Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 16 din 28 PrimulPrimul ... 6141516171826 ... UltimulUltimul
Rezultate 151 la 160 din 280

Subiect: Off topic - aberatii de tot felul :) [29]

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.330
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Dragi forumisti, schimbati-va numere de telefon, adrese de email, feisbucuri si alte chestii, ca pe 31 ianuarie, daca kknarii de la Goagle nu raspund de ce aia a ma-sii nu le convine de forum, de ne-au atarnat tinicheaua de coada, trag obloanele, inchid pravalia, ura si la gara.

Am facut mari eforturi de tot felul, sa tin acest forum in viata, macar pentru veteranii care i-au ramas fideli, dar s-ar parea ca e o lupta continua cu Hidra, ii tai un cap si ii cresc doua in loc, mereu a fost cate o problema in ultimii ani. Forumul a implinit zilele trecute 15 ani (incredibil ce a zburat timpul) si si-a facut datoria, am trait multe zile bune si unele mai putin bune impreuna, am legat multe prietenii virtuale si reale de-a lungul acestor ani, dar uneori ajungi la concluzia ca dragoste cu forta nu se poate.
    Bre!
    ...am inteles ca pe anu' asta e totul platit! ...asa ca atata timp e la zi lasa-l deschis cat mai tine chiar daca suntem putini care mai intra p-aici! ...mai ales ca suntem doar cei care cat de cat ne cunoastem "oarecum" cu incredere, atat virtual dar si real! ...iar astia putini care am mai ramas aici au dovedit confidenta relatiilor legate prin acest forum!

Am urmarit-o pe bunica mea cand facea "branza de capra" ...punea "adunatura" intr-o plasa de tifon, scurgea "zama" si ramanea doar delicioasa "crema"!
    Asa ca acum cand voi cei loiali care mai dati pe aici poate o sa aveti ocazia sa va delectati cu povestile mele de viata!
    Am vrut sa scriu o carte, dar nu am tragere de inima! ...am vrut sa postez p-aici dar am avut teama ca se gasesc personae care iar o sa ma "bage in mortii mamei"!
    ...cativa dintre voi cunoasteti cate ceva din "saga" vietii mele, dar daca imi descarc public memoriile pe acest Forum ...poate cei ce au ineractionat virtual cu mine vor avea intelegerea "parabolelor mele"!

Luni plec la "crivat total" la Ottawa pt 4 zile! ...dar ne auzim si de acolo! ...pai ce dk! ...sorin a zis ca ie WiFi peste tot! ...sunt doar presat de timpul disponibil!

p.s. jiji, am primit msg-ul tau si-ti multumesc! ...inca sunt in training cum sa ma bag pe ... si sa dau replay!
    oricum! ...ma bucur nespes cand primesc mesajele tale si mai ales cu "printisorii" tai!
    Ultima modificare făcută de Pisoi; 12.01.2018 la 20:17.
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.393
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...am inteles ca pe anu' asta e totul platit! ...asa ca atata timp e la zi lasa-l deschis cat mai tine chiar daca suntem putini care mai intra p-aici! ...mai ales ca suntem doar cei care cat de cat ne cunoastem "oarecum" cu incredere, atat virtual dar si real! ...iar astia putini care am mai ramas aici au dovedit confidenta relatiilor legate prin acest forum!
    Cotoiule, nu-i vorba de bani, nu ajung la faliment din cauza forumului, e vorba de reputatie, aspect la care am tinut inca de la lansarea forumului. Putem tine legatura si altfel, desi imi placea acest loc.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.341
    Putere Rep
    34

Implicit

Citat Postat în original de divo Vezi post
    Hi, my name is Aramis and I’m coming from the shi.hole named Romania. MAGA!
    Mă abțin să răspund. Te întreb însă (retoric), la ce te mai chinui să-ți înveți progenitura română...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.648
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    Mă abțin să răspund. Te întreb însă (retoric), la ce te mai chinui să-ți înveți progenitura română...
    Fake News, mon Cher, fake News! :D

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    16.11.2006
    Locație
    Hungary, Budapest
    Posturi
    682
    Putere Rep
    10

Implicit

Iar eu mă gândesc tot mai des la utilitatea faptelor de zi cu zi. Ce este util sau inutil? Cât din ceea ce facem are vreo utilitate? În fiecare zi aflu de o grămadă de oameni care fac sau au făcut o mulţime de lucruri bune şi de care ar fi bine să se ştie. Dar şi dacă ai trăi cinci mii de ani, tot nu vei putea afla toate faptele bune ale tuturor oamenilor buni. Ca să nu mai vorbim de cele rele ale ălor răi... Şi din mulţimea de fapte a omenirii se mai văd oare şi faptele noastre? Cât va dura oare piedestalul statuii lui Sorin, ridicată datorită acestui forum? Peste încă 10 zece ani va mai şti cineva de forum, sau de vajnicii săi forumişti? Zău aşa, că vane şi în van sunt astăzi toate...
    Să vină dar bardaca, blonda şi bruneta, profitaţi de viaţă cât se mai poate, forumişti simpatici, pân-ce din urmă nu v-ajunge neputinţa şi uitarea iar din adâncul unei lăzi nu va ieşi moartea ca-n povestea cu tinereţea fără bătrâneţe...
    Lăsaţi visele de glorie pe forumuri din depărtări albastre, lăsaţi dorul de lauri ai măririi forumistice, lăsaţi calculatorul la o parte, acum cât vă mai aşteaptă cele vechi şi bune obiceiuri...

Nicuşor
    Sunt tare deştept!
    Dar nu deajuns, fiindcă de-aş fi atât de deştept pe cât mă cred, nu m-aş crede atât de deştept! ;)

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.393
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de toni41 Vezi post
    This video is unavailable

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    896
    Putere Rep
    12

Implicit

Sorry! Ti-l trimit pe Facebook. Am vrut sa le fac un cadou la băieți, dacă ai timp pune tu linkul te rog eu nu reușesc.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.330
    Putere Rep
    39

Implicit

Bai! ...luni am ajuns ok in Ottawa cu ceva probleme minore neasteptate la Customs! ...astia te musca de cur chiar daca esti cetatean American si faci dovada ca vizita e cu intentie de business doar pt 2 zile!
    ...e frig in draci aici ...-17 grade C de mi-a intepenit si laptop-ul si celularu' cu toate WiFi-urile de la hotel si "cooperativa" pe care am vizitat-o!
    ...m-am descurcat OK si maine dimineata ma auto-deportez la "baza" ...dar mai am in pas important de facut ...tre sa fac transfer la Chicago!

p.s. fifi, daca mai citesti p-aici, ti-am trimis "icrele" de aici din Ottawa! ...si in plic separat cu "timbre"!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.393
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    maine dimineata ma auto-deportez la "baza" ...dar mai am in pas important de facut ...tre sa fac transfer la Chicago!
    Sper ca ai ajuns cu bine acasa si nu te-ai congelat prin Canada sau Chicago.

In alta ordine de idei, i-am trimis lui Nae un "screenshot" cu ceva ciudat, in speranta ca poate se rezolva misterul cu mesajul de avertizare de la Goagle, dar probabil ca nu ajuta la nimic, ca n-am auzit nimic de la el. Totusi, traiesc cu impresia ca e ceva ascuns undeva, care le aprinde becurile rosii la robotii gugalului.

Din pacate, AMR 12.

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    896
    Putere Rep
    12

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    AMR 12?
    Tragi obloanele definitiv pe 31.ian ?

Pagina 16 din 28 PrimulPrimul ... 6141516171826 ... UltimulUltimul