ce naiba vrea America de la sufletul romanilor? Sa le puna pielea la uscat?

Nu stiu unde in lumea asta un ambasador intr-o tara straina se implica in treburile interne ca ambasadorul SUA in Romania. Parca sunt la ei ecasa.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

domnu' gigi, mata ești prost informat, zău așa. 4 beleoane? ie un fleac, zău dacă nu! păi anu' ăsta s-au și făcut economii zic zău cu limba scoasă, că în loc de 2%PIB, s-au alocat numa' 1.35%. da' nu-i bai, că în 2020 o să crească la și la mai mult (cam dublu ca anu' ăsta)

partea ai mai amuzantă știi care? hai că rachete nu știm să facem (cică!) și le cumpărăm. da' dăm bani căcălău (cam 1.7M pe taburi de la alții și zice uni dăștepți bă las' că e bine, că le construiesc ăștia (elvețienii, experți în industria de apărare sîc!) în România (mecanica buc) și au oamenii de lucru

țară bogată, nene, csf, ncsf. se fură de 2,000 de ani și tot mai e loc de furat...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Bre! ...mutu' tace si le face!

...io gandesc pozitiv si am ajuns la concluzia ca ...coalitia parlament/ionel au luat decizia in perspectiva de lunga durata!
    ...bah! ...cine are rachete in EU? ...pai noi RO! ...bah EU! ...noi le-am platit, dar daca vreti sa va apere si pe voi atunci veniti si voi cu parnosu'!

Morala! ...mai mult ca sigur ca rachetele alea o sa rugineasca in hangar!

Trump e business men! ...mai mult nu comentez! ...o'm trai si o'm vedea ce urmeaza!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.243
    Putere Rep
    33

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post

Trump e business men! ...mai mult nu comentez! ...o'm trai si o'm vedea ce urmeaza!
    Asta tine de vreo 10 ani nu de 10 luni. Si nu e business, e ticalosie.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    16.11.2006
    Locație
    Hungary, Budapest
    Posturi
    714
    Putere Rep
    10

Implicit

Hai, că nu e nouă povestea. Americanii îşi bagă nasul conform proverbului "interesu poartă fesu", adică oriunde. Aşa au făcut şi în Ungaria, acu vre-o 2-3 ani, cu şefa fiscului. Acu, io nu zic că n-au avut, sau n-or avea dreptate. Şi s-au mai implicat ei şi prin alte părţi, numai ca să mai vândă nişte arme sau să mai pună mâna pe niscai câmpuri petroliere... La urma-urmei, e firesc să procedeze aşa, doar ştim bine că istoria se repetă. Citiţi istoria Romei ca să ghiciţi comportamentul american. Ce, dacă ar fi România în locul SUA, ar face altfel? Singurul lucru care mi se pare totuşi incorect este că sua nu reacţionează aşa decât când au interesul. Restul, chestiile cu drepturile omului şi apărarea legii, democraţiei, etc., sunt gargară şi poveşti pentru proşti dacă nu intervine şi vreun interes. Dacă nu simt ei că au buzunarul implicat, nu-i deranjează nici chiar cele mai mari abuzuri ale celui mai ticălos dictator, sau dacă-i deranjează, atunci nu se vede nimic în afara unei colosale dureri în cot... Aşa că nu vă mai faceţi sânge rău cu lipsa de perseverenţă americană... Dacă n-ar fi la mijloc niscai rachete de vândut la suprapreţ, probabil că nici n-ar şti că există şi România... Sau uitarăţi cumva cum dădură tot estul Europei în mâna ruşilor pentru 50 de ani?
    Ultima modificare făcută de Nicksson; 30.11.2017 la 13:03.
    Sunt tare deştept!
    Dar nu deajuns, fiindcă de-aş fi atât de deştept pe cât mă cred, nu m-aş crede atât de deştept! ;)

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de Nicksson Vezi post
    Hai, că nu e nouă povestea. Americanii îşi bagă nasul conform proverbului "interesu poartă fesu", adică oriunde. Aşa au făcut şi în Ungaria, acu vre-o 2-3 ani, cu şefa fiscului. Acu, io nu zic că n-au avut, sau n-or avea dreptate. Şi s-au mai implicat ei şi prin alte părţi, numai ca să mai vândă nişte arme sau să mai pună mâna pe niscai câmpuri petroliere... La urma-urmei, e firesc să procedeze aşa, doar ştim bine că istoria se repetă. Citiţi istoria Romei ca să ghiciţi comportamentul american. Ce, dacă ar fi România în locul SUA, ar face altfel? Singurul lucru care mi se pare totuşi incorect este sua că nu reacţionează aşa decât când au interesul. Restul, chestiile cu drepturile omului şi apărarea legii, democraţiei, etc., sunt gargară şi poveşti pentru proşti dacă nu intervine şi vreun interes. Dacă nu simt ei că au buzunarul implicat, nu-i deranjează nici chiar cele mai mari abuzuri ale celui mai ticălos dictator, sau dacă-i deranjează, atunci nu se vede nimic în afara unei colosale dureri în cot... Aşa că nu vă mai faceţi sânge rău cu lipsa de perseverenţă americană... Dacă n-ar fi la mijloc niscai rachete de vândut la suprapreţ, probabil că nici n-ar şti că există şi România... Sau uitarăţi cumva cum dădură tot estul Europei în mâna ruşilor pentru 50 de ani?
    Bre nicusore! ...matale uitasi de "research and development"!
    ...apai astea coasta cu mult mai mult decat costul de fabricatie sau cu cat le vinde! ...iar ca sa amortizeze investitia tre sa le vanda si ei cuiva ca doar nu vrei sa rugineasca pe taramul asta!
    ...apai nu tot Americanu' a pompat parnos in satelitii rasfirati pe cer ca sa aiba toata lumea semnal la mobile si net? ...pai si semnalu' ala costa si d'acolo isi ia 'napoi parnosu'!

De ceva vreme vinde doar tehnologia ca alelalte tari sa-si arunce singuri satelitii pe cer!
    Mai nou, acu' planuiesc sa arunce pe cer alti sateliti mai sofisticati si performanti in folosul meteo!
    p.s. Pai ce? Si EU a facut Concordu' si au cam luat plasa, dar s-au scos cu Airbusul!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.520
    Putere Rep
    10

Implicit

Ma baieti, da cine ii opreste pe romanasii nostri sa-i ia banii furati lui draknea, bombo si toti ceilalti jefuitori de tara, iar cu fondurile adunate sa faca o echipa de baieti inteligenti care sa faca rachete si mai tari pe care sa le vanda la americani? Voi daca aveti niste mertzane sau beemveuri bengoase prin curte, dati o parte din ele si la vecini, pe gratis, sau ii puneti sa cotizeze?

Pagina 9 din 35 PrimulPrimul ... 789101119 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •