Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 14 din 16 PrimulPrimul ... 41213141516 UltimulUltimul
Rezultate 131 la 140 din 157

Subiect: Off topic - aberatii de tot felul :) [29]

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.296
    Putere Rep
    33

Implicit

mă nene, unde-i rubrica aia de plângeri, sugestii și lăcrămații? aia pe chestii tehnice, că vreau să mă plâng lu' domnu' nae.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    880
    Putere Rep
    11

Data înscrierii
    16.11.2006
    Locație
    Hungary, Budapest
    Posturi
    680
    Putere Rep
    10

Implicit

La mulţi ani cu sănătate, viaţă lungă-n fericire cu noroc!
    Sunt tare deştept!
    Dar nu deajuns, fiindcă de-aş fi atât de deştept pe cât mă cred, nu m-aş crede atât de deştept! ;)

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.460
    Putere Rep
    27

Implicit

La multi ani cu Sănătate, Fericire şi Împlinire!
    Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.451
    Putere Rep
    10

Implicit

Hei, colegilor de forum, hai sa ne punem mintile la contributie si sa vedem cum scapam naibii de anuntul ala de rahat de la Google (ca e pericol de phishing), desi nu vad de ce at fi si Nae e de aceeasi parere. Mesajul apare in Chrome si Firefox, dar nu in Explorer (cel putin la mine). Treaba e ca de vreo doua zile si antivirusul meu (am Bitdefender) a inceput sa spuna ca nu e sigur forumul, dar stiind ca nu are nimic, ii spun sa ma lase sa-l accesez.

Daca nu vine nimeni cu vreo solutie (cu nataraii de la Google nu prea vad ce sanse sunt sa intru in contact, ca nu te baga nimeni in seama), mai bine il inched, decat sa arate ca o oaie neagra.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.250
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Hei, colegilor de forum, hai sa ne punem mintile la contributie si sa vedem cum scapam naibii de anuntul ala de rahat de la Google (ca e pericol de phishing), desi nu vad de ce at fi si Nae e de aceeasi parere. Mesajul apare in Chrome si Firefox, dar nu in Explorer (cel putin la mine). Treaba e ca de vreo doua zile si antivirusul meu (am Bitdefender) a inceput sa spuna ca nu e sigur forumul, dar stiind ca nu are nimic, ii spun sa ma lase sa-l accesez.

Daca nu vine nimeni cu vreo solutie (cu nataraii de la Google nu prea vad ce sanse sunt sa intru in contact, ca nu te baga nimeni in seama), mai bine il inched, decat sa arate ca o oaie neagra.
    La Google Chrome am rezolvat asa:
    Go la settings si click Advanced
    Disable Protect you and your device from dangerous sites

La Firefox n-am incercat dar cred ca e acelasi setting
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.451
    Putere Rep
    10

Implicit

Problema e ca nu trebuie sa apara deloc, cand accesezi forumul, altfel lumea se sperie si nu intra. Pana si vechiul si incercatul nostru Fidel sta departe de forum de ceva timp.

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.625
    Putere Rep
    28

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post

Aici:

https://safebrowsing.google.com/safe...rror/?hl=en-US

Uite ce am gasit pe net despre asta:
    https://sucuri.net/guides/how-to-rem...cklist-warning

Check these out, too:

https://transparencyreport.google.co...ian-portal.com

https://sitecheck.sucuri.net/results...ian-portal.com
    Sorine, nu-l inchide, e multa info aici care poate fi folositooare cuiva. Hai sa incercam, poate, poate, reusim sa-l "un-blacklisted"!
    Ultima modificare făcută de divo; 04.01.2018 la 16:09. Motiv: adaugat linkuri

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.866
    Putere Rep
    30

Implicit

Cand a scanat Pisoi cu magia lui prin Chicago forumul a aparut o mica bulina. Voi ati spus ca e ok si dovada ca este ok, nimeni nu are nicio problema intrand pe forum. Insa gandind logic probabil asta este cauza mesajelor de avertizare.
    Nici aia de la google nu-s cei mai prosti ca altfel nu lucrau acolo. Si nici sa trimitem mesaje nu tine ca asa poate face oricare isi deschide un site pune 50 de insi sa trimita mesaje si se rezolva. Probabil se schimba situatia daca trimit mesaje 20k utilizatori dar nu este cazul nostru.

La Fidel exact aia e problema, are un pc Apple si Safari nu-l lasa. A dat ok o data pe "asumat riscuri" si n-a avut probleme, insa ii e frica sa continue in acelasi mod. Ii e teama.
    Mie si voua ni se rupe stim mai bine dar cand nu sti iti e teama poate platesti facturi verifici conturi cu aparatul ala si ti-e frica sa te expui ..e de inteles. Eu cel putin il inteleg la varsta lui numai de asumat riscuri n-are chef desi e frustrant pt ca problema e de fapt inexistenta.
    Dar e greu sa convingi un om la experienta lui ce e mai bine de facut. Plus eu chiar il ador pe Fidel si nu vreau sa-l stresez prea tare apoi imi da block pe whatsapp. Lol
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.866
    Putere Rep
    30

Implicit

Daca nu se poate repara poate putem gasi alte solutii. Deschide un group de facebook cu acelasi nume. (Nu am facebook dar deschid si eu ce dracu sa fac renunt la a alerga pt titlul de ultimul om de pe pamant fara facebook, numai si numai pt domniile voastre) si aia e.
    Pune forumul pe dropbox, eventual un link de accesare de pe pagina de facebook pt cine are nevoie de informatii si aia e.
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 04.01.2018 la 16:22.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Pagina 14 din 16 PrimulPrimul ... 41213141516 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •