Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 15 din 27 PrimulPrimul ... 5131415161725 ... UltimulUltimul
Rezultate 141 la 150 din 267

Subiect: Off topic - aberatii de tot felul :) [29]

Data înscrierii
    16.11.2006
    Locație
    Hungary, Budapest
    Posturi
    682
    Putere Rep
    10

Implicit

Din păcate, stimaţi stimabili, am verificat şi răsverificat toate fişierele forumului după coduri maligne şi nu găsesc nimic. Aşa cum nu există nici porţiunea de cod "misc.php?v=422&amp" menţionată aici: https://sitecheck.sucuri.net/results...l-romanesc.com Prin afirmaţia lor nesusţinută, cei de la sucuri îmi par neserioşi.
    Dar nu numai eu am dubii, ci şi antiviruşii serioşi. De ezemplu, priviţi aici: https://www.virustotal.com/#/url/89d...b9c5/detection
    Din 66 de antiviruşi doar 5 găsesc ceva de comentat, dar mi-e teamă că cei 5 de fapt bat câmpii.
    Cât despre Gugâl, se pare că a devenit foarte refractar la semnalări, degeaba le-am scris de 5 ori, că o ţine tot pe-a lui.
    Eu unul nu mai văd ce aş putea să mai fac... Desigur, dacă există niscai sugestii, le primesc cu voie bună...
    Poate că ar funcţiona şi mutarea forumului sub altă adresă, dar atunci nu va mai fi romanian-portal... deci opţiunea aceasta nu-mi pare viabilă...
    Sunt tare deştept!
    Dar nu deajuns, fiindcă de-aş fi atât de deştept pe cât mă cred, nu m-aş crede atât de deştept! ;)

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.284
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de Nicksson Vezi post
    Din păcate, stimaţi stimabili, am verificat şi răsverificat toate fişierele forumului după coduri maligne şi nu găsesc nimic. ...
    ...bag' seama ca ceva te roade ca sa n-ai mustrari! ...si io care credeam ca acum hibernezi prin crama privata!
    p.s. ...is doar curios! ...ti-ai instalat tableta pe tractor?
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.321
    Putere Rep
    34

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...ti-ai instalat tableta pe tractor?
    nice tractoriști nu mai ie ce-a fostără...
    Ultima modificare făcută de aramis_13; 06.01.2018 la 20:08.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.380
    Putere Rep
    10

Implicit

Dragi forumisti, schimbati-va numere de telefon, adrese de email, feisbucuri si alte chestii, ca pe 31 ianuarie, daca kknarii de la Goagle nu raspund de ce aia a ma-sii nu le convine de forum, de ne-au atarnat tinicheaua de coada, trag obloanele, inchid pravalia, ura si la gara.

Am facut mari eforturi de tot felul, sa tin acest forum in viata, macar pentru veteranii care i-au ramas fideli, dar s-ar parea ca e o lupta continua cu Hidra, ii tai un cap si ii cresc doua in loc, mereu a fost cate o problema in ultimii ani. Forumul a implinit zilele trecute 15 ani (incredibil ce a zburat timpul) si si-a facut datoria, am trait multe zile bune si unele mai putin bune impreuna, am legat multe prietenii virtuale si reale de-a lungul acestor ani, dar uneori ajungi la concluzia ca dragoste cu forta nu se poate.

Data înscrierii
    26.09.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    790
    Putere Rep
    12

Implicit

Buna ziua tuturor.
    Imi pare rau daca se va ajunge la inchiderea forumului, desi eu nu am mai postat de ani de zile, vin mereu si citesc ce s-a mai intimplat pe aici.
    In cazul ce se va inchide, eventual se poate posta aici unde se mai pot gasi forumistii care mai activeaza? Sau de ce nu faci Sorine o pagina de FB, cu denumire asemanatoare, e gratis.
    Numai bine,
    Maximus
    - shadows and dust
    Shadows and dust ...

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.624
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Nicksson Vezi post
    Din păcate, stimaţi stimabili, am verificat şi răsverificat toate fişierele forumului după coduri maligne şi nu găsesc nimic. Aşa cum nu există nici porţiunea de cod "misc.php?v=422&amp" menţionată aici: https://sitecheck.sucuri.net/results...l-romanesc.com Prin afirmaţia lor nesusţinută, cei de la sucuri îmi par neserioşi.
    Dar nu numai eu am dubii, ci şi antiviruşii serioşi. De ezemplu, priviţi aici: https://www.virustotal.com/#/url/89d...b9c5/detection
    Din 66 de antiviruşi doar 5 găsesc ceva de comentat, dar mi-e teamă că cei 5 de fapt bat câmpii.
    Cât despre Gugâl, se pare că a devenit foarte refractar la semnalări, degeaba le-am scris de 5 ori, că o ţine tot pe-a lui.
    Eu unul nu mai văd ce aş putea să mai fac... Desigur, dacă există niscai sugestii, le primesc cu voie bună...
    Poate că ar funcţiona şi mutarea forumului sub altă adresă, dar atunci nu va mai fi romanian-portal... deci opţiunea aceasta nu-mi pare viabilă...
    Mister Nick, presupun ca forumul e gazduit pe un shared server. E posibil ca acele fisiere sa apartina altor website-uri, iar Google sa le fi luat la gramada. se mai intampla.
    Mi se pare mie sau homepage-ul e redirect?

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    895
    Putere Rep
    12

Implicit

Citat Postat în original de Maximus Vezi post
    eventual se poate posta aici
    http://631083.xobor.com

Aici s-au întâlnit cativa forumisti cand a intrat nae tractoristul pe brazda! Pentru câțiva veterani nu cred ca merită sa mai plătești serviciile serverului. ... ce mult s- a schimbat lumea in 15 ani... Arheologii digitali o sa gaseasca aici o multime de comori...totusi cred ca si prieteniile virtuale raman nealterate de timp.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.380
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de toni41 Vezi post
    http://631083.xobor.com

Aici s-au întâlnit cativa forumisti cand a intrat nae tractoristul pe brazda! Pentru câțiva veterani nu cred ca merită sa mai plătești serviciile serverului. ... ce mult s- a schimbat lumea in 15 ani... Arheologii digitali o sa gaseasca aici o multime de comori...totusi cred ca si prieteniile virtuale raman nealterate de timp.
    Da, e una din variante. Puneti-va linkul la favorite si faceti-va conturi de avarie.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.956
    Putere Rep
    30

Implicit

Mergem inainte, nimic nu dureaza o vesnicie.
    Multumim pt vremurile cand am obtinut un sfat sau doar o vorba buna la nevoie pe aici. Mi-a facut reala placere sa am ocazia de a cunoaste oameni de calitate pe care nu as fi avut ocazia sa-i cunosc in viata reala. Scuzele de rigoare celor pe care i-am suparat vreodata cu intentie sau fara.
    Sunt de acord cu ce ai spus Sorin cam e cazul sa pui "ghetele'n cui" cu forumul. Daca mai intram de ii numeri pe degete, nu mai vad rostul costurilor.
    Au revoir mes amis care ma vreti si nu ma aveti (nu va am) la contacte, bombardati-ma cu mesaje si ne mai auzim.
    Va doresc tuturor sanatate si pace sufleteasca ca de restul va ocupati personal.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.380
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Sunt de acord cu ce ai spus Sorin cam e cazul sa pui "ghetele'n cui" cu forumul. Daca mai intram de ii numeri pe degete, nu mai vad rostul costurilor.
    Au revoir mes amis care ma vreti si nu ma aveti (nu va am) la contacte, bombardati-ma cu mesaje si ne mai auzim.
    Va doresc tuturor sanatate si pace sufleteasca ca de restul va ocupati personal.
    Jeejee, always a pleasure.

NU e vorba de costuri, e vorba de tampenia de care am povestit mai sus, dar si faptul ca am ramas cativa conteaza. Bine ca suntem conectati si sper ca intr-o buna zi apucam sa bem si berea aia.

Pagina 15 din 27 PrimulPrimul ... 5131415161725 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •